Kambodža – Angkor Wat

Angkor Wat za babku

Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat

Angkor Wat – chrámový komplex

Angkor Wat je chrámový komplex – jednou z nejznámnějších památek Jihovýchodní Asie. Nachází se v blízkosti městečka Siem Reap, které se rozkládá zhruba 2-4 hodiny jízdy z hraničního přechodu Poi Pet (Thajsko).

Angkor Wat
Angkor Wat

Existuje mnoho možností, jak Angkor Wat navštívit. Lze si koupit vstupenku na 1 den za 20 USD či na tři dny za 40 USD. Svou cenou je tato památka na asijské poměry velice drahá – vstup platí samozřejmě pouze cizinci, samotní Khmérové totiž v okolí Angkor Watu žijí, obchodují zde – prodávají turistům suvenýry. Také zde probíhají svatební obřady.

Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat

V podstatě všichni návštěvníci Angkor Watu se ubytovávají v Siem Reap. Ze Siem Reap lze Angkor Wat navštívit pronájmem tuk-tuku na celý den či dokonce všechny tři dny – o ceně se poměrně těžko v tomto případě smlouvá, ale určitě platí pravidlo čéím víc vás je, tím lépe – avšak abyste se věšli do tuk-tuku. Méně pohodlnou, ale možná kouzelnější možností je vydat se na průzkum Angkor Watu na kole. Kolo si můžete pronajmout už za 1 USD na den v jedné z několika půjčoven v Siem Reap. Připravte se na opravdu jednoduché kolo, ale na tu rovinku ani žádné převody nebudete potřebovat. Na kole jste u chrámů za půl hodiny.

Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat

K Angkor Watu valná většina turistů jezdí na východ slunce – kolem 5.h (v období prosinec/leden), protože ten je právě úchvatný v pozadí nejznámnějšího z chrámů, po kterém je pojmenovaný celý komplex. Někteří se vydávají také na západ slunce, který ale oceníte z tzv. kopečku. Úderem půl sedmé končí místním hlídačům vstupu směna, a tak se k Angkor Watu můžete dostat zdarma, ale moc si ho neužijete, leda po tmě. Mezi nejkrásnější chrámy komplexu patří také Bayon, Angkor Thom, Banteay Srey, Ta Phrom, Banteay Kdei.

Angkor Wat
Angkor Wat

Jídlo a pití s sebou brát nemusíte, všude je spousta stánků nabízejících vychlazené kousky ananasů, ledové nápoje i teplá jídla. Pokud nejste zrovna památkový typ, bude vám na výlet stačit den – chrámy se vám možná budou zdát až moc postejné. Na druhou stranu je to pěkná exkurze také do přírody. Cestou narazíte na spoustu zvířat včetně opic. V areálu Angkor Watu můžete navštívit také muzeum min (landmine museum), kde se platí vstupné 2 USD a není třeba mít lístek do komplexu Angoru Watu.Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top