fbpx
Glamping Brdy

Noc v Glampingu Brdy aneb další netradiční hotel v Česku

Glamping je zkratkou glamorous campingu – tj. luxusního kempování. Jedná se o velký stan většinou s výhledem do přírody – část stanu je tedy průhledná, a vlastním wellness – káď s teplou vodou, sauna apod. Museli jsme to vyzkoušet, netradiční hotely my rádi. Minulý rok jsme nocovali v bývalé kapli, v klášteře, v brněnském hotelu Anybody, předtím ve věži, na Ještědu nebo v hausbótu. Luxusní stan, ať už to zní jakkoliv, nám do výčtu chyběl. Níže naše recenze pobytu i s ročním synem.

Dovolená 2021: Kam na dovolenou v Česku v roce 2021 a vyhnout se davům?

Kam k moři v roce 2021?

Glamorous camping Czech republic

Co je Glamping Brdy zač?

Glamping Brdy najdete nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem přímo na kraji CHKO Brdy. Jedná se o tři stany, každý z nich má své soukromí a svůj výhled do přírody. Nicméně nečekejte úplnou samotu. Zaparkujete u domu, kde majitel David Jehlička chystá první apartmán v ČR s vlastním plnohodnotným kinem Hutě49 a zázemí pro kurzy vaření. Vařil totiž dlouhá léta pro rodinu Chanel ve Švýcarsku. Nemusíte se ale bát, že by vás blízkost apartmánu mohla nějak rušit – naopak: před příjezdem dostanete do mailu video s veškerými informacemi včetně toho, jak si sami vyzvednout klíč. Nemusíte se s nikým domlouvat. Nám jen majitel k autu přinesl gumáky, zrovna pršelo a trochu bahýnko bylo (ale nepředstavujte si haldy bláta).

Po setmění
Po setmění

Jak si Glamping Brdy užít naplno

Jeďte tam hned, jak to jde – check-in začíná v 15 hodin. Ve stanu najdete nachlazenou lahev vína, není na co čekat. O topení píšu níže. Večeři si vemte s sebou tak, abyste nemuseli vařit – ale dvouplotýnku na místě najdete. Po příjezdu neotálejte se zapnutím sauny, hodina na nahřátí je málo. Ale do sudu, do toho můžete hned – je vyhříván na určitou teplotu už předem.

Privátní wellness u stanu
Privátní wellness u stanu

Privátní wellness a grilovací koutek si říká o vyzkoušení. My jsme byli ve stanu pojmenovaném Mezi potoky a šumění potůčku protékajícího kolem wellness krásně dokreslovalo atmosféru. Po setmění se dá celý koutek rozsvítit, což jsme nevěděli – prý velká škoda! Každopádně do sauny jděte ještě před setměním. Proč? Ze sauny totiž vede kulovité okno ven, kterým můžete při saunování koukat do přírody a na potok. A nebojte se, zvenčí vidět nebudete – sklo je zatmavené.

Máte-li rádi masáže, můžete si ji dopřát přímo ve stanu – stačí si ji objednat a je to.

Proč vám v Glampingu Brdy nebude zima

Pokud je zima, zatopte v jedněch ze tří kamen. Ano, majitel chce mít jistotu, že vám bude teplo. Martin ocenil štěpková automatická kamna. Jsou do nich připraveny pelety, vy jen zmáčknete tlačítko, a ty se pak samy dávkují a udržují vámi požadovanou teplotu klidně celou noc. Poté, co jsme se v několika ubytováních trápili s kamny (roztopit kamna tak, aby nebyla zima, ale ani vedro, ideálně celou noc…), byla tohle pohoda největší. Ve stanu najdete také klimatizaci s tepelným čerpadlem, přímotop a tepelné čerpadlo. Další případné zdroje tepla. Na noc se také dá zatáhnout závěs, pokud neplánujete vstávat se slepicemi.

Takhle vypadá glampingový stan se zataženými závěsy
Takhle vypadá glampingový stan se zataženými závěsy

Jak vypadá glampingový stan?

Jako velká kupole. Dost prostorná na to, aby se tam vešla manželská postel, jídelní stůl pro dva, malý stolek s křesílkem, zákoutí s malou kuchyní a také koupelna snad lepší než doma. Koupelna s WC je oddělena dveřmi, nebojte 🙂 V koupelně prostorný sprchový kout. K ideálu mi chyběl fén a nějaká lokální přírodní kosmetika na umytí – ale myslím, že než tohle dočtete, už to tam chybět nebude.

Výbava glampingového stanu a snídaně

Ve stanu najdete osušky, dokonce župany do wellness, gumáky, kávovar na kapsle, rychlovarnou konvici, nádobí a také solidní zásobu musli, vloček, sušeného ovoce a oříšků na snídani. Snídaně byla další věc, o které jsem majiteli říkala, že by stála za to vytunit. Na takovém místě bych si představovala mít ráno za dveřmi košík lokálních dobrot. Prý se to už chystá.

Je Glamping Brdy vhodný pro děti?

Ve stanu je dost místa a majitel nám ochotně připravil dětskou postýlku. Adámek celý večer běhal a zkoumal nový prostor. Nevýhody pobytu s dítětem byly dvě. Tou první bylo, že jsme nevyužili potenciálu soukromého wellness naplno – v sauně jsme se střídali, ten druhý byl s Adámkem. Neposeděli jsme spolu venku u vínka. Tou druhou pak byla kamna, která logicky po rozehřátí pálí. Takže jsme je nejdřív měli vypnutá a pak museli dávat pozor, aby se Adámek nespálil. Snad vám tyto informace postačí k vyhodnocení, zda pojedete sami nebo s dětmi.

Kam na výlet v CHKO Brdy a okolí

Výhodou umístění stanů je, že rovnou ze stanu můžete na výlet do přírody. Nejbližším cílem je kopec s pozůstatky hradu Třemšín nebo zámek Roželov. O kousek dál jsme objevili nově upravený (ještě v procesu) zámecký park v obci Kamenná. Odtamtud už to není daleko do lesů a velice pěkně udělaného muzea politických vězňů komunistického režimu a historie uranových dolů známého jako Památník Vojna Lešetice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top