V Kapli

Jak se nám spalo v kapli – netradičním hotelu ve Žďáře nad Sázavou

V tomto netradičním hotelu jsme byli v září 2021 již podruhé, tentorkát v rámci spolupráce, díky které můžete získat tříchodovou večeři pro dva ZDARMA. Za mě dobrá příležitost překvapit vaše blízké nebo připravit hezký vánoční dárek. Jak na to:

  • 🛎 rezervovat pokoj na
  • www.kaple.cz🛎 zadat kód CESTUJZABABKU
  • 🛎 ubytovat se na alespoň 2 noci
  • 🛎 jet tam do konce března 2022
Kaple po setmění
Kaple po setmění

Hotel se nachází v bývalé kapli sv. Markéty. Odsvěcené v roce 1802. Zakoupené manželi, kteří ji 10 let rekonstruovali a dosáhli vkusného výsledku, který svou původní stavbu nepopírá, ale naopak podtrhuje. Níže recenze na další místo z mého seznamu netradičních hotelů.

Zelená hora
Zelená hora
Zámek Žďár, vedle kterého Kaple stojí
Zámek Žďár, vedle kterého Kaple stojí

Nocleh pod Zelenou horou

Kaple stojí sice u hlavní silnice, která protíná celý Žďár, ale také hned vedle Žďárského zámku a pod slavnou Zelenou horou, na které stojí Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého od Santiniho zapsaný v UNESCO. Takže dojít si tam za západ (východ) slunce zajistí návštěvu bez davů (v létě zavírají ve 20h, ale tam to stojí za to i pouze zvenčí). Kostel byl do října 2021 v rekonstrukci, ale teď už zase otevřen!

Večerní samozvaná prohlídka zámku
Večerní samozvaná prohlídka zámku

My navíc měli štěstí, protože během naší návštěvy probíhal vedle na nádvoří zámku Festival pod Zelenou horou završený koncetrem Tatabojs. Krom toho ještěš v létě na nádvoří zámku probíhají ranní lekce jógy. Ambice byla, leč nemůžu stíhat všechno.

U Žďárského zámku

Na procházku zajděte ke Konventskému rybníku – v létě 2020 opravovali stezku, která ho lemuje kolem dokola. Případně se jděte podívat na kulovitý Dolní hřbitov.

Kaple zvenku
Kaple zvenku
Kaple zevnitř
Kaple zevnitř

Hotel v bývalé kapli

Penzion V Kapli má devět pokojů. Čtyři z nich přímo v bývalé kapli, stoupáte po točitém schodišti atriem nahoru do dvou pater. Pokoje jsou do tvaru U, manželská postel ve výklenku respektujícím tvar kaple, za rohem dokonce kuchyň.

Studio přímo v kapli
Studio přímo v kapli
Výhled ze studia do zahrady
Výhled ze studia do zahrad

Pokoje v přístavbě jsou sice mimo kapli, ale mají jednu zásadní výhodu: volně stojící vanu hned vedle postele (krásnou mají taky v jičínském hotelu Ve Věži)! Jasně, že první na mysl přichází romatika při svíčkách a deckou bílého v ruce. A já k tomu ještě doplním, že vana je ideální taky pro ty rodiče, kteří ji doma nemají a chtějí s miminkem vyzkoušet vaničkování. A tak náš večerní program byl jasný. Vlezla jsem do té obrovské vany nejdřív s Adámkem a následně s Martinem. Adámek u toho spinkal hned vedle v dětské postýlce, kterou nám v penzionu ochotně připravili. Spali jsme v pokoji č. 9 (směr do silnice).

Penzion V Kapli
Pokoj v nové přístavbě
V zahradě
Schody v atriu kaple vedoucí do pokojů
Schody v atriu kaple vedoucí do pokojů

Odpočinek v zahradě

Atrium kaple slouží jako kavárna/restaurace se stoly také venku. Sedí se tam parádně. A děti jsou vítány. Přesto je tam klid. A když chcete víc soukromí, u přístavby se nachází další zahrada s lehátky včetně houpacího. K tomu vám naservírují kávu, víno z Alsaska nebo dortík.

Zahrada Kaple
Zahrada Kaple
Zahrada u přístavby
Zahrada u přístavby

Snídejte jako panovníci!

K snídani na zahradě nebo v kapli jsme si dávali vajíčka na všemožné způsoby. Mají ale i sladké – ale kousek koláče jsme vždy dostali i k slané snídani. Co je ale důležité – vše je domácí a připravování s láskou někdy přímo samotnými majiteli!

Crémant a vejce s kaviárem
Crémant a vejce s kaviárem
Večeře v Penzionu V Kapli
Večeře v Penzionu V Kapli

Stoly vkusně prostřeny a k tomu možnost si objednat večeři. My vyzkoušeli tarte flambée a jejich domácí sušenou šunku. Spokojenost!

Co dělat ve Žďáře nad Sázavou

Rozhodli jsme se nehnat z výletu na výlet. A tak jsme první den věnovali prozkoumání centra města. Na náměstí fronta u Vypečené zmrzliny a pán velice výřečný. Že si ji dělají sami, donutil mě ochutnat, i když jsem fakt odolávala.

Vypečená zmrzlina
Minipivovar Revolta

Kdo radši pivko, tak zajděte to minipivovaru Revolta. Jedenáctka je trochu sladší, ale dvanáctka už má to pravé hořké gusto. Na jídlo musíte do Vesny. Tohle je návrat do minulosti. Teplá jídla za ani ne 60 kč, chlebíčky, snad původní cedule a navráno! Hned u náměstí:

V létě také město pořádá prohlídky – zejména pro děti. Prý se u toho děti mají možnost i převléct do kostýmů. Tak jsem to nechali až na příště, až Adámek povyroste. A taky můžete vylézt na věž.

S dětmi do kovové ZOO

V létě v městkém parku Farská humna jsme krom dětského hřiště objevili také kovová zvířata údajně z Kovo ZOO vyrobená z nepotřebného kovového odpadu. K tomu jsme si dali Fathers coffee v Kávovanu Za Humny, u kterého stálo teepee s dětským koutkem uvnitř, prostě geniální. Nevím ale, zda to tak bude i další léto, raději ověřte.

Žďárská nákupní taška síťovka

Věděli jste, že ve Žďáře vznikla vůbec první nákupní taška síťovka? Já taky ne! Zasloužil se o to Vavřín Krčil. A u náměstí tuto legendu připomíná neobvyklá socha Muže se síťovkou.

Muž se síťovkou
Muž se síťovkou

Koupání a fajn kiosek ve Žďáře

Z kaple dojdete za 10 min v vodní nádrži Pilská. Hezké koupání a super kiosek u toho – pivo a jídlo od párků v rohlíků přes polévku až ke kanadské poutine. Odtamtud se navíc můžete projít dál třeba na Adamův kopec.

Kiosek u nádrže Pilská
Kiosek u nádrže Pilská

Grand café a 8SMIČKA cestou domů

Stavili jsme se v kavárně Grand café v Přibyslavi na oběd. Doporučeno Hejlíkem. Jídlo dobré, obsluha slabší a čekání na malý počet lidí dlouhé.

Pokračovali jsme přes Humpolec návštěvou tamní zóny pro umění Osmička. Kavárna s výbornými zákusky ve stylu Ifcafé a k tomu výstava.

Další netradiční hotely

Baví vás spát v neobvyklých budovách a na zajímavých místech? Zkuste třeba noc na Ještědu nebo v hausbótu. Do jednopokojového hotelu zajeďte do jičínské věže. A za zážitkem do brněnského hotelu Anybody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top