fbpx
Loosovy byty Plzeň

Na víkend do Plzně – Loosovy byty, DEPO2015 a Techmania

Poslední aktualizace: březen 2021

Níže report z jedné návštěvy Plzně doplněný dalšími tipy z dalších návštěv. Dočtete se, co v Plzni dělat, do jakých kaváren a restaurací zajít a tady kde se ubytovat.

Další z tradičních víkendů s přítelkyněmi. Tentokrát jsme zvolily ČR – Plzeň. Ubytování v hotelu Trend, protože tam brali mou kartu z kafeterie zaměstnavatele. Nasedly jsme na vlak a víkend mohl začít. V článku jsem pro vás vybrala místa, která mě zaujala a doporučuji navštívit.

Další články: Víkend v Orlických horáchAdršpach bez lidíŽďár nad Sázavou

Noční Plzeň
Noční Plzeň

DEPO2015 pro děti i dospělé

Tento umělecký prostor mám moc ráda. Krom interaktivních a uměleckých výstav zde najdete stylovou kavárnu, pár obchůdků českých tvůrců a naposledy dodělávali hernu pro děti, která vypadala velice dobře. V době covidu v DEPO2015 probíhaly také samoobslužné workshopy – člověk se mohl zkusit kaligrafii nebo natisknout si svj vlastní balicí papír.

Loosovy byty – Brummelův je nej

Minulý rok jsem byla na představení divadelního spolku Pomezí, které se odehrávalo ve Winternitzově vile v Praze na Malvazinkách – dílo Adolfa Loose. Architektův čistý a praktický styl zaujme už proto, jak nadčasový je. A právě v Plzni Adolf Loos realizoval interiéry hned několika bytů, z nichž některé jsou dodnes dochované a přístupné.

Loosovy byty v Plzni
Loosovy byty v Plzni

Navštívily jsme byty Krausových a Voglových (1 prohlídková trasa) a pak byt Brummelových (1 prohlídková trasa). Kdybych měla vybrat pouze jeden z bytů, tak ten Brummelův, protože je téměř celý dochovanýVstupenky kupte předem, míst je vždy cca 10-15. Před prohlídkou tohoto bytu jsme daly oběd ve vietnamské restauraci Chopstix.

Před domem Brummelových
Před domem Brummelových

Techmania

Nenapadlo by mě sem jít. Myslela jsem, že to je pro děti. Musím ale říct, že Planetárium s okolní expozicí stojí za to. A hala Techmanie věnovaná názorným experimentům, jak funguje voda, jídlo, fyzikální zákony nebo optika, to zaujalo i nás, ženy třicátnice!

Planetárium v Techmanii
Planetárium v Techmanii
Já jako astronautka - Techmania
Verča astronautka – Techmania

Bývávalo: Mrakodrap Bohemia

2020 ZAVŘENO – neprodloužili jim smlouvu :/ V Plzni mají mrakodrap a na jeho vrcholu v 16. patře kavárnu s výhledem provozovanou CrossCafé Plzeň Sky. Kavárna je dokonce roložena do tří pater. V neděli kolem oběda bylo dost plno i přesto, že k jídlu mají základní sendviče (v týdnu také polévku).

Sky café v 16. patře Mrakodrapu
Sky café v 16. patře Mrakodrapu
Výhled z Mrakodrapu
Výhled z Mrakodrapu

Výhled na město ale neodolatelný a jako bonus v přízemí budovy žlutá budka pro vrátného ve tvaru vejce.

Vrátnice Mrakodrapu
Vrátnice Mrakodrapu

Západočeská galerie v Plzni

V neděli jsme navštívily expozice Západočeské galerie hned na dvou místech – výstavní síň Masné krámy a výstavní síň “13”. Jsou v podstatě naproti sobě a ve třináctce mají krásný dřevěný strop. Navíc první neděli v měsíci je vstupné zdarma a nám to zrovna vyšlo. Ušetřily jsme pade 🙂

Západočeská galerie v Plzni
Západočeská galerie v Plzni

Le Frenchie café a Pivstro

V kavárně Le Frenchie jsem se po dlouhé době nemohla rozhodnout, který dortík si dám – tarte au citron nebo pavlova? Příjemná atmosféra i obsluha. A káva kvalitní samozřejmě. Nebo zajděte na náměstí do The Fresh Bistro – krásný interiér a zdravý oběd, nebo prostě kafe.

Le Frenchie café
Le Frenchie café

A co je to Pivstro? Bistro, kde mají pivo! 🙂 Originální název a recenze nás nálakaly. Jídlo vskutku dobré, jen nečekejte zdravé křupání, tady jde především o burgery. A veký výběr piv z minipivovarů.

Kam po Česku? Broumovský klášterJičínJak si užít Adršpach bez turistů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top