Korfu

Korfu na týden – tipy na pláže a výlety na severu řeckého ostrova

Aktualizace 2021: Také letos lze letenky na Korfu pořídit za fajn cenu s Ryanair z Prahy – našla jsem zpáteční za 2 079 Kč. Dá se také s Lufthansou přes Frankfurt. Pravidla cestování do Řecka: Aktuální podmínky vstupu do Řecka sledujte na webu Ministerstva zahraničních věcí. Na jejich webu najdete také pravidla návratu do ČR – pozor na přestupy (například když jsem se vracela z Francie do ČR, nebyl potřeba žádný test, jenže i tak jsem ho musela mít, a to kvůli přestupu v Německu).

RhodosSardínieMonopoli MaltaMadeiraTenerifeChorvatsko

Na Korfu jsme se vydali začátkem září. Na týden. Předtím jsem byla v Řecku pouze v Aténách, na Krétě, na Rhodosu a kdysi na Thassosu. V srpnu 2021 z Prahy na Korfu začal létat Ryanair, a tak jsme měli 2x dospělou a jednu infant letenku za 4 500 Kč zpáteční. Doba letu 1:50 a už jsme přistávali na jejich unikátní (viz sekce Výlety) dráze v Kerkyře (hlavní město Korfu). Pro řecké nováčky pár praktických informací: na Korfu nepijí vodu z kohoutku, ale kupovanou. Do WC nehází toaletní papír, protože tam mají úzké trubky. Koncem srpna můžete narazit na období komárů.

Klídek na Korfu
Klídek na Korfu

Ubytování na Korfu

Ačkoliv nejčastěji ubytování hledám přes Booking nebo Airbnb (sleva na 1. rezervaci), tentokrát to bylo jinak. Na Facebooku jsem našla skupinu Milujeme Řecko. A do té jsem poslala poptávku. Ozvala se Lucie Topolská, která na Korfu žije 20 let, má tamního manžela a s ním vybudovala nové apartmány a bungalowy pod názvem Apartmány Astrakeroula. Na místě, kde žila manžela maminka. Astrakerí na severu Korfu. Chtěli, aby místo znovu ožilo, jako tomu bylo za manželových mladých let.

ubytování na Korfu
ubytování na Korfu

Apartmány jsou krásné a nové (4, každý pro až 6 osob). Plus dvě studia a 1 bungalow. Pro nás bylo důležité, že jsme před apartmánem měli předzahrádku, a mohli tak snídat venku a dát našeho sedmiměsíčního Adámka hrát si na deku. Pláž do 200 m, v její blízkosti také 3 taverny a 1 bar. A za bonusový body byl nedávno dokončený velkorysý bazén. Ve kterém jsme většinu času byli sami.

Majitelka Lucie nám dokonce zařídila startovací nákup, protože jsme přilétali v neděli, a to mají supermarkety zavřeno (minimarkety ne). Jinak jsme několikrát jedli v okolních tavernách, za mě nejlepší Gregorys hned za ubytováním s terasou nahoře nad pláží a výhledem na moře. Chobotnice za 12,50, tzatziki za 4, půl litru stolního vína za 4,50. Ceny byly vesměs všude podobné, tedy až na oběd v Kassiopi, kde to bylo dražší. A taky turističtější. Doporučím ale také tavernu The Three brothers, jeden z majitelů žil léta v ČR a má tu dceru, umí česky. Taverna se spacializuje na mořské plody a ryby. A pak je tam ještě jedna, kde mají papoušky, ale tam nám nesedla obsluha (mohla to být jen blbá náhoda).

Astrakerí beach
Astrakerí beach

Pláže na severu Korfu

Nejblíž jsme měli Astrakerí beach, která je taková místní. Sem tam nějaký turista, ale celkově lidí málo. Pláž velká, mělká (super pro děti), písečná, sem tam zarostlá a když fouká, tak voda pískem zkalená. Ale cítíte se na ní jako místňáci. Kousek vedle je Angela beach resort, kam jsme se jednou šli ze zvědavosti podívat, a to byla hrozná králíkárna.

Petra Beach Bar v Almyros
Petra Beach Bar v Almyros

Na doporučení jsme zkusili pláž v Almyros u Petra Beach Baru. Tam si totiž stačí koupit třeba frappé nebo café freddo a hned máte slunečník s lehátky zdarma. Pláž je to kamínková s trochu horším přístupem (někde kameny až skály, ale stačí popojít a jen písek, jde to hned do hloubky a pak zase míň, takže pro nejmenší ne úplně). Pláž je krásná a dlouhá a v Petra Beach baru jsme si jednou dali snídani, mohu doporučit.

Apraos beach Korfu
Apraos beach Korfu

Líbilo se nám také na Apraos beach, ke které dolů zajedete autem, je písečná, rozhlehlá, s kioskem a hrozně dlouho mělká, takže pro děti na hraní pohodička.

Na severu ostrova může několik dní v kuse foukat. Nám foukalo tři dny. Znamená to, že severní pláže jsou hůř přístupné. A tak jsme jezdili na pláže na východním pobřezí v zálivu, kde byl klídek. Jednou z nich byla Akoli beach, ke které musíte ale asi kilometr pěšky lesem. Takže tam nebude moc lidí a cítíte se jak na opuštěném ostrově. My se tam rozhodli dotáhnout i kočárek a bylo to…náročný, to raději nezkoušejte.

Akoli beach Korfu
Akoli beach Korfu

Druhou pláží na východě, kde jsme se schovali před větrem, byla Kerasia beach. Oproti Akoli ja tahle přímo u cesty a parkování. To jí ale na kráse neubírá, protože ta cesta je slepá a ne průjezdní. Opět kamínky, poblíž kiosek.

Koupání na Kerasia beach
Koupání na Kerasia beach

Pláže u Kassiopi vypadaly malebně, ale malé a plné. Na severozápadě Korfu jsme se jeli podívat také na Loggas beach pod velkým útesem. Scénické koupání zejména při západu slunce, ale na delší pobyt tam to není, není tam totiž moc břehu, jdete téměř rovnou do vody.

Loggas beach
Loggas beach
městečko Kassiopi
městečko Kassiopi

Výlety na severu Korfu

Rozhodli jsme se nepodnikat velké přesuny, ať našeho malého Adámka zbytečně netaháme v tom horku autem. I tak jsme ale pár míst navštívili. Měli jsme na celou dobu půjčené auto od Enterprise za 3 000 Kč (7 dní). Na Korfu jsou často úzké a klikaté silnice a taky dost špatných řidičů (mnohdy turistů). Co se týče dalších míst k vidění na tomto řeckém ostrově, doporučuju sledovat stránku Korfu s Pavlou Smetanovou, která o životě na ostrově napsala několik knih a píše blog Ostrovanka.cz.

Ostrov Korfu není žádná vyschlá placka
Ostrov Korfu není žádná vyschlá placka

Pláž Agios Georgios a vesnička Doukades

Krásná dlouhá pláž s modravou vodou a kopci po obou stranách. Hezký pohled. Sprcha na místě. Super koupání. Pak jsme dali oběd v taverně Mythos. Hezky posazená u pláže se sezením téměř na ní.

Pláž Agios Georgios
Pláž Agios Georgios

Poté jsme zamířili do vnitrozemí do vesnice Doukades. Opravdu malebná, čekala jsem ji víc turistickou, ale holt to léto bylo na Korfu asi celkově málo dovolenkářů. Sedli jsme si u kostela na kávu (Cafe Bar nejblíž kostela) a k tomu nám paní doporučila domácí briošku, kterou peče jejich devadesátiletá babička. Byla výborná a velikánská, že nám zbylo do snídaně (a stále pouze 1.50 EUR). Pak jsme se vesnicí prošli do neznámých zákoutí, až ke kostelu, odkud je nádherný výhled. Cestou zpátky na hotel jsme se stavili u opuštěného hotelu, odkud byl taky krásný výhled.

Nejvyšší hora Pantokrator

Pantokrator měří 917 m a až nahoru se dá vyjet autem. Takže nečekejte žádný horský zážitek krom parádního výhledu 360. Nahoře stojí klášter a kavárna, my však dali svačinu z vlastních zdrojů vedle na kamenech.

Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator
Pantokrator

Opuštěná vesnice Stará Perithia

Správně bych měla napsat poloopuštěná, protože tam pár lidí asi bydlí, funguje několik tavern a také jedno včelařství, kde jsme koupili poctivej propolis. Pán říkal, že ten Češi znají, jinak ostatní moc ne. Vesnice je zajímavá tím, že tam uvidíte ruiny ručně stavěných domů. Je to hezká procházka a my narazili na fíkovník s dozrálými plody, které nám další den obohatily snídani.

Cape Drastis

Výhled na útesy do několika světových stran. Zajeli jsme tam v podvečer autem, opět to je krásné místo na západ slunce, podobně jako Loggas beach. Pokud se k útesům chcete vydat, tak je to na výlet lodí. My byli „jen na čumendu“ shora.

Cape Drastis
Cape Drastis

Vyhlídka na přílety letadel v Kanoni

Tohle bylo něco pro nás a trošku mi to připomnělo přelet letadel nad našimi hlavami na karibském ostrově Svatý Martin. Tady totiž stojíte na mostku (v mapě je to airport landing strip view) před přistávací dráhou, která je ale zároveň startovací ranvejí. Takže jsme viděli dvě letadla startovat a další dvě přistávat. Ta, co přistávají, proletí nad vašimi hlavami, za mě unikátní zážitek.

Přílety letadel na Korfu - Kerkyra Airport
Přílety letadel na Korfu – Kerkyra Airport
Mostek, ze kterého lidé vyhlížejí letadla v Kerkyře
Mostek, ze kterého lidé vyhlížejí letadla v Kerkyře

Jak na Korfu ušetřit za jídlo

Žádná věda to není, ale snídani a oběd nebo večeři připravte ze surovnin z obchodu. Je tedy pravdou, že po týdnu řeckého salátu k večeři jsem už fetu nemohla ani cítit. Nicméně zrovna řecký salát s jejich kamalata olivami a fetou vyjde levně (levný je i v restauraci, ale ušetřených 6 eur se hodí). No a o to vís si pak užijte jedno jídlo denně v taverně. Já pravidelně objednávala chobotnici, ale pokud chcete hodně šetřit, pochutnáte si na souvlaki za 7 eur. Případně sýr saganaki většinou nabízený jako předkrm také pěkně zasytí (a vyjde na cca 4 eura).

Suvenýry z Řecka

O suvenýrech z cestování jsme napsala článek a u Řecka bych krom oliv, olivového oleje, vína a fety doporučila jejich kosmetiku Korres nebo Apavita. K dostání v tamních lékárnách a v létě prodávají i výhodné balíčky opalovacího krému s další letní péčí s kosmetickou taštičkou zdarma. Začátkem září navíc v 50% slevě.

Přečtěte si další články z mých cest, třeba ze Sardínie, Madeiry, Atén, Rhodosu nebo Lisabonu. A jste-li dáma, mrkněte na článek Dáma na cestách, kde najdete tipy, jak i na cestách vypadat skvěle a netahat s sebou milion zkrášlovadel.

RhodosSardínieMonopoli MaltaMadeiraTenerifeChorvatsko

2 thoughts on “Korfu na týden – tipy na pláže a výlety na severu řeckého ostrova

 1. Odpovědět
  Silvie Šurková - 13.6.2021

  Dobrý den,
  s kamarádkou se chystáme na 9 dní na Korfu. Bohužel náš let přistane na letišti až 22:50. Nepodařilo se mi zjistit, zda v tuto dobu jede nějaký autobus z letiště alespoň do centa města, kde bychom mohly první noc přespat (a následně se třeba ráno přesunout do jiného letoviska). Nemáte prosím nějaké informace, jak to tam se spoji v nočních hodinách vypadá, nebo případně tip, jak situaci řešit?
  Moc díky
  Silvie

  1. Odpovědět
   Babka - 21.6.2021

   Zdravím, zkuste se zeptat na facebookové skupině Milujeme Řecko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top