pivní hotel Nepomuk

Netradiční Pivní hotel s pípou na pokoji

Na každém pokoji tohoto hotelu máte pípu na dosah ruky přímo z postele. Z pípy teče pivo z pivovaru Zlatá kráva, který je součástí komplexu v Nepomuku. A pozor, v ceně ubytování máte na každou noc 5 litrový soudek! Každý pokoj je navíc originál – doporučuju je pořádně nastudovat. V Pivním hotelu si vyhráli s každým detailem, takže je to nejen skvělé místo pro odpočinek, ale i pastva pro oči. My jsme se tam vydali na prodlužený víkend a níže vám popíšu, jaké to bylo spát v dalším z netradičních hotelů, na které se v této rubrice zaměřujeme. Pozor, tohle je rodinný podnik, oceňuju, když někdo dokáže svůj nápad/koncept zhmotnit do takového výsledku.

pivo Zlatá kráva
pivo Zlatá kráva

Čím je Pivní hotel unikátní

Pípu přímo na pokoji měli jako druzí na světě, o chvíli je předběhl jeden hotel v Americe. Ale to, že v ceně ubytování je pět litrů piva každý den, mi přijde jako bonus, který rozsvítí oči nejednomu Čechovi. Vrtalo mi hlavou, co se stane s nevypitým pivem. Asi toho moc nezbývá, ale i tak…Co hosté nevypijou, to se použije do pivních lázní. Takže žádné plýtvání. Hotel se celkově snaží o udržitelnost, takže třeba i mláto, které je odpadem z výroby piva, se dá zvířatům na farmě, kterou vlastní táta majitele a která dodává do maso do hotelové restaurace.

Pípa na pokoji
Pípa na pokoji
Jeden z pokojů má i houpací síť
Jeden z pokojů má i houpací síť

V hotelu vám bude dobře i proto, že tam mají moc milý personál s přesahem. Je vidět, že tím žijou – žádný já dělám ve wellness a zbytek mě nezajímá, ale můžu vám udělat prohlídku pivovaru. A navíc, který pivovar se může pochlubit paní sládkovou? Pivovar Zlatá kráva ji má!

Prohlídka pivovaru Zlatá kráva
Prohlídka pivovaru Zlatá kráva

Pivní hotel je součástí většího celku – nejen že prakticky spíte v budově pivovaru, ale na dvorku najdete staré zemědělské stroje nebo hřiště na tenis, na snídani zajdete do sálu s pódiem a oponou, který asi dříve sloužil ke společenským akcím, a na jídlo buď do Šalandy (menší pochutiny) nebo do Švejk Restaurantu (kde ochutnáte právě zmiňované maso z farmy).

Šalanda
Šalanda

Pivní lázně a moderní wellness

Hotel se pyšní novým wellness s vířivkou, solnou stěnou, saunou, párou a pro mě největším hitem – zážitkovou sprchou: zvuky džungle, měnící se barvy a k tomu bouřka – teplá sprcha, studená sprcha, mlha,…dokonalý. Pivní lázně tam mají ve stylovém prostředí s tmavě zelenými kachličkami a prostorným odpočívacím lehátkem, přičemž si můeže zatáhnout dřevěné posuvné dvěře a mít soukromí nebo si lázeň užít ve čtyřech. Nebo se dá zajít na masáž.

Pivní lázně Nepomuk
Pivní lázně Nepomuk
Hotelové wellness
Hotelové wellness

S dětmi do Pivního hotelu?

Tohle není „jen“ hotel pro milovníky piva, cyklisty, party kamarádů. Ale i pro děti – se stylovým dětským koutkem a venkovním hřištěm. Večer po uspání se dá sedět na gaučích v atriu nebo zajít do Šalandy ochutnat, co je zrovna na čepu. Martina zaujala Farm APA. Ale chci také vyzdvihnout tmavé pivo, které dělají z kakaových bobů, žádný karamel – takže chutná i těm, kteří tmavé normálně nee. Nicméně každý asi večer začne u své vlastní pokojové pípy a je docela legrace sledovat, jak se i starší ročníky vracejí do let, když na koleji nebo lyžáku popíjeli na pokoji a chodili se navzájem z pokoje do pokoje navštěvovat.

dětský koutek v hotelu
dětský koutek v hotelu
Hotelová vířivka
Hotelová vířivka

Kam z Nepomuku na výlet?

Nepomuk je rodištěm sv. Jana Nepomuckého, a tak se nabízí navštívit kostel, který dnes stojí v místě jeho rodného domu. My jsme Nepomuk navštívili před pár lety v rámci spontánního výletu, kdy nevíme, kam pojedeme, nemáme s sebou téměř žádné věci, ani mobil. A pak v rámci návštěvy Pivního hotelu začátem prosince. Zajelli jsme na vyhlášené adventní trhy na zámek do Blatné, kde na nádvoří mají i kluziště. Zároveň se tam dá za drobné vstupné navětívit zámecká zahrady s pávy a daňky.

Další den jsme se vydali na druhou stranu do Klatov. Máme rádi tamní galerii a objevili jsme novou kavárnu-bistro Zrno a restauraci Žiznivej kozel. Kdo Klatovy moc nezná, tak rozhodně běžte do katakomb. V kryptě jezuitského kostela najdete na 38 mumifikovaných těl ze 17. a 18. století, která tak dlouho vydržela díky propracovanému ventilačnímu systému.

Pivní hotel předčil naše očekávání a i začátkem prosince před Vánoci měl plno. Na poslední chvíli se jeden pokoj uvolnil, a tak švagr s rodinoou neváhal a dorazili za námi. My jsme se rozhodli tento zážitkový hotel darovat v rodině k Vánocům a když poukaz přišel, musela jsem s uznat, že zlatý papíč s černou obálkou přesně vystihuje elegantní luxus hotelu. POkud se tam vydáte, dejte vědět, jak se vám líbilo!

Pivo Zlatá kráva
Pivo Zlatá kráva

1 thought on “Netradiční Pivní hotel s pípou na pokoji

  1. Odpovědět
    Jana - 31.1.2023

    To vypadá suprově, díky za tip!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top