Jídlo na cestách

Jak na cestách ušetřit za jídlo a stejně si to užít

Cestujeme často a stojí nás to hodně. A přesně to nás nutí na cestách šetřit. ALE rádi jíme a nechceme se na cestách připravit o objevování místní kuchyně. Teď v Normandii jsme náklady na stravování řešili následovně —>

👉🏻 Ubytování vždy se snídaní. Samotná snídaně v kavárně by vyšla nejmíň na 10 € za osobu, přičemž cena ubytování se snídaní nebyla vyšší než v hotelích bez snídaně.

Snídaně v ceně nedaleko Bordeaux ve Francii
Snídaně v ceně nedaleko Bordeaux ve Francii

👉🏻 Dopolední a odpolední svačina ze supermarketu. Comté, Morbier a další francouzské sýry v kombinaci se sezonní zeleninou a ovocem…lepší než zmrzka nebo wafle na prasáka (no jo, držíme dietu a vůbec z toho nejsme zpruzení).

Snídaně ze supermarketi na Havaji
Snídaně ze supermarketu na Havaji

👉🏻 S sebou několik lahví, do kterých po celou dobu doplňujeme vodu.

Svačinka ze supermarketu je vždy po ruce
Svačinka ze supermarketu je vždy po ruce

👉🏻 Obědy a večeře nám to nedalo a vždy jsme zašli do restaurace. Polední menu je vždy výhodné a ve Francii si krom 3 chodů můžete vybrat levnější variantu bez dezertu nebo naopak bez předkrmu. No a protože Normandie, tak proběhly slávky (moules frites), ústřice, krevety a poprvé jsem i přes vydatné zkušenosti z rybářské rodiny v Bretagni, kde jsem v roce 2005 byla jako au-pair, vyzkoušela rejnoka. Na večeři se dobrou volbou staly místní creperies – palačinkárny se slanými gallettes za cenu od 7 € výš za kus (a k večeři stačí jedna). Restaurace většinou hledám zadáním hesla “cheap eats” v Google mapách – a často tak objevím kvalitní místa, kam chodí místní.

Poldení menu v Normandii - mořské plody za přijatelnou cenu
Polední menu v Normandii – mořské plody za přijatelnou cenu

Obědy na trhu.

Takové normální jídlo na trhu
Takové normální jídlo na trhu
Na kvalitní kávu je vždy prostor, i v kempu na Novém Zélandu
Na kvalitní kávu je vždy prostor, i v kempu na Novém Zélandu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top