Letím a nevím kam

Jak vypadal výlet s překvapením, kdy jsem nevěděla, kam letím

S přítelem si navzájem děláme překvapení v podobě výletu s tajnou destinací. Jeden z nás výlet zorganizuje a druhý netuší, kam to bude. Jak se takový výlet plánuje? A jak se to dělá, že až do přistání nevíte, kam letíte? Dejte se do čtení.

Další články: Výměna domovů na cestáchTenerifeSicílieKorfuZakynthosCesty s miminkemKam v roce 2022 k mořiStátní svátky 2022Mobilní appky na cestyVýlety 7x JINAKŽenské vychytávky na cesty • Tipy na cesty s miminkem/kojencem

Výlet s tajnou destinací
Výlet s tajnou destinací

První výlet s tajnou destinací – on pro mě

Začalo to na pozim 2016. Martin se mě zeptal, zda mám čas jeden lednový víkend. Měla jsem, a tak jsem dostala za úkol si ho rezervovat na překpavení. Asi dva dny před cestou jsem dostala instrukce, co si zabalit. V den cesty jsme měli sraz na pražském Hlavním nádraží. “Ahá, takže vlakem!” říkala jsem si. Martin však přišel a odvedl mě k sobě do práce, kde jsme nasedli do auta. “Ahá, hezkej trik, ale teď určitě jedeme na letiště” říkala jsem si zas. Po několika hodinách cesty jsem si to už neříkala a byla jsem zmatená. Navečer jsme se octli v polské Vratislavi, kde jsme si zašli do gruzínské restaurace na jídlo a pak v centru na drink. Druhý den ráno jsme měli NĚKAM letět. A protože nemám zmapovaný evropský letecký linky, abych byla schopná destinaci uhodnout, tak jsem prostě nevěděla.

Varislav - první výlet s destinací neznámou
Vratislav – první výlet s destinací neznámou

Na letišti jsem dostala do ruky boarding pass s kódem dolů, abych ho moha naskenovat bez přečtení destinace, nebo zjištění aerolinky. Celou dobu na letišti jsem se dívala spíš do země a když už bylo nutné se podívat nahoru, rozostřila jsem zrak (skvělé smysly to máme). A pak už jsem si jen zacpala uši, abych neslyšela hlášení. Utajit destinaci se příteli podařilo až do přistání. Bylo zajímavé z letadla sledovat krajinu a snažit se odvodit, kam to tedy letíme. Kde jsme, jsem zjistila až u terminálu – když jsem si přečetla název varšavského letiště. Ve Varšavě jsme strávili další den a pak letěli zase zpátky. Možná si říkáte, že to je dopravně komplikovaný výlet. Holt přítel našel neodolatelný letenky za dvě stovky a k tomu za stejnou cenu i hotel. Člověk jen žasne, co všechno se dá za víkend stihnout – více se dočtete v reportu z Vratislavi a Varšavy.

I takhle to může vypadat, když letíte a nevíte kam
I takhle to může vypadat, když letíte a nevíte kam

Druhý výlet s neznámým cílem – já pro něj

Druhý výlet jsem vymyslela naopak já pro Martina. Řekla jsem mu, ať si v kalendáři blokne jeden z červnových víkendů a bylo. Ve středu před odjezdem jsem mu poslala instrukce k balení v podobě obrázku a pak ještě pro zmatení zdůraznila, ať si nezapomene ČEPICI. Pro jistotu jsem mu ji ještě několikrát připomněla – když zmatení, tak důvěryhodně.

Co si sbalit na výlet s překpavením
Tento návod k balení byl opravdu jen ilustrační 😀

Sraz byl tentokrát přímo na letišti, jeli jsme rovnou z práce. Zcela náhodou se mi podařilo ještě jedno zmatení. Odlétali jsme totiž z Terminálu 2, kam se létá jen do zemí v Schengenu. Jenže tahle destinace je specifická, a tak i když není v Schengenu, létá se tam z dvojky. I pro milovníka létání, jako je můj přítel, byl tohle oříšek. Opěk se nedíval na boarding pass, ale když zjistil, z jaké gaty odlétáme, odvodil si aerolinku. Prostě z týhle gaty vlevo vzadu létá vždycky Easyjet. Pustil si hudbu do sluchátek, rozostřil zrak a nevěděl.

Přítel neví, kam letí
Přítel neví, kam letí

Cílová destinace byla Basilej, resp. letiště Basel-Mulhouse, odkud můžete vylézt buď do Francie, Německa nebo Švýcarska. První noc jsme strávili v Basileji se spaním v centru přes AirBnB. Druhý den jsme vlakem přejeli do Mulhouse, kde ceny byly znatelně příjemnější. Z tohoto výletu jsem report ještě nenapsala. To je tak, když víc žijete, než píšete paměti.

Vpravo se vystupuje do Švýcarska, vlevo do Francie a Německa
Vpravo se vystupuje do Švýcarska, vlevo do Francie a Německa
Basilej - druhý tajný výlet
Basilej – druhý tajný výlet

Třetí výlet s překvapením – nevěděla jsem, kam letím

Další cesta s cílem neznámým proběhla v půlce září. Přípravný scénář byl stejný jako u předešlých cest. Instrukce na sbalení zněly: “Do počasí podobně jako u nás”. Martin mě v pátek v poledne vyzvedl v práci. Mé několikaminutové zpoždění zapříčinilo, že jsme na Smíchovské nádraží téměř běželi. “Ahá, vlakem!” říkala jsem si, neponaučená z prvního výletu do Varšavy. Na nádraží jsme totiž zašli do metra směr Zličín. “Ahá, letíme!” stála jsem si za svým novým přesvědčením, které se ukázalo jako pravdivé.

Sraz na letišti, ale kam se letí, to nevěděl
Sraz na letišti, ale kam se letí, to nevěděl
Boarding pass schovaný v cestovním pase, ať nevidím destinaci
Boarding pass schovaný v cestovním pase, ať nevidím destinaci

Něco málo napověděl Terminál 1 – takže mimo Schengen. Sluchátka a rozostřený zrak mi byly dobrými pomocníky až do letadla. Mé tipy směřovaly někam do Británie. Hlasitost hudby jsem však podcenila, a tak mým uším (jak ty smysly krásně fungují, když nechcete) neuniklo hlášení “Welcome on flight no…with destination to Liverpool“. A tak už vše bylo jasné i další dvě hodiny letu. V Liverpoolu jsme spali u katedrály přes AirBnB, užili si večerní party (sjíždějí se sem Britové za drinkem) a v sobotu vlakem na výlet do nedalekého Chesteru. V sobotu večer mi to nedalo a…

Liverpool: Tady se mi bude líbit
Liverpool: Tady se mi bude líbit
výlet s překvapením - do Liverpoolu
výlet s překvapením – do Liverpoolu
Třetí výlet s překpavením - Liverpool
Třetí výlet s překpavením – Liverpool

Kam to bude příště? Neřeknu, přítel neví!

…a dala jsem Martinovi instrukce, ať si v kalendáři zarezervuje jeden z červnových víkendů. Mám teď jedinou starost – abych to neprokecla!

Nastupovat do letadla a nevědět, kam to letí
Nastupovat do letadla a nevědět, kam to letí

Jak řešíme výlety s překvapením finančně?

Praktické tipy: ten, kdo výlet organizuje, zajišťuje dopravu a ubytování. Ten druhý na místě vybere např. 50 EUR pro platby v hotovosti. Zbytek platíme ze společného účtu. Sláva dlouhodové udržitelnosti tohoto modelu! A co vy, na jaký výlet své bližní vezmete?

Další články: Výměna domovů na cestáchTenerifeSicílieKorfuZakynthosCesty s miminkemKam v roce 2022 k mořiStátní svátky 2022Mobilní appky na cestyVýlety 7x JINAKŽenské vychytávky na cesty • Tipy na cesty s miminkem/kojencem

1 thought on “Jak vypadal výlet s překvapením, kdy jsem nevěděla, kam letím

  1. Odpovědět
    Ivana Prokopová - 10.1.2019

    Ahoj. No my to měli podobně. Přítel objednal víkendový pobyt v Praze a zážitkovou masáž a mě o tom neřekl. Bylo to překvapení a já koukala, masáž byla speciální a nevšední a ještě dnes na ni oba dva na ni jen tak nezapomeneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top