S kočárkem na cestách

Jak si sbalit na dovolenou s miminkem a odjet bez stresu

První řádky tohoto článku píšu v červnu 2020. V době, kdy jsou našemu Adámkovi 4 měsíce. Za sebou máme zhruba čtyři cesty vždy na 3-7 nocí. Zatím jen po Česku (dozvuky karantény). Cílem článku je podpořit páry v cestování i poté, co si pořídí potomka. Jak si sbalit na cesty, aniž by u toho bylo moc stresu. Aby tam zůstalo těšení se. Protože sezení doma ještě nikomu neprospělo.

Budu sem postupně přidávat své poznatky z balení se na cesty s miminkem, později batoletem.

1. Míň stresu při balení a odjezdu

Nám zatím pomáhají dvě věci. Jednou je seznam, který při balení odškrtáváme. Důležité na tom je, že balí máma i táta. Ne pouze jeden. Tou druhou věcí je odnést část sbalených tašek a kočárek do kufru auta večer před odjezdem. To u nás dělá Martin. A já jsem za to nesmírně ráda. Protože to nejlepší na tom je, že při samotném odjezdu vychazíme z bytu už bez zavazadel. Pouze my tři. I když to není realita, ten pocit lehkosti je do startu dovolené velkým plusem.

2. Hygienická taštička pro mimi

Tenhle tip jsem dostala od kamarádky a osvědčil se. Je to průsvitná taštička (aby bylo rychle vidět, co je uvnitř a co chybí), ve které vozím léky pro případ potřeby, kapičky, nůžky, hřeben, minikrém proti sluníčku, minikrém na opruzeniny. Vyplatí se ji mít sbalenou permanentně, takže mít dané předměty dvakrát. Až na nůžky a hřeben to tak mám.

3. Batůžky na šňůrky nevyhazovat

Používám dva. Do jednoho dám zásobu plen (nemám je totiž v malých baleních, kupuju ve velké krabici, a tak jich vždy pár vytáhnu a dám do batůžku). Do druhého hračky na deku, chrastítka, plyšáky apod. – netahám ale moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top