Jedenáct tipů na cestovatelské restaurace v Praze

Aktualizace leden 2022: Mám pro vás několik nových tipů na dobré jídlo v Praze. Takže už jich není 11, ale 13. Seznam postupně upravuji podle toho, jaké nové restaurace poznávám, nebo které už zavřely. Máte další tip? Dejte mi vědět a já to tam ráda vyzkouším!

Další články: ZAKYNTHOS · ŠVÝCARSKO · TENERIFE · KORFU · CHORVATSKO · SICÍLIE · SARDINIE · MALTA · MADEIRA · HAVAJ

1. Japonská restaurace

BON Fresh ramen and soba je bistro hned u Náměstí míru. Mají tam výborné soba nudle, jako jsme měli v Japonsku. Ramen je prý taky top. Ale co je nejlepší, prodávají také mou oblíbenou japonskou sladkost – mochi!

Soba nudle
Mochi vlevo dole

2. Kubánská restaurace

Tohle byla náhoda, samotnou by mě tam nenapadlo jít. Nedaleko Slávie a Edenu restaurace s názvem Havana nabízející kubánské speciality. Neotřelé a chutné. Na venkovní zahrádku se vejde dost lidí.

3. Turecká restaurace

Tohle je tip od kolegyně z Turecka. Přímo na tramvajové zastávce Arberovo náměstí směrem na Anděl. Bistro Pizza & Kebab Aladin. Na první pohled vypadá jako jiné kebabárny v Praze, na druhý už ne. Krom klasik mají také hotovky a lidi si tam chodí i pro jejich chléb. K tomu si můžete dát turecký čaj nebo ayran. Občas tam chodím na oběd.

Turecký oběd

4. Mexická restaurace

UPDATE leden 2022: Teď nejčastěji chodíme do Chile y Limón v ulici Lidická u Anděla (zastávka tram Zborovská). Je to hezké bistro, kde krom mexického jídla s sebou i hezky posedíte. Udělají vám margaritu. Mají velké porce. A můžete si popovídat španělsky. My si tam dáváme burrito grande a mexican bowl.

Těch je u nás nepochybně hodně a já ráda chodím do Las Adelitas na Americké (mají tři pobočky, ale tahle byla první, je malá a útulná). Mají tu výborné ceviche (něco jako tatarák z čertsvých ryb), aztéckou polévku a snad všichni tu pijí vyhlášenou frozen mango margaritu. Atmosféře dodáva španělsky mluvící personál. Sem chodíme spíše na slavnostní příležitosti.

ceviche v Las Adelitas
ceviche v Las Adelitas

Když mám chuť na mexiko přes oběd, dávám si na Andělu burrito v Burrito Loco (mají také více poboček, je to spíše fast food s jídlem s sebou, ale pochutnáte si).

No a když fakt slavíme, zavítáme do Barabizny na Zbraslavi, kde nás bohatá a barevná výzdoba opravdu přenese do Mexika.

5. Venezuelská restaurace

Jmenuje se Arepas de Lyna a najdete ji nedaleko Jířáku. Mají to tam malý, ale jídlo moc dobrý. Dejte si chipsy z platanu (banánu na vaření). Lepší rezervovat a hotovost s sebou.

Dobroty z Arepas de Lyna
Dobroty z Arepas de Lyna

6. Indonéská restaurace

Jávanka na Vinohradech. Nebyla jsem tam mnohokrát, protože ceny vyšší a porce menší, ale opět strašně dobrý!

Vyhlášená polévka Soto Ayam

7. Srílanská restaurace

Srilankan Curry House na adrese Spálená 37, kam se v roce 2021 z Vinohrad přestěhovali. Kdo na Srílance byl, tak zavzpomíná, a kdo ne, dostane chuť tam jet. Kdyby náhodou, tak se můžete inspirovat mými zápisky ze Srí Lanky.

8. Srbská restaurace

Pár zastávek tramvají od Anděla a jste Na Zlíchově, kde najdete srbskou restauraci Jelica. Krásný prostředí chaloupky a v létě se prý dobře sedí venku. Úplně zapomenete, že jste v Praze.

9. Indická restaurace

Těch je v Praze nespočet, a tak vybírám svu oblíbenou a cenově velmi přijatelnou – zejména díky skvělým poledním meníčkům. Jmenuje se Everest a nachází se kousek od Míráku. Naposledy mě tam nadchly jejich vegetairánské pokrmy. K pití si dejte mango lassi. Prostředí nic senzačního.

10. Korejská restaurace

Korejci jsou známí tím, že i když na cestách, vyhledávají svou domácí kuchyni. Takže nebuďte překpavení, až v Mamy Food potkáte samé Korejce. Mamy food mají dvě pobočky, chodím do té za OD Kotva. Lepší udělat rezervaci a vyplatí se jít na denní menu. Dejte si tradiční bibimbab nebo bulgogi. Mňam! A k pití čaje z ovoce, které v našich krajích neznáme.

Korejské předkrmy a bibimbab v Mamy food
Korejské předkrmy a bibimbab v Mamy food

11. Portugalská restaurace

Tu najdete opět na Vinohradech pod jménem Oliveira. Můžete tu koupit portugalská vína s sebou za cenu o 30 % nižší než konzumace v restauraci. O to ale tolik nejde. Na této restaraci je zajímavé, že je asi jediná v Praze, kde si můžete dát tradiční pokrm z porta – francesinhu! Takže jestli rádi zkoušíte nové chutě v nečekaném podání, tak je to právě tohle jídlo. A ke kávě nezapomeňte na portugalskou specialitku pastel de nata!

Francesinha z Porta
Francesinha z Porta
Pastel de nata
Pastel de nata

12. Taiwanská restaurace

Bohužel na podzim 2021 zavřeli: Vyzkoušejte Hoja Pot u Jířáku. Mají tu taiwanská vejce vařená v čaji, a pokud vás tohle zrovna neláká, tak vězte, že se vyplatí vyzkoušet. A nebojte, nemají “jen” ta vejce.

Vajíčka vařená v čaji
Vajíčka vařená v čaji

13. Italsko-chorvatská restaurace

Pochoutky Středomoří si nemusíte dopřávat jen v létě na dovolené. restaurace Giardino na Vinohradech vaří skvělé mořské plody a ryby – já tam nejčastěji chodím na jejich rybí polévku a steak z tuňáka. Navíc mají krásnou prostornou zahrádku, o které se moc neví. A bonus pro vás: polední menu je za opravdu fér cenu!

Zahrádka v Giardinu
Denní menu

Další články: ZAKYNTHOS · ŠVÝCARSKO · TENERIFE · KORFU · CHORVATSKO · SICÍLIE · SARDINIE · MALTA · MADEIRA · HAVAJ

2 thoughts on “Jedenáct tipů na cestovatelské restaurace v Praze

 1. Odpovědět
  Jana Horáková - 30.5.2019

  Nám se v Praze líbilo v Nuance Restaurant. Nabízejí typickou domácí kuchyni i tu zahraniční. A cenově navíc více než přijatelné 🙂

  1. Tereza Schindlerová
   Odpovědět
   Tereza Schindlerová - 1.10.2019

   Děkuju za tip, vyzkouším!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top