MADEIRA – VÝLETY FUNCHAL, SANTANA, CABO GIRAO

VÝLETY NA MADEIŘE

Obecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraItinerář: Madeira za týdenLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na Madeiře Výšlap na nejvyšší horu Pico Ruivo

Kromě výletů do přírody na levády, do hor nebo k moři se nabízí návštěva některých zajímavých měst a míst ostrova. Návštěvu těchto míst vždy můžete spojit s některou z levád nebo stezek.

Další články: Jak na ubytování zdarmaSicílieKorfuZakynthosCesty s miminkem

FUNCHAL

pohled na Funchal
Marína ve Funchalu

Funchal je hlavním městem Madeiry a také centrem všeho dění. Právě zde nakoupíte nejlépe, budete mít na výběr z největšího množství restaurací a barů a večer nebude o zábavu nouze. Den ve Funchalu lze strávit také vyjetím lanovkou na horu Monte nebo návštěvou botanické zahrady (Jardim botánico). V centru Funchalu si určitě projděte uličkou s restauracemi a bary, kde jsou každé dveře namalované jiným umělcem – ulička se jmenuje Santa Maria a najdete ji ve staré části Funchalu (Zona velha). Večer zde otevírá spousta poncha barů, kde můžete tradiční ponchu ochutnat. Mezi vyhlášené bary patří Merceira nebo Number 2.

Zona velha - ulička Santa Maria
Tradiční madeirské tance

PLÁŽE MADEIRY

Madeira není ideální destinací pro vyznavače odpočinku na pláži. Pláží tu totiž není příliš a když, tak jsou kamenité nebo betonové. Sem tam objevíte i písečnou pláž, ale pro Madeiru s tipicky tmavě šedým pískem. Nicméně na Madeiře najdete i několik umělých pláží s bronzovým pískem dovezeným ze Sahary, jako třeba ve městečku Calheta nebo Machico.

PŘÍRODNÍ BAZÉNY V PORTO MONIZ

Porto MOniz - přírodní bazény
Porto Moniz

Porto Moniz je městečko na samém severo-západě ostrova, které nejen turisty, ale také místno obyvatelstvo láká na své přírodní bazénky s mořskou vodou, kde se dá vykoupat. Cestou do Porto Moniz se můžete zastavit na náhorní plošině Paúl da Serra, kde se někdy naskýtají krásné výhledy.

Domek Santana
Porto Moniz bazény

TRADIČNÍ DOMKY V SANTANĚ

Santana leží na severu Madeiry a je proslulá tradičními domečky charakteristickými právě pro Madeiru. Jedná se o malé domky ve tvaru A se slámovou střechou a červeno-bílou omítkou. Cestou se můžete stavit na nejvýchodnějším a nejsušším místě ostrova.

ÚTES CABO GIRAO

Cabo Girao
Camara de Lobos

Při výjezdu z Funchalu sjeďte do městečka Camara de Lobos, kde si můžete prohlédnout různobarevnou marínu, pak pokračujte starou silnicí s pěknými výhledy jak na moře, tak na vesnice okolo. Po staré silnice dojeďte až nahoru na útes Cabo Girao 580 m. n. m. Je to nejvyšší útes na Madeiře, ze kterého vidíte dolů na pobřeží a oceán. Poté můžete pokračovat starou vyhlídkovou silnicí až do Ribeira Bravy.

Camara de Lobos městečko
Před Ribeira Bravou

PONTA DO PARGO

Ponta do Pargo je nejzápadnějším bodem Madeiry opět s pěkným výledem na oceán a majákem. Návštěvu tohoto místa lze zkombinovat s jízdou lanovkou v Achadas da Cruz.

Ponta do Pargo
Ribeira Brava

Obecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraItinerář: Madeira za týdenLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na Madeiře Výšlap na nejvyšší horu Pico Ruivo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top