fbpx

MADEIRA – PICO RUIVO

PICO RUIVO NA MADEIŘE

Obecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraItinerář: Madeira za týdenLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na MadeiřeVýšlap na nejvyšší horu Pico Ruivo

 

Pico Ruivo je nejvyšší hora ostrova Madeira dosahující 1862 m. n. m. Vylézt na Pico Ruivo zabere celý den a je to spíše náročnější trek, co se fyzické zdatnosti týče. Nicméně trasa je celou dobu po upravené cestě a neobsahuje komplikované překážky. Na Pico Ruivo se můžete dostat třemi způsoby, ze kterých jsou využívané spíše dva, popsané níže.

Pico Ruivo z Pico Areeiro
Pico Ruivo z Pico Areeiro hory


Pokud se brzy ráno rozhodujete, zda je dobré počasí nebo ne, rozhodně neusuzujte podle toho, jak je třeba ve Funchalu nebo jinde v nížině. Ve Funchalu může být krásně slunečno, při výjezdu na Pico Areeiro se může pěkně zatáhnout (vjedete do mraků), ale na vrcholu druhé nejvyšší hory Madeiry už může být zase úplně jasno.

Pico Areeiro – Pico Ruivo

Nejčastější využívanou trasou na Pico Ruivo je z druhé nejvyšší hory Madeiry – Pico Areeiro (1818 m. n. m.), na kterou se dá dojet autem. Z Funchalu jeďte směrem na Monte a ve vesničce Poiso odbočte doleva. Cesta z Pico Areeiro na Pico Ruivo se po nějaké době dělí na dvě – můžete jít buď tunely nebo přes vrchol Pico das Torres (1851 m. n. m.). Cesty se pak za horou opět spojují v jednu.

Cestou na Pico Ruivo
Trek na Pico Ruivo


Kratší cesta tunely = 5,6 km jeden směr

Delší cesta s výšlapem na Pico das Torres = 7 km jeden směr

Výšlap na Pico Ruivo
Výšlap na nejvyšší horu Madeiry


Kratší cesta tunely je dlouhá 5,6 km, a pokud se moc nezastavujete, zvládnete ji za 2h. Na této cestě na nejvyšší horu Madeiry vás potká 5 kratších tunelů. Jediný delší tunel je ten druhý z nich, kde využijete čelovku.

Delší cesta z Pico Areeiro na Pico Ruivo vede přes horu a je dlouhá 7 km. Vyhraďte si na ni nejméně 2h 30 minut času. Delší cesta obsahuje dost nepříjemné stoupání po schodech, a tak je dobré jít cestou tam přes tunely, cestou zpátky tou delší cestou, pokud ještě zbývají síly a chuť.

Achada da Teixeira – Pico Ruivo

Na Pico Ruivo můžete dojít také stezkou z Achada da Teixeiry. Achada da Teixeira je hora směrem na severovýchod od Pico Ruivo, dosahující do výšky 1592 m. n. m. Vzdálenost mezi Achada da Teixeirou a Pico Ruivo je 2,2 km. Pokud na vás nečeká auto a nemusíte se vracet do bodu, ze kterého jste vyrazili, vemte to z Pico Ruivo na Pico Areeiro (5,6 nebo 7 km) nebo na Encumeadu (11,4 km).

Výšlap na nejvyšší horu Madeiry Pico Ruivo
Cestou z Pico Ruivo na Pico Areeiro
Pico RuivoObecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraItinerář: Madeira za týdenLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na MadeiřeVýšlap na nejvyšší horu Pico Ruivo

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top