Do Bratislavy je to z Prahy tři hodiny autem. Nebo čtyři vlakem. Obojí je fajn cesta. Koho nebaví číst, tady je video, ale v článku najdete tipů víc 🙂
Vypravili jsme se tam v únoru a ubytování Martin našel ve zrovna otevřeném Chors hostelu v centru města. Mají i dvoulůžkové pokoje a v rámci ubytování slušnou snídani. Vše nové a vkusný společný prostor. V článku tipy na bratislavské podniky, které neunikly naší pozornosti.
1. Na koncert do KC Dunaj~
Vešli jsme do budovy a výtahem vyjeli až nahoru. Do Kultúrného centra Dunaj~. Tam terasa – téměř punkovej rooftop bar s výhledem na hrad a koncertní sál. Nezasvěcený turista by na takové místo sám nepřišel. Dali jsme si pivko, zatímco k poslechu hrál DJ.
2. Za filozofickou debatou do Prešporáku
Nebylo lehké identifikovat vstupní dveře a omylem jsem se ocitla rovnou na toaletách. Po dalším pátrání jsme vstoupili do útulné hospůdky Prešporák a objednali…víno. Vedle u stolu seděli štamgasti a hloubali nad jednou z nekonečna filozofických otázek, které si můžete položit.
3. Na selfieccino do Five Points
Bylo potřeba doplnit denní dávku kofeinu a najít “nějakou hezkou kavárnu”. V recenzích kavárny Five Points psali, ať si dáme selfieccino. Myslela jsem, že to bude blbost, ale! Přinesli mi cappuccino s mou vlastní fotkou, kterou jsem jim předtím poslala. Fakt dobrý! Pak už stačí vzít lžičku a začít si s mléčnou pěnou a svým vlastním obrazem hrát…
4. Na poké do Bamboo SNP
Můj bratislavský objev. V Bratislavě totiž mají jeden poké bar (miluju poké), jenže recenze průměrné (a to je málo, přeci jen tu jde o jídlo ze syrový ryby) a v komentářích jsem se dočetla, že daleko lepší poké připravují ve vietnamské restauraci Bamboo. Schovaná v horním patře jednoho devadesátkovýho nákupáku. Na pohled nezaujme. Ale menu neotřelé a poké moc dobré!
5. Na míchané panáky do Bukowski baru
Ideální pro ty, které už nebaví klasické pina colady, cuba libre nebo mojito. V baru Bukowski si připravují originální short drinky o velikosti panáku. Malé, ale silné! A navíc pojmenované po nejen slovenských známých osobnostech. Můžete si dát třeba Rudolfa Slobodu, ve kterém ochutnáte například borovičku Spišskou. A nebo si dejte jednoduše Karpatskou brandy Špeciál!
6. Pro slovenské suvenýry do Kompotu
Mají obchod v centru Bratislavy a už když jsme po zavíračce šli kolem, bylo nám jasné, že se sem musíme vrátit. Kvalitní slovenský dizajn, píšou na webu Kompot.sk. A ještě k tomu vtipný. Tričko s nápisem Chci být sám s tebou. Nebo Čo Slovák, to architekt. Nebo prostě pouze s červenou turistickou značkou. Pokud suvenýry ze Slovače, tak jedině odsud.
7. Na japonské pirožky do Foodstocku
Veganské bistro, kam jsme zašli na pozdní oběd. V nabídce Foodstocku jsme našli 4 možnosti, jedna lepší než druhá. Ochutnali jsme téměř celé menu a nejlepší (soudě i podle toho, co si objednávali u okolních stolů) byly jednoznačně pirožky Gyoza. Veganské curry taky dobrý, ale až na druhým místě.
8. Na kynuté knedlíky do Buchtárně
Když na nás během dne přišlo lechtání v žaludku a chuť na sladké, zašli jsme do hladového okna Buchtáreň. Nenápadné, ale originální. Porce obsahuje jeden “asi kynutý knedlík s náplní dle výběru, na to oříšky, cukr nebo kakao.
A co budete dělat další víkend? Mrkněte se na článek o našem víkendu v Plzni!
Cestovat jsem začala po maturitě v roce 2005, studovala jsem na Novém Zélandu, žila na Maltě, Madeiře, v Bretani a v Portu. Mluvím anglicky, francouzsky, hůř portugalsky a zcela základně čínsky. Cestuji pouze s příručním zavazadlem, dříve přes Couchsurfing, dnes přes Home Exchange. Se dvěma dětmi. Profesí jsem agilní koučka. Věnuji se také divadelní improvizaci.
Bohužel už je několik těch podniků zavřených 🙁 Buchtáreň, Prešporák…
Vím, byla jsem tam teď na podzim, musím to aktualizovat