Netradiční hotel ve věži

Netradiční hotel – nocleh ve věži v Jičíně

Pocházím z Lomince nad Popelkou hned vedle Jičína, takže když do těchto končin jedu, nepotřebuju hledat ubytování. Možná i proto jsem donedávna nevěděla, že v Jičíně lze přespat ve věži a mít ji celou pro sebe! Přišel na to Martin, když někde potkal majitele. Rozhodli jsme se předvánoční a předporodní čas ještě využít a strávit ve věži noc.

Věž stojí hned vedle silnice naproti rybníku Kníže
Věž stojí hned vedle silnice naproti rybníku Kníže

Středověká věž pochází z roku 1543 a má pět pater. Všechna patra jsou vaše! Ve sklepení se nachází šenk s vinotékou a tvrdým alkoholem prodávaným na bázi poctivosti (zaplatit spotřebu následně na účet). Přízemí je takové lobby, kde můžete nechat kabáty a prohlédnout obrazy. V prvním patře obývák s křesly, televizí, kávovarem a základní kuchyňskou linkou. Vystoupáte do dalšího patra do krásné koupelny. Uprostřed místnosti vana, dvě umyvadla, WC a sprcha. A když vás ještě nebolí nohy, vyjdete do nejvrchnějšího patra, do ložnice. A nad vámi se dřevěné trámy spojují do špičky věže, je to zvláštní pocit usínat s výhledem tak vysoko na vámi.

Dolní patro věžě
Dolní patro věžě
Fyzičku udržíte díky schodům
Fyzičku udržíte díky schodům
"Obývák" v prvním patře
„Obývák“ v prvním patře
Krásná koupelna byl středobodem našeho pobytu - krom vany nechybí ani sprcha
Krásná koupelna byl středobodem našeho pobytu – krom vany nechybí ani sprcha
Čas na kávu s designovýxh hrnků
Čas na kávu s designovýxh hrnků
V podzemí věže se skrývá vinný šenk
Ve sklepě věže se skrývá vinný šenk

Když bydlíte v pěti patrech, kde nechat batoh s věcmi? To byla otázka dne. Jak jsme se během odpoledne až k večeru přesouvali místnostmi nahoru (naštěstí jsu vcelku logicky – resp. dle denního rytmu chronologicky uspořádané), tak jsme s sebou brali i věci. Protože opravdu nechcete z pátého patra do druhého pro pyžamo. A ráno zase naopak věci postupně snášeli dolů – z postele do koupelny, pak do obýváku,…

Horní patro - ložnice s nebesy samotné věže
Horní patro – ložnice s nebesy samotné věže

Na snídani se slevou 20 % jsme zašli do Café Amos pár kroků od věže. Moc dobré, ale vajíčka neměli, nemají totiž vlastní kuchyni, a tak prodávají spíše sladké věci nebo namazané chleby. Ale ty byly báječné!

Snídaně v Café Amos

Výhodou tohoto netradičního ubytování krom tajemné a romantické atmosféry je check-out až ve 12h. Věž je ale od ledna do března zavřená, protože vytápění stojí majlant. Tak rezervujte až na jaro. Za mě super tip na oslavu výročí svatby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top