Netradiční hotel ve věži

Netradiční hotel – nocleh ve věži v Jičíně

Pocházím z Lomince nad Popelkou hned vedle Jičína, takže když do těchto končin jedu, nepotřebuju hledat ubytování. Možná i proto jsem donedávna nevěděla, že v Jičíně lze přespat ve věži a mít ji celou pro sebe! Přišel na to Martin, když někde potkal majitele. Rozhodli jsme se předvánoční a předporodní čas ještě využít a strávit ve věži noc.

Věž stojí hned vedle silnice naproti rybníku Kníže
Věž stojí hned vedle silnice naproti rybníku Kníže

Středověká věž pochází z roku 1543 a má pět pater. Všechna patra jsou vaše! Ve sklepení se nachází šenk s vinotékou a tvrdým alkoholem prodávaným na bázi poctivosti (zaplatit spotřebu následně na účet). Přízemí je takové lobby, kde můžete nechat kabáty a prohlédnout obrazy. V prvním patře obývák s křesly, televizí, kávovarem a základní kuchyňskou linkou. Vystoupáte do dalšího patra do krásné koupelny. Uprostřed místnosti vana, dvě umyvadla, WC a sprcha. A když vás ještě nebolí nohy, vyjdete do nejvrchnějšího patra, do ložnice. A nad vámi se dřevěné trámy spojují do špičky věže, je to zvláštní pocit usínat s výhledem tak vysoko na vámi.

Dolní patro věžě
Dolní patro věžě
Fyzičku udržíte díky schodům
Fyzičku udržíte díky schodům
"Obývák" v prvním patře
“Obývák” v prvním patře
Krásná koupelna byl středobodem našeho pobytu - krom vany nechybí ani sprcha
Krásná koupelna byl středobodem našeho pobytu – krom vany nechybí ani sprcha
Čas na kávu s designovýxh hrnků
Čas na kávu s designovýxh hrnků
V podzemí věže se skrývá vinný šenk
Ve sklepě věže se skrývá vinný šenk

Když bydlíte v pěti patrech, kde nechat batoh s věcmi? To byla otázka dne. Jak jsme se během odpoledne až k večeru přesouvali místnostmi nahoru (naštěstí jsu vcelku logicky – resp. dle denního rytmu chronologicky uspořádané), tak jsme s sebou brali i věci. Protože opravdu nechcete z pátého patra do druhého pro pyžamo. A ráno zase naopak věci postupně snášeli dolů – z postele do koupelny, pak do obýváku,…

Horní patro - ložnice s nebesy samotné věže
Horní patro – ložnice s nebesy samotné věže

Na snídani se slevou 20 % jsme zašli do Café Amos pár kroků od věže. Moc dobré, ale vajíčka neměli, nemají totiž vlastní kuchyni, a tak prodávají spíše sladké věci nebo namazané chleby. Ale ty byly báječné!

Snídaně v Café Amos

Výhodou tohoto netradičního ubytování krom tajemné a romantické atmosféry je check-out až ve 12h. Věž je ale od ledna do března zavřená, protože vytápění stojí majlant. Tak rezervujte až na jaro. Za mě super tip na oslavu výročí svatby.

2 thoughts on “Netradiční hotel – nocleh ve věži v Jičíně

 1. Odpovědět
  Lenka - 23.5.2022

  Děkujeme za nádherný zážitek. Vrátili jsme se v čase a zažili něco netradičního, tajemného a bylo to pro nás nezapomenutelné.

  1. Tereza Schindlerová
   Odpovědět
   Tereza Schindlerová - 30.5.2022

   To mám velikou radost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top