fbpx
Botanická zahrada Praha

Návštěva Botanické zahrady v pražské Troji s kočárkem

V pražské ZOO už jste byli nebo vás zvířátka nezajímají a bojíte se davů? Zkuste Botanickou zahradu hned vedle. Níže mé tipy, jak si návštěvu užít. Detailně o cestování pražskou MHD s kočárkem píšu v jiném článku. Další výlety s kočárkem: Průhonický park nebo méně známé pražské čtvrti.

Výhled z vinic sv. Kláry
Výhled z vinic sv. Kláry

Jak se do Botanické dostat

Znalci mohou přeskočit, pro ostatní: metrem na Nádraží Holešovice a pak busem 112 směr ZOO, případně další možnosti najdete na webu zahrady. My jsme vystoupili na zastávce na znamení – Kovárna, kde se nachází jižní vstup. Pak je ještě západní a severní a několik samoobslužných. Zaplatili jsme vstupné 100 Kč na osobu – normálně je to víc, ale byla ještě zavřená Fata Morgana (20. května 2020).

Jižní část botanické zahrady
Jižní část botanické zahrady

Kudy zahradou projít?

My jsme šli tedy z jihu, přes vinice sv. Kláry a vinotéku. Tam ale neměli nic moc, nezastavovali jsme se. Pokračovali jsme dál směr Středomoří a Japonsko. Středomořím vede chodník z velkých kamenů, pro městský kočárek trochu výzva, ale jen dočasná.

Tenhle terén byl nic moc
Tenhle terén byl nic moc
Umění v zahradě
Umění v zahradě
Americká prérie?
Americká prérie?
Lesní biotop
Lesní biotop
Vyhlídka
Vyhlídka

Přes ornamentální zahradu jsme prošli k lesním biotopům a do severo-americké prérie. U kosatců to zrovna zářilo všemi barvami rozkvetlých květin. V mokřadu si všimněte želv. Zpátky jsme šli stejnou cestou.

Mokřad
Mokřad
Japonská zahrada
Japonská zahrada

Kupte si kytku

V zahradě potkáte několik stánků se suvenýry. Klasika – trička, tužky, magnety. A taky květiny v květináčích! Za 35 Kč jsem koupila Autumn Glory, což vůbec nevím, co je, ale je krásná.

Kosatce
Kosatce
Já a...taky kosatce
Já a…taky kosatce

Trochu jiné sítě, kde spočinout

Po cestě budete míjet různé lavičky, kde si odpočinout či posvačit. Já ale doporučuju sítě těsně nad zemí, vo kterých si sednete i s knihou a pohoda jazz.

Sítě k odpočinku
Sítě k odpočinku

Schovanej kiosek

Cestou tam jsem si ho nevšimli, jen restaurace/kavárny. Ale z druhé strany pod stromy je schovaný kiosek s párky v rohlíku, vínkem a kávičkou. Posezení místa dost.

Sezení u kiosku
Sezení u kiosku
Vábící lavičky
Vábící lavičky

Kaple sv. Kláry

Od je krásný výhled nejen na Trojský zámek a přilehlý labyrint, doporučuju cestou zpátky.

Pod kaplí sv. Kláry
Pod kaplí sv. Kláry
Botanická v Praze

Tip na závěr: roční vstupenka

Máte to blízko/hodně příležitostí k návštěvě? Za 300 Kč tam můžete neomezeně celý rok (to se vyplatí od 3 a více návštěv). A celá rodina to má za 800 Kč. To mi přijde jako fér cena a navíc se budete moct podívat, jak se zahrada proměňuje dle ročního období.

Národní muzeum po rekonstrukci

A když už budete v Praze, doporučuju se jít podívat do Národního muzea, které je po rekonstrukci a o kterém jsem napsala report z naší návštěvy v květnu 2020. A až na vás přijde hlad, zkuste jednu z cestovatelských restaurací v Praze. Budete-li mít nějaký další tip, napište mi nebo sdílejte s #sbabkoupocesku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top