Dárky pro cestovatele

Zážitkové dárky pro cestovatele – nejen ty zkušené

Obdarovat zkušené cestovatele může být solidní oříšek. Všude už byli (to je jen váš pocit, ne jejich), cestovatelské diáře a nástěnné stíraci mapy už mají nebo nepoužívají, cestovatelské festivaly je nezajímají (mají svých zážitků dost) a vybavení na cesty ať si radši vyberou sami. Rozhodla jsem se tedy dát do kupy dárky, které mně – člověku, co za cesty dá všechny svý peníze, udělají největší radost (krom lásky, samozřejmě). Výhodou těchto dárků je, že je lze řešit i na poslední chvíli a ve většině případů objednat on-line.

Letenku jako překvapení!

Na to si zatím troufl pouze můj manžel. V lednu jsem k narozeninám dostala letenku na Floridu. A pak jsem Martina i s mými rodiči vzala do Benátek – dozvěděli se, kam letí, až těsně před nástupem do letadla. No a naposledy se překvapení konalo v Brně – Martin mě vzal do Berlína za dvě stovky 🙂

Ani název aerolinky mi nepomohl v hádání, kam letím.
Ani název aerolinky mi nepomohl v hádání, kam letím.

Ve výběru letenek vám pomůže můj přehled, kam z Prahy letět v roce 2020 a spojit to s volnem ve státní svátky.

Chápu, že je těžké kupovat letenku někomu, o kom si myslíte, že už všude byl (i když to není pravda). Místo letenky lze u některých aerolinek koupit dárkový poukaz.

A když poletíte taky, můžete cílovou destinaci tajit až do odletu – obdarovaný neví, kam letí, třeba až do přistání letadla! Detailní popis viz článek Jak vypadal výlet s překvapením, kdy jsem nevěděla, kam letím.

Vstup do letištního salonku

Zde měli výborný odhad mí kolegové – dostala jsem vstup do salónku před odletem na svatební cestu. A přesně to splnilo účel dárku – udělalo nám to velkou radost a při už tak drahých líbánkách bychom si salónek sami už nekoupili. Na letišti v Praze můžeme koupit vstup buď do Erste (Termínál 2) nebo do MasterCard (Terminál 1). Jen si předem ověřte, zda váš cestovatel náhodou salónek již nekoupil nebo nevlastní platební kartu, která ho opravňuje ke vstupu zdarma.

V letištním salonku při odletu na svatební cestu na Havaj
V letištním salonku při odletu na svatební cestu na Havaj

Cestu vlakem

Na naše spontánní výlety jezdíme vlakem. Nevíme kam, a tak se někdy nákup jízdenky na poslední chvíli prodraží. České dráhy prodávají dárkové vouchery v různých hodnotách. Platnost 6 měsíců. Za mě lepší než kilometrická banka. Jen pozor, na menších nádražích může být problém s jejich uplatněním – resp. na nádražích provozovaných SŽDC.

Poukazy na vlakové jízdenky
Poukazy na vlakové jízdenky

Nočním vlakem do zahraničí

Na popularitě znovu získávají noční vlakové spoje. A nabídka se rozšiřuje. Sama mám zkušenost jen z Thajska, ale zrovna tohle by bylo něco, co bych ráda vyzkoušela. Poprad, Budapešť, Krakov nebo Curych? Mrkněte na mapu nočních spojů ČD.

Poukaz do cestovatelské restaurace

V lékařské kartě z dětství mám napsáno „hezky papá“. A to platí i dnes. Pokud si u toho mohu připomenout některé z chutí a vůní objevování světa, tím líp. V jiném článku průběžně aktualizuji tipy na cestovatelské restaurace v Praze.

Restaurace Arepas de Lyna
Restaurace Arepas de Lyna

Gurmet zážitek ve vlaku

V jídelních vozech ČD jsem se na posledním spontánním výletě najedla líp než v restauraci. Nejlepší je telecí pečené na barevném pepři, ale teď mají nové menu. ČD Restaurant se servisem JLV prodává poukazy v hodnotě 200 a 500 Kč. Více info zde: https://www.jidelnivozy.cz

Stolujeme ve vlaku
Stolujeme ve vlaku

Doporučuji také sledovat, až bude opět možné rezervovat zážitek Maurerův stůl ve vlaku cestou do Drážďan a zpět.

Netradiční ubytování v ČR

Moje oblíbená sekce na blogu. Za mě je top noc na Ještědu – máte západ a východ slunce jen pro sebe a další návštěvníky hotelu, ostatní už jsou dávno doma. Místo v luxusní restauraci s výhledem zajištěné a ráno dobrá snídaně, opět s výhledem – jak jinak. Navíc tento dárek můžete zaplatit také přes firemní benefity Benefit Plus.

Výhled z pokoje na Ještědu
Výhled z pokoje na Ještědu

Hodně neotřelým konceptem je Hotel Anybody v Brně – desítka pokojů, každý stylizován do jednoho z filmů, ve kterém vy hrajete. Na noc se stanete jeho protagonisty a ocitnete se v džungli, kasinu, ve výtahu nebo v letadle. Celým příběhem vás provádí hlas z tabletu. Byli jsme doposud ve třech pokojích a pecka.

Hotel Anybody Brno
Hotel Anybody Brno

Nebo noc v Hausbótu v Praze na Vltavě. Nebo noc v Broumovském klášteře. My se teď chystáme do věže do Jičína – budeme ji mít celou pro sebe!

Private Check-in na letišti

Přijedu na letiště, nemusím do fronty na přepážku s kuframa, to zařídí poskytovatel služby. Zavedou mě do salónku. Dám si sklenku vína a něco na zub (nečekejte gastro hody, ale jako snídaně poslouží); a nakonec projdu privátní security, odkud pokračuju rovnou do letadla.

Private check-in letiště Praha
Private check-in letiště Praha

Takhle vypadá služba Private check-in pražského letiště a vyplatí se pro dvě osoby (2 699 Kč, jedna stojí 1 999).
Za mě supr dárek pro někoho, kdo:
* má koupenou letenku z Terminálu 2
* letí s kufry, ne pouze s příručním
* letí na dovolenou, ne business trip
* letí v čase 5-21
* nerad stojí ve frontě a chce si zpříjemnit odlet

Pro rezervaci budete potřebovat jména cestujících a číslo letu. Služba se platí až na místě, takže jako dárek udělejte rezervaci na datum a čas a věnujte poukaz z hotovostí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top