srí lanka

Cesta na Srí Lanku – trasa, rozpočet

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Plán cesty na Srí Lanku

Na Srí Lanku jeďte alespoň na 2,5 až tři týdny. Letenky hledejte s Emirates či Turkish Airlines – obojí na vysoké úrovni a ceny kolem 13 – 15 tisíc, když se vám zadaří. S Emirates můžete využít stopoveru v Dubaji, Turkish airlines vás zase zdarma vezmou na exkurzi po Instabulu přímo z letiště.

Většina lidí přiletí na letiště u hlavního města Colomba, které je ale blíže k sousednímu městu Negombo. Právě v Negombu většina turistů tráví svou první noc na Srí Lance. TIP: Vylezte z letiště až úplně ven za plot, tam staví levnější tuktuci – kteří si nezaplatili vjezd až přímo k letišti.

Mapa trasy po Srí Lance

Trasa absolvovaná babkou v únoru 2013 (2,5 týdne): Negombo – Dambulla (Sigiriya a Polonnaruwa) – Kandy – Adamova hora – Hortonovy planiny – Ella – Národní park Uda Walawe – Tangalle – Mirissa – Unawatuna – Negombo.

Rozpočet na Srí Lanku

Babka na Srí Lance strávila 16 nocí, za letenku zaplatila cca 14 000 CZK (Praha-Istanbul-Colombo a zpět). Celkové výdaje činily necelých 30 000 CZK včetně letenky, tj. na místě bylo potřeba něco kolem 16 000 CZK na osobu. Cena zahrnuje vízum (pořízeno předem), ubytování, jídlo, přesuny, vstupy na památky, potápění v Unawatuně, návštěvu Národního parku Uda Walawe, drobné suvenýry.

Ceny ubytování na Srí Lance

Město Cena Název ubytování
Dambulla (Sigiriya, Polonnaruwa) 2 000 RS se snídaní Disni Village
Kandy 1 500 RS Prasana Inn
Dalhousie (Adamova hora) 3 000 RS se snídaní Achinika Holiday
Ella 1 800 RS Flower Garden homestay
vesnička Uda Walawe 2 000 RS Elephants Fence
pláž Tangalle 3 000 RS se snídaní Catamaran u pláže
pláž Mirissa 2 500 RS Central Beach Inn
pláž Unawatuna 5 000 RS One and Only – apartmán
Negombo – pláž 6 000 RS se snídaní Lanka Beach Hotel – apartmán

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Negombo
Negombo
Negombo

Negombo

2 thoughts on “srí lanka

 1. Odpovědět
  T. - 18.11.2019

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení jak na Srí Lanku s cestovkou. S manželem anglicky neumíme, proto bychom se báli vyrazit na vlastní pěst. Přemýšlíme, že vyrazíme buďto s Invií, Fischerem a taky vybíráme ještě z dalších. Máte nějaké zkušenosti s těchto možností?
  Díky za odpověď, T.

  1. Tereza Schindlerová
   Odpovědět
   Babka - 11.12.2019

   Dobrý den, my jezdíme na vlastní pěst, zkušenost s cestovkami krom CK Mundo, kde jsem kdysi prováděla, nemám. Ale slyšela jsem o Srí Lenka – zkuste mrknout na její web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top