fbpx

Srí Lanka – Ella

Ella – čaj, masáž a relax

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

V Elle si dopřejte relaxu – najezte se v jedné z mnoha restaurací, dejte si procházku na Little Adam’s peak, navštivte jednu z několika továren na čaj a nechte se namasírovat!

Ella - sběračky čajových lístků
Ella - sběračka čajových lístků

Vlakem do Elly

Při cestě z Haputale do Elly si ve vlaku sedněte k okénku a připravte fotoaparát. Naskytnou se vám krásné pohledy do krajiny, na čajové plantáže i rýžová políčka.

Ubytování v Elle

Již na vlakovém nádraží se vám budou snažit zaujmout místní obchodníci. Nemusíte se nechat, vezměte si tuktuk do městečka a vyjděte do terénu sami. Velmi příjemné ubytování v podobě homestay nabízí pán, který si říká Peter. Ve svém domku má dva volné pokoje a k tomu malý domeček na zahradě pro ty, co chtějí ještě víc soukromí. Stojíte-li o ubytování u Petera, ptejte se na jeho Flower garden homestay. Ceny za noc se pohybují kolem 1 800 Rs bez snídaně, ale stojí zato si snídani dokoupit – je velkolepá! A když ne, tak hned naproti přes cestu najdete restauraci, kde dělají výborné palačinky.

Ella – místo dobrého jídla

V Elle by člověk pořád jenom jedl. Nabízí se tu totiž spoustu gastronomických možností. Určitě nevynechejte The curd shop, kde podávají výborný hutný jogurt s medem, ovocem a oříšky. K hlavnímu jídlu si dejte Rotty nebo Kothu rotty v restauraci hotelu Ella Rotty Inn (cena kolem 200 ař 350 Rs).

Ella
Ella

Little Adams Peak

Přímo z Elly můžete vyrazit na Little Adams Peak, a to i když už je odpoledne. I kdybyste se nechystali vylézt až na kopec, je to pěkná procházka, na které vás budou provázet čajové plantáže.

Ella
Ella - návštěva továrny na čaj

Uva Halpewatta – továrna na čaj

Nedaleko Elly leží továrna na čaj Halpewatta. Za 800 Rs se k ní dostanete tuktukem a za 200 Rs vás provedou. Na konci prohlídky ochutnáte různě kvalitní čaje s možností jejich nákupu. Pozor, zjistěte si předem, zda v daný den jednou stroje – to je pak prohlídka zajímavější. Kromě této čajové továrny kolem Elly najdete ještě další -například Newburg nebo Kihalan Tea Factory. A dávejte pozor, až si budete chtít vyfotit sběračky čaje – nebude to zadarmo!

Ella - návštěva továrny na čaj
Ella - návštěva továrny na čaj

Což takhle dát si ayurvédsou masáž?

Může se stát, že vám v Elle bude pršet. Volný čas můžete využít tak, že si zajdete na ayurvédskou masáž. masážních salónů je v Elle několik. Chcete-li masář hodně levně, zkuste Apsara Suwa Wedamadura beauty centre spa. Toto jenoduché masážní centrum najdete v ulici Passara road. Hodinová olejová masáž celého těla plus masáž s párou (steam masage) vyšla po delším smlouvání na 1250 Rs na osobu. Masáž byla dobrá, ale nečekejte nějaké překrásné prostředí – to byste museli do jiného salónku a za více peněz.

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top