Srí Lanka – Kandy

KANDY – vnitrozemí Srí Lanky

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Kandy je hodně rušno a většina lidí navštíví Chrám Buddhova zubu, sloní sirotčinec v Pinnewale a večer představení místních tanců. Fajn alternativou ke klasickému turistickému programu je procházka v botanické zahradě.

Kandy - taneční představení
Kandy - ostrůvek na jezírku

Jak se dostat do Kandy

Z Dambully do Kandy jezdí autobus číslo 45 každou chvíli. Cesta trvá cca 2,5 hod. a stojí 80Rs/osoba. Pokud Srí Lanku projíždíte opačným směrem, pak pro příjezd do Kandy z jihu využijete vlak, který jede trasu Kandy – Hatton – Nuwara Eliya – Ohiya – Haputale – Ella – konečná stanice Badulla. V případě, že budete chtít cestovat prví třídou (pohodlí, víc místa, pořád levné), tak rezervuje minimálně den dopředu, jinak bude zcela jistě vyprodáno.

Město je poměrně dost rušné, plné aut, autobusů a tuk-tuků na silnici, v ulicí smrdí výpary vozidel. Tento negativní dojem však přebije krásné jezero kandy ležící uprostřed stejnojmenného města. Zajímavé je, že právě v tomto měste jsou ceny znatelně nižší než jinde, a to jak co se týče ubytování, tak stravy.

Ubytování v Kandy

V Kandy je hodně ne výběr, a tak zde opět záleží na vašem rozpočtu. Obecně se lze ubytovat za 1 500 Rs/pokoj pro dva bez snídaně. Ubytovací začízení najdete jak kolem jezera (krásné výhledy), tak v širším centru města.

Stravování v Kandy

Džusárna

Levnou džusárnu “Jus de fruits” najdete na rohu Temple street blízko chrámu Buddhova zubu. Čerstvé ovocné džusy tu stojí pouhých 80 Rs (oproti jiným destinacím Srí Lanky, kde zaplatíte kolem 250 Rs za džus).

Levná jídelna v Kandy

Eateries – levných jídelen je ve městě určitě víc. Jednu z nich najdete v ulici Bennet Soysa Vidiya (Colombo street). Za výborné rizoto zaplatíte něco kolem 100 RS (15 Kč).

Kandy - výborné vegetable roti
Kandy - rizoto za 100 RS

Devon’s

Tady si dejte věčeři, je to tu velmi levné (cena hlavního chodu 200 – 400 Rs), jídla místní a dobrá, profesionální obsluha – vypadalo to tam jako v kavárně Slavie na srílanský způsob. Restauraci Devon’s najdete v ulici Dalada Vidiya. Večer pak můžete zakončit irským pivem naproti v The Pub (irský majitel), kde maj krásnou balkonovou terasu. A pokud máte chuť na evropské jídlo, tak právě v The Pub je k mání.

Co dělat v Kandy

Chrám Buddhova zubu, botanickou zahradu a večerní taneční představení jsme stihli za jeden den. Sloní sirotčinec Pinnawala jsme vynechali, slonů jsme užili už dost v Kambodže – ale pokud jste ještě slona pořádně neviděli a nehladili si ho, určitě se tam jeďte podívat (počítejte ale s cenou několika tisíc rupií).

Kandy - chrám Buddhova zubu
Kandy - Kandy Arts association

Chrám Buddhova zubu

Chrám Buddhova zubu je asi největší zajímavostí města Kandy. V tomto chrámu je prý uložen Buddhův zub, jak již název napovídá. Vstupné je poměrně vysoké 1 000 RS/os. Budete si muset sundat boty (pozor na rozpálený beton, na to nejsou naše chodidla zvyklá!). Kromě chrámu uvidíte také dnes již mrtvého Rádžu – slona, který tu žil dlouhá létá a účastnil se všech významných průvodů. Do tohoto chrámu míří snad všichni turisté, ale vězte, že zas tak moc zajímavé to není a je na váš zvážit, zda to za cenu vstupného stojí.

Botanická zahrada Peradeniya

Botanickou zahradu Peradeniya najdete cca 6 km od centra města (tuk tukem se tam dostanete za 350 Rs, autobusem za 32 Rs). Cena vstupného je 1 100 Rs/osoba (825 Rs student). Vaše oko zde potěší seychellské palmové aleje, skleník s 250 orchidejemi, kaktusy, opice a netopýři. Ideální místo pro odpolední procházku.

Kandy - opice v botanické zahradě
Kandy - botanická zahrada

Představení tradičních kandyjských tanců

Později odpoledne se můžete vydat do jedné z místních společností organizujících taneční představení. V Kandyan Arts association začíná poslední představení v 17.30 a trvá slabou hodinku. Vstupenka vyjde na 500 RS/os. a dokonce dostanete program v češtině! Kandyan Arts Association najdete u jezera asi 5 minut chůze za chrámem Buddhova zubu. Uvidíte tradiční kandyjské tance v maskách a také polykače ohně nebo hrdiny, co chodí po rozpálených uhlících.

Kandy - místní tance

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top