Srí Lanka – Pláž Unawatuna

Pláž Unawatuna na Srí Lance

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Unawatuna je krásná pláž s klidnou vodou, takže zde se pořádně vykoupete. Krom toho se tu hodně lidí potápí za rozmanitou podmořškou flórou a faunou či vrakem lodi.

Unawatuna
Unawatuna - nabídka ryb
Unawatuna - nabídka ryb

Cesta do Unawatuny

Při cestě z Mirissy do Unawatuny neexistuje nic jednoduššího,než nasednout na autobusMatare-Galle a za hodinku jste tam. Autobus vás vyhodí na hlavní silnici, ale k pláži se dá dojít bez problémů pěšky, je to kousek.

Ubytování v Unawatuně

V Unawatuně je dost na výběr, co se ubytování týče, a ceny mohou být leckdy odlišné i pro téměř ten samý komfort. Babka doporučuje zkusit už předem rezervovat na víc nocí apartmán One and Only. Jedná se o domek uprostřed pláže s pouhými dvěma apartmány – jedním dole a druhým nahoře. Apartmány jsou vždy pro dvě osoby, kuchyňkou a ten horní s balkónem s výhledem přímo na oceán – nádhera! Apartmány jsou vybaveny stylovým nábytkem včetně lenošky s knihovničkou. Za noc jsme zaplatili 5 000 Rs, ale to jsme nejspíš měli štěstí, protože ceny na jejich webu jsou vyšší. Chcete-li si dopřát luxusu, zkuste resort Lands End vlastněný Čechy.

Unawatuna
Unawatuna - ubytování

Potápění v Unawatuně

Unawatuna nabízí možnost vyzkoušet si potápění, pro zájemce bez certifikátu až do 10 metrů. Své služby zde nabízí hned několik obchodníků a ceny jsou podobně jako u ubytování za stejnou úroveň služeb dost rozdílné – i proto je lepší toho obejít víc, poptat se a vytipovat si toho nejlepšího dodavatele. Potápět se jezdí ráno kolem osmé až deváté hodiny. Nejdříve proběhne dvacetinimutová instruktáž u brožury, pak si zkusíte ponor na mělčině a pak už se jede dál od pobřeží. My jsme za asi 40 minut ponoru (celá akce trvá 2 hodiny) zaplatili 4 000 Rs na osobu – velmi pěkná cena od Ocean Dive Center – majitel byl několikrát v ČR, a tak se zde naskýtá možnost slevy.

Co dalšího dělat v Unawatuně

Moře v Unawatuně je téměř bez vln, takže zde si konečně počádně zaplavete. Na západ slunce se jděte podívat k Buddhovi na kopec, je odtamtud pěkný výhled, akorát tam asi nebudete sami. Navečer se podobně jako v Mirisse na pláži vyklube spousty restaurací s nabídkou čerstvých ryb – v Unawatuně ale za trochu vyšší cenu než v Mirisse. Osazenstvo pláže v Unawatuně působilo starší a klidnější – další rozdíl oproti Mirisse plné mladých lidí, co se chtějí bavit. Neznamená to ale, že by se tu nic nedělo, klub je tu taky dost, ale jak je pláž rozlehlejší, tak nořní aktivity nedělají takový hluk. Během dne se pak také můžete vydat do městečka Galle, které působí trochu evropsky a může se pochlubit krásnými hradbami.

Z Unawatuny na letiště

Pokud je Unawatuna vaší poslední zastávkou na Srí Lance, budete řešit otázku, jak se dostat zpátky do Colomba na letiště, nebo na poslední noc do Negomba. V Unawatuně existují společnosti nabízející odvoz a na letiště, a to několikrát denně, ceny nejsou nijak hrozné. Další možností je dojet autobusem do Galle a tam nastoupit na vlak směr Colombo. Nedělní expres z Galle vyráží ve 13.50 a už v 16.30 staví v Colombu. Pokračujete-li do Negomba, pouze na nádraží přesednete na další vlak(respektive vylezete z nádraží ven, koupíte si lístek do Negomba, a zase vlezete dovnitř).

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top