Srí Lanka – Hortonovy pláně

Národní park Hortonovy pláně

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Hortonovy pláně projdete za 3 hodinky, ale je třeb vyrazit brzy ráno, aby z místa Konec světa byl hezký výhled. Pokud máte málo času, Hortonovy pláně nepatří mezi cejlonská must-see.

Cesta vlakem do vesničky Ohiya
Cesta vlakem do vesničky Ohiya

Jak se k Horton Plains dostat

Asi nejčastější způsob, jak se turisté k Horton plain brzy ráno dostávají, je pronájem auta i s řidičem ve městečku Nuwara Eliya (32 km od Plání). Nicméně pokud ráno chcete spát co nejdéle a snažíte se vždy být co nejblíž, tak můžete přenocovat ve vesničce Ohiya (pouze 8 km od Horton Plains). Ohiya je jednou z železničních zastávek na trase Hatton – Haputale. Vesnice leží v okolí tratě a krom několika malých domků, jednoho guesthousu a mini obchůdku tu nic není.

Pokud se rozhodnete přespat ve vesnici Ohiya, nepočítejte s žádným luxusem. Hned u vlakové zastávky uvidíte domek s cedulí ubytování. Jedná se o rodinu, která ubytovává jak místní, tak turisty. za cca 5000 Rs dostanete nocleh pro dva, večeři a dopravu do a z národního parku Horton Plains. Rodina je velmi milá a rice and curry, které tu vaří, se stává čím dál vyhlášenějším.

Vlakové nádraží - Ohiya
Vodopád v Hortonových pláních

Návštěva Hortonových plání

Hortonovy pláně jsou známé zejména díky vyhlídce Worlds end (Konec světa), kde stojíte na okraji skalisek padajících do hloubky necelých 900 metrů. Na místo však musíte dojít co nejdříve ráno, protože později se výhled zahaluje do mraků. První návštěvníci parku vyrážejí na trasu již v 6.30 ráno. Trek dlouhý 9 km vám zabere něco kolem 3 hodin. Stezka je nenáročná, a pokud na Srí Lance máte málo času, možná můžete Hortonovy pláně vynechat.

Vstupné vyjde něco kolem 2 800 Rs na osobu (základní cena + daň + servis). Park je dobře udržován, a tak se tu jde bez problémů. V případě, že park navštívíte brzy ráno, stihnete pak vlak u Ohiyi jedoucí do Elly v 10.28.

Worlds end
Konec světa

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top