Srí Lanka – pláž Mirissa

Pláž Mirissa
Pláž Mirissa
Pláž Mirissa

Slavná Mirissa beach

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Na pláží Mirissa je přes den dost rušno. Pláž lemují bary a restaurace, kde si lze zdarma půjčit lehátko – ale pozor, když budete dlouho vyspávat, žádné na vás nezbyde.

Pláž Mirissa
Pláž Mirissa

Jak se do Mirissy dostat

Z Tangalle do Mirissy se nejlépe přesunete opět autobusem, který jede směr Matara, a pak druhým autobusem do Weligamy. Mirissu ze silnice není lehké najít, protože tu nejsou moc značky a na zátoku není vidět. Stačí se ale v autobuse zeptat a všichni ochotně poradí.

V Mirisse to žije, ale oproti Tangalle jde o menší pláž, navíc dost zalidněnou – mezi turisty je hodně oblíbená a taktéž by ji nikdo neměl vynechat. Ležení tu je sice trochu hlava na halvě, ale zase oceníte nižší ceny a větší výběr díky větší konkurenci.

Nabídka čerstvých ryb k večeři
Pláž Mirissa

Ubytování v Mirisse

V Mirisse se dá bydlet už za 2 500 Rs na noc, pokud nejste nároční – tuto cenu jsme zaplatili za menší pokojíček se základní koupelnou v Central Beach Inn. V nabídce tu ale mají i hezké chatičky ve stínu za 3 700 Rs. Central Beach Inn najdete přímo na pláži a disponuje vlastními lehátky, na kterých v osm ráno ještě nikdo není. Mají také svůj bar s restaurací a dělají výborné palačinky s papaya džusem a čajem k snídani.

Čerstvé ryby v Mirisse

Jakmile se setmí, vyroste na pláži nespočet restaurací s nabídkou čerstvých ryb – ty vystaví na led přímo před sezení, a tak si jich můžete jednoduče pár projít, zjistit ceny, a pak někde zasednout. Menší ryba vyjde na 500 Rs, větší ryba pro dvě osoby kolem 1 200 Rs. V Mirisse se vyplatí dát si k večeři tento pokrm, protože levnější a nakonec i lepší jsme na Srí Lance neměli. K rybám podívají salát nebo třeba i hranolky. Pivo tu stojí 250 Rs a drinky jako Mojito kolem 350 Rs. Navíc většina barů má do 8 hodin večer happy hour.

Čerstvá ryba k večeři
Palačinky s medem

Co se dá v Mirisse podnikat?

V Mirisse byly trochu menší vlny než v Tangalle a hodně lidí tu zkouší surf. Chce to jít ale dál, protože pláž je mělká, a tak je s tímto sportem spojené riziko zlomení surfu o dno oceánu. Krom surfování a leháru na pláži se dá zajet do vedlejší vesničky Weligama, kde jsou k vidění tradiční rybáři sedící na kůlech trčících z moře do výšky.

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top