Srí Lanka – pláž Tangalle

Tangalle
Tangalle
Tangalle

Pláž Tangalle – jižní Srí Lanka

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Několik kilometrů dlouhá pláž Tangalle je téměř bez lidí. Tato výhoda skýtá ale i negativa – není zde moc restaurací, kde se najíst, a koupání v moři je kvůli velkým vlnám a mělkému vstupu do vody obtížnější.

Pláž Tangalle
Pláž Tangalle

Jak se do Tangalle dostat

Z národního parku Uda Walawe se dá do Tangalle dojet autobusem přes městečko Embylipytia, kde je potřeba přestoupit na další autobus směr Matara. Právě linka Embylipytia-matara jede přes město Tangalle. Tangalle není velké, a tak z autobusového nádraží v centru dojdete klidně pěčky na pláž.

Pláž Tangalle
Pláž Tangalle

Pláž v Tangalle se táhne na obě strany od městečka – na západ i na východ. Svou velikostí a menším počtem turistů svým návštěvníkům nabízí klid a možnosti dlouhých procházek po pobřeží. Na druhou stranuu zde nenajdete moc příležitostí aktivního vyžití. Není tu moc restaurací, a tak dobré jídlo za fajn cenu může být horší najít – a když už něco najdete, dost si připlatíte. Konkurence je tu holt nižší, a tomu odpovídají i ceny jídla. Cena piva se v této oblasti dostane pod 300 Rs velmi zřídka. Na večeři můžete zajít do restaurace COPPENRATH, kde jsou velmi milí a restaurace svým stylem připomíná spíš Evropu než Asii. Hlavní chod v podobě kalamár s rýží tu vyjde na 1 290 Rs.

Pláž Tangalle
Pláž Tangalle

Ubytování v Tangalle

Nabídka ubytovacích zařízení v Tangalle je dostatečná, a to v různých cenových kategoriích. Příkladem je guesthouse CATAMARAN, který najdete na začátku pláže na východ od centra, kde za pěkný a prostorný pokoj s koupelnou, terasou s výhledem na oceán a snídaní zaplatíte 3000 Rs/noc. Strava v tomto hotelu neurazí ani nenadchne.

Co v Tangalle dělat – pláž a želvy

Trávit dny na pláži, to je jasné! O koupání to tu moc není, vlny jsou velké a silné, takže si moc nezaplavete, spíš se jen tak smočíte. Ale pláž je krásná tím, že široko daleko není ani živáčka. Sem tam potkáte pár turistů a potulných psů, ale jinak zde panuje klid. Na Srí Lance je fajn, že každá pláž nabízí něco jiného a Tangalle by nikdo neměl vynechat. Večer se pak můžete vydat na plíž do Rekawy, kde můžete za poplatek pozorovat želvy.

Srí Lanka úvodNegomboSigiriya a PolonnaruwaKandyAdamova horaHortonské planinyEllaNP Uda Walawe • Pláže: TangalleMirissaUnawatuna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top