Karibik Guadeloupe

OSTROV GUADELOUPE

Ostrov Guadeloupe

Ostrovy KaribikuSvatý MartinGuadeloupeDominikaDominikánská repulikaVideo přistání letadelNový Zéland

Leguán na ostrovech Les Saintes

Karibský ostrov Guadeloupe je rozdělen na dvě části. Hlavní město Pointe a Pitre leží v části Grande terre, která se dá považovat za centrum veškerého dění. Vykoupejte se na nejkrásnější tajné pláži za zkrachovalým hotelem nebo prozkoumejte nejzápadnější bod Guadeloupu.

Hornatější a chladnější část Basse terre pak nabízí různorodou přírodu s turistickými stezkami. Dejte si do těla a vylezte na nejvyšší horu ostrova, vyražte na jednodenní výlet na ostrovy Svatých, nebo zkuste štěstí a možná při šnochlování uvidíte i želvy.

Grande terre

Místní mušle
Jachty

Le Gosier

Městečko na jihu, proslulé aktivním nočním životem – bary, restaurace a kluby nabízejí zábavu nejen turistům, ale také samotným obyvatelům ostrova.

Sainte Anne

V tomto městečku bydlí valná většina turistů a najdete tu také hotelové resorty. Z tohoto důvodu jsou zde i ceny vyšší.

Saint Francois

Kousek za Sainte Anne leží Saint Francois, jehož návštěvu lze spojit s koupáním na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. Projděte se marinou a pak zamiřte na kruhový objezd za ní. Z kruhového objezdu vede jedna silnice přímo ke zkrachovalému hotelu Le Méridien. Hotel sice již nefunguje, ale hotelová pláž leží tam, kde před lety, a i přes svou jedinečnost nepatří mezi přelidněné pláže. Zkrachovalý hotel skončil pouze pár dní po svém otevření. Místní obyvatelé, zaměstnaní v hotelu, vyhlásili vedení stávku. Hotel nemohl splnit jejich požadavky, a tak rovnou zavřel. Takových případů je v Karibiku mnohem více, a tak se nedivte, až na cestách po tamních ostrovech uvidíte opuštěné hotelové komplexy, bungalowy nebo chatky.

Guadeloupe
Guadeloupe

Pointe des Chateaux

Nejzápadnější bod Guadeloupu, kam vede jediná silnice. Lze odsud dohlédnout na okolní ostrovy – la Désirade, Marie-Galante, ochutnat tradiční kokosový sorbet a projít se kolem.

Le Moule

Pěkná pláž, surfing a také kite surfing. Jinak městečko s pěkným náměstím. Pozor, navzdory velmi rychlému stopování v Basse Terre se zde v okolí Le Moule stopuje velmi špatně. Je proto lepší jet autobusem, který je navíc levný.

Porte d’enfer

Místo v severní části Grande terre, které se v překladu jmenuje “Brána do pekla”. Je to proto, že se tam v jednom místě pod útesem ztrácí voda někam pryč – tradovalo se tedy, že do pekla. K Porte d’Enfer se jde nejdříve lagunou se stojatou vodou, kde se dá zastavit se na piknik. Pak je to pěšky asi 10 minut. Dá se ovšem vyrazit ale také dál po útesu na zhruba hodinovou procházku.

Porte d'enfer
Cesta k Bráně do pekel

Pointe de la Grande Vigie

je nejsevernější místo ostrova. Je to asi 15 minut chůze a při dobré viditelnosti je vidět ostrov Montserrat. Při cestě zpět přijde vhod koupání na pláží v Anse-Bertrand.

Basse terre

Město Basse-Terre

pořádá každou sobotu velký trh s ovocem, zeleninou a místními výrobky. Noční život tu bohužel nemá své místo, a tak zde po setmění doslova “není co dělat”.

Výšlap na horu Suffriere

Hora la Suffriere je nejvyšším vrcholem ostrova Guadeloupe. Dosahuje výšky 1 467 m. n. m. a je to jedna z věcí, které by žádný návštěvník ostrova neměl vynechat. K začátku treku se dostanete přes městečko Saint Claude. Pojedete až k Bains jaunes (žluté lázně), kde se můžete vykoupat v přírodním termálním bezénku. Právě toto místo je startovní pozicí pro výšlap na la Suffriere. Nejdřív se jde lesem, pak se objeví asfaltov parkoviště, kde se cesta dělí na dvě – jedna vede na horu a druhá k vulkanickému jezeru. Následuje strmý výšlap, který střídá ještě strmější výšlap. Nohře může dost foukat a často mrholí – pokud budete mít na vrcholu krásný rozhled, můžete se považovat za šťastlivce, protože horu často pokrývají mraky. Celý výlet trvá 2,5 až 3 hodiny. Neváhejte na toho místo stopovat, protože sem míří spousty turistů a většinou stopařům zastavují.

Mlha na vrcholu hory Suffriere
Pohled dolů z výšlapu na Suffriere

Pláž s želvami

Pokud se nepotápíte, tak byste měli v Karibiku alespoň jednou zajít na šnorchl. Proč? Můžete vidět nevídané – na pláži Malendure to jsou kromě hejn různých rybiček také želvy. Pláž Malendure leží za turistickým městem Bouillante, které se proslavilo mnoha vodními atkrakcemi a sporty, včetně potápění. Jeďte/stopujte dál až na místo Malendure, kde se rozléhá další pláž se stánky a bary. Těsně za touto pláži objevíte ještě jednu menší, se stromy poskytujícími kýžený stín. A právě zde se vám naskýtá možnost šnorchlování podél korálů, kde lze zahlédnout i želvy.

Les Saintes Guadeloupe
Les Saintes Guadeloupe

Ostrovy Les Saintes

Jde o skupinku ostrůvků ležících jižně od Guadeloupu. Pravidelnou dopravu zajišťují trajekty z Basse-Terre nebo Trois Rivieres. Z Trois Rivieres lze podniknout jednodenní výlet ráno tam a večer zpátky. První loď vyplouvá v 8.30 a poslední v 17 hodin. Cesta trvá cca 20-30 minut a zpáteční jízdenka stojí 22 EUR (16 EUR student). Trajekty z Trois Rivieres plují na ostrov Terre-de-Haut, kde si lze pronajmout skútr za cenu kolem 25 EUR. To se zřejmě vyplatí, protože ačkoliv je ostrov poměrně malý, chcete-li ho poznat za jeden den celý, pěšky to nestihnete.

Na Terre-de-Haut můžete zahlédnout ve křoví leguány. Přírodu si také dobře prohlédnete při výstupu na nejvyšší bod ostrova Le Chameau (309 m). K nejhezčím plážím se řadí místo Pain de Sucre, k těm bez lidí patří Plage du Figuier a k těm turistickým Plage de Pompierre. Na ostrově je k vidění také napoleonská pevnost. Cestou zpázky se pak můžete ještě naposledy vykoupat na pláži Anse Mire (nejřív tam kotví lodě, dál je pak samotná pláž).

Pohled na Les Saintes z kopce Chameau
Liduprázdná pláž Figuier

Ostrovy KaribikuSvatý MartinGuadeloupeDominikaDominikánská repulikaVideo přistání letadelNový Zéland

5 thoughts on “OSTROV GUADELOUPE

 1. Odpovědět
  Simča - 15.2.2021

  ahoj,
  jak je to na Guadeloupe s autobusovou dopravou?
  dík Simča

  1. Tereza Schindlerová
   Odpovědět
   Tereza Schindlerová - 16.2.2021

   už si to moc nepamatuju, ale tím pádem nic moc…

 2. Odpovědět
  xman - 5.12.2021

  společnost Karulis, ale mimo hlavní město to jezdí dost málo.

 3. Odpovědět
  Jaromir - 3.1.2022

  Ahoj Simoc, pozde, ale prece …

  Ano, nic moc. Na papire existuji spousty linek a jizdni rady, ale v praxi se to moc nedodrzuje. Autobusy vynechavaji, pripadne naopak jedou tehdy, kdy uz zadne jet nemaji. Mistni znaji jen ty v okoli a pletou si delsi trasy, klidne Ti reknout, ze po 16 hod. uz ten ci onen nejede, ale on jede. Dalsi problem je, ze jizdni rady jsou jen na vetsich zastavkach a i v tech oficialnich rada mensich linek zcela chybi. Neco jsem Ti k tomu nahral sem:

  https://uloz.to/file/XX9XZi8RpzlF/autobusy-guadeloupe-fr-zaloha-zip

  ale skutecne to odpovida jen oritentacne. Jim to ale nevadi, proste si pockaji, nebo nekoho stopnou. Ridici jsou na Guadeloupe velmi mili a ochotni, co se stopu tyka.

  A co bys dale mela vedet je, ze obe poloviny ostrova, Grande Terre a Basse Terre, nemaji prime propojeni, musi se presedat v Pointe-a-Pitre a prejit mezi dvema autobusovymi nadrazimi, jsou od sebe asi 20-25 minut, s tezsi bagazi pocitej spis 35-40.

  Rada za me: pokud vylozene netouzis po batuzkarskem dobrodruzstvi a poznavanim mistniho koloritu vc. chaoticke a polofunkcni autobusove dopravy + autostopud, tak jednoznacne pronajem auta. Kdyz si ho pronajmes predem online u nektere z nespoctu tam fungujicich pujcoven, vyjde Te to zhruba na 5-10 eur denne a budes ho mit pristavene na letisti, kde ho pak take odevzdas. A zejmena pokud tam letis na mene nez 14 dnu, tak Ti to umozni stihnout alespon vetsi cast toho, co za stihnuti stoji, s busy je to nemyslitelne.

 4. Odpovědět
  Gabriela - 3.5.2022

  Ahoj Jaromíre, chtěla bych se vypravit se 14 letým synem a potřebovala bych prosím pár rad. Mohu se na tebe obrátit?
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top