kosmetika do letadla

Kosmetika do letadla – moje vychytávky a kompletní návod

V Rámci EU si můžete do letadla vzít tekutou a krémovitou kosmetiku v balení o max. objemu 100 ml. Všechny lahvičky se musejí vejít do průhledného uzavíratelního sáčku, který má také omezený objem – a to 1 litr. Nějaké místo v sáčku zaberou právě obaly, a tak celkově budete mít méně než 1 litr tekutin. V článku moje tipy a odpovědi na nejčastější otázky, na které se ptáte.

Jakou kosmetiku si mohu vzít do letadla

Měli byste vzít v potaz dvě omezení: To první se týká tekutin a krémů – max. 100 ml. To druhé se týká natlakovaných sprejů – spreje jako lak na vlasy, suchý šampon nebo repelent proti hmyzu mít v příručním zavazadle můžete (dle webu pražského letiště), ale byla bych opatrná a snažila se to minimalizovat nebo vzít co nejmenší množství (opět do 100 ml).

Jak si zabalit kosmetiku do letadla

Já to dělám tak, že tekuté věci dám do průhledného pytlíku na zavírání, ten zavřu a ještě to celé vložím do igelitového pytlíku – pojistka proti případné nehodě: Už jsem párkrát měla krém po celém batohu. Zbytek kosmetiky a hygieny vozím v kosmetické taštičce.

Za roky cestování letadlem jsem si vytvořila systém:

 • když toho mám hodně, zvýším poměr tuhé kosmetiky vůči té tekuté
  • tuhý šampon
  • suchý šampon (moc doporučuju!)
  • tuhé mýdlo (dělají se i intimní tuhá mýdla nebo odličovací)
  • tuhý deodorant
  • tuhý kondicionér
 • už pár let používám minerální sypký make-up
 • vozím miniatury šamponů a sprchových gelů
 • krémy mám většinou do 100 ml, takže pohoda
 • roztok na čočky se počítá mezi léky, a tak nemá omezení 100 ml (nicméně jsem si oblíbila ampule, na každý den jednu a nemusím kvůli 3 dním brát celou lahvičku roztoku)
 • děti mají také nárok na 1l pytlík, takže když se nevejdu, je místo u nich

Stáhněte si PDF s mými tipy na kosmetiku do letadla z obchodu Biooo.cz, kde také dostanete slevu s kódem CESTUJ17 (kód platí od 16. do 26. 5.) a předplatitelé na Hero tam najdou ještě větší slevu – PDF stáhnout ZDE.

stáhněte si PDF s mými vychytávkami

Zde je můj nákupní seznam – využijte slevu s kódem CESTUJ17 na vše na Biooo.cz (kód platí od 16. do 26. 5.):

Kosmetika pro děti:

Stáhněte si PDF s mými tipy na kosmetiku do letadla – STÁHNOUT ZDE

sleva s kódem CESTUJ17 na Biooo.cz

Jak velké lahvičky do letadla

Druhou možností je pořídit se znovunaplnitelné lahvičky, které vždy před cestou naplníte vaší oblíbenou kosmetikou. Šetříte tím odpad i peněženku. Lahvičky musejí mít max. 100 ml a většinou se prodávají v setu stejně velkých lahviček, což může být nevýhoda. Protože potřebujete třeba více sprchového gelu a méně šamponu. Já s touto metodou nemám trpělivost, přelejvání z lahvičky do lahvičky není zrovna bezztrátová činnost.

Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole

Na letišti během bezpečnostní kontroly vyndávám z batohu ten průhledný pytlík s tekutinami, dále léky a také dětskou stravu. Pokud mám ale léky například fenistil kapky v minimálním množství, tak je ani nevyndávám. Je to tak malý objem, že to nikdy nechtěli na bezpečnostní kontrole vyndat.

Pozor – setkala jsem se s tím, že si někdo myslel, že mu zabavili plno věcí, ale nebylo to tak. Jen si je ten člověk nevyzvedl a vedlejší lince (kam jedou zavazadla, která nemají vše v pořádku nebo byla vytipována na náhonou kontrolu).

Jak zabalit deodorant do letadla

Pokud nepoužíváte tuhý deodorant, tak ho musíte dát do průhledného sáčku. My už roky cestujeme s pánskou verzí deodorantu Weleda a bereme s manželem jeden pro nás oba = úspora místa, navíc voní krásně i pro dámy, nejde o čistě pásnkou vůni.

Řasenka, oční stíny, make-up a pudr do letadla

Kromě tekutého make-upu balím jak řasenku, tak pudr a oční stíny do kosmetické taštičky mimmo tekutiny – všechny tyto produkty dekorativní kosmetiky používám v sypké verzi, pro kterou do letadla nejsou žádná omezení.

Kolik krému do letadla

Krém je oficiálně omezen stejně jako tekutiny, takže balení o max. objemu 100 ml pro něj také platí. Nicméně moje zkušenost je taková, že pokud máte miniatury krémů do cca 20 ml, nikdo je neřeší a můžete je nechat mimo ten průhledný uzavíratelný pytlík. Typicky jde o vzorky.

Kam zabalit sprej do letadla

Jde-li o nádobu pod tlakem, tak pokud není kosmetického nebo lékařského charakteru, je zakáazaná jak v příručním, tak v odbaveném zavazadle. Vyjma repelentů proti hmyzu (komárům, klíšťatům).

Mohu si vzít do letadla žiletku?

Do příručního zavazadla si můžete vzít ostří do 6 cm (na letišti v Praze, jinde to může být 5 cm nebo jinak). Žiletku na holení nohou apod. si tedy vzít můžete, někdy mohou chtít, aby byla v ochranném obalu – mně vždycky stačilo vložit tu ostrou část do menšího pytlíku.

Nůžky na nehty do letadla

Pro ty platí to samé co výše – pokud mají čepel do 6 cm (letiště Praha), pak jsou ok. Stalo se ale, že je lidem zabavili – já s sebou vozím ty s kulatými hroty (dětské) a ty jsou zatím všude ok.

Nastudujte náš návod na letenky a ubytování

Kosmetika na cesty pro miminko

Dětem beru malý krém na opruzeniny, miniatury dětských sprchových gelů a olejíčků, ale také dezinfekci nebo fenistil kapky. Obojí však patří do léků. A pro léky omezení 100 ml neplatí. A tak se dětem nemusíte bát vzít třeba sprej do nosu, mořskou vodu apod.

Jaké léky si mohu vzít do letadla

Léky si můžete vzít, jaké potřebujete. Nehledě na konzistenci a mohou být i nad 100 ml. Pokud toho máte víc a jsou to méně obvyklé léky, snažila bych se mít s sebou i potvrzení od lékaře. Nicméně běžně s sebou vozíme mořskou vodu do nosu, oční kapky, fenistil kapky, dezinfekci.

Tento článek řeší přepravu kosmetiky letadlem po EU, nikoliv za hranicemi EU, kde to má každá země podle svého – často podobně, někdy jinak. Zároveň se můžeme těšit, že v budoucnu nebudeme muset tekutiny při bezpečnostní kontrole vyndavat z batohu/kufru ven – některá letiště mají moderní vybavení, které to nepotřebuje, už nyní.

Kam vyrazíte? -> AzoryMálagaMaledivyŘímŘeckoPortugalsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top