Kambodža – Kampongcham

Kambodža: Kampong Cham – Cestuj za babku

KAMBODŽA – Kampong Cham

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

KAMPONG CHAM

Do tohoto města jede autobus ze Siem Reap cca 5 hodin (odjezd v 8 ráno, příjezd po 13.h). Bývá zde o poznání méně turistů a velký trh. Já jsem si tam na den pronajala mototaxi za 6 USD (doporučuji kluka jménem Bun Sareth, 092 586 421, k nalezení v bistru C’est a moi). Bun Sareth mě nejdřív vzal k pagodě Wat Hawkey (na kopci, vstupné 1 USD, v okolí drzé opice), poté k bambusovému mostu, který vede na ostrov Koh Paen (poplatek 3 000 Riels za jedno projetí po mostě) a poté k mnichům do pagody na ostrově. K večeru jsme zajeli do jedné soukromé školy, kde za 5 USD/měsíčně vyučují jednu hodinu týdně angličtinu.

Kde se v Kampong Cham navečeřet: velmi dobré jídlo mají v restauraci Mekong Crossing (curry se zeleninou a rýží za 2, 50 USD), která se nachází na nábřeží. Tam najdete také další restaurace, které vlastní především místní expati. Noční život v Kampong Cham není nijak bujarý, většina podniků zavírá již kolem desáté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top