Kambodža

Kambodža – Cestuj za Babku

KAMBODŽA – úvod

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a vízaUbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

V nejbližší době zde přibudou fotografie, je se na co těšit!

Pro mnohé je Kambodža zaostalou zemí, kam by se báli jet a vlastně by ani neměli důvod tam jet. Je pravda, že tato země byla v minulosti zmítána válkou a masakrem, který hraničí s genocidou. Léta konfliktu, kterému Khmerové museli čelit, zemi poznamenala a zpomalila její rozvoj. Avšak za posledních deset let došlo k velkým změnám a Kambodža se čím dál více dostává do hledáčku cestovatelů.

Kambodža
Kambodža

V souvislosti se zvýšeným zájmem turistů se v Kambodže začala velmi rychle rozvíjet turistická infrastruktura. Každým dnem přibývají nové hotely, guesthousy, bary a restaurace. Mezi většími městy (v porovnání s českými městy top jsou spíš městečka) existují pravidelné každodenní spoje, a tak v současné době není problém v této zemi cestovat a rozhodně není třeba jet s organizovaným zájezdem. Mnohem zajímavější je vyrazit sám za sebe a nechat se zavát tam, kam vás to táhne.

Někdy se Vám může stát, že lidé budou ČR oproti Vašemu očekávání znát. Jedním z důvodů je, že kambodžský král vystudoval v České Republice a mluví plynule česky a Khmerové to vědí.

Kambodžu jsem navštívila na samém začátku roku 2010 a velmi si ji oblíbila. Následující průvodce je zaměřen na praktické rady a jeho cílem je přiblížit tuto zemi cestovatelům a usnadnit jim cestování po této zemi. Říká se, že kdo jednou do Kambodži zavítá, vrátí se zpátky.Dětští mniši
Kambodža
Kambodža

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top