Kambodža

Kambodža – Cestuj za Babku

KAMBODŽA – úvod

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a vízaUbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

V nejbližší době zde přibudou fotografie, je se na co těšit!

Pro mnohé je Kambodža zaostalou zemí, kam by se báli jet a vlastně by ani neměli důvod tam jet. Je pravda, že tato země byla v minulosti zmítána válkou a masakrem, který hraničí s genocidou. Léta konfliktu, kterému Khmerové museli čelit, zemi poznamenala a zpomalila její rozvoj. Avšak za posledních deset let došlo k velkým změnám a Kambodža se čím dál více dostává do hledáčku cestovatelů.

Kambodža
Kambodža

V souvislosti se zvýšeným zájmem turistů se v Kambodže začala velmi rychle rozvíjet turistická infrastruktura. Každým dnem přibývají nové hotely, guesthousy, bary a restaurace. Mezi většími městy (v porovnání s českými městy top jsou spíš městečka) existují pravidelné každodenní spoje, a tak v současné době není problém v této zemi cestovat a rozhodně není třeba jet s organizovaným zájezdem. Mnohem zajímavější je vyrazit sám za sebe a nechat se zavát tam, kam vás to táhne.

Někdy se Vám může stát, že lidé budou ČR oproti Vašemu očekávání znát. Jedním z důvodů je, že kambodžský král vystudoval v České Republice a mluví plynule česky a Khmerové to vědí.

Kambodžu jsem navštívila na samém začátku roku 2010 a velmi si ji oblíbila. Následující průvodce je zaměřen na praktické rady a jeho cílem je přiblížit tuto zemi cestovatelům a usnadnit jim cestování po této zemi. Říká se, že kdo jednou do Kambodži zavítá, vrátí se zpátky.Dětští mniši
Kambodža
Kambodža

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top