Kambodža – doprava

Kambodža: Doprava – Cestuj za Babku

KAMBODŽA – doprava a víza

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

Jak se dostat do země Khmérů

Do Kambodži se dá dopravit letecky buď do hlavního města Phnom Penh nebo do třetího největšího města proslulého svou blízkostí ke známému Angkor Watu Siem Reap. Hodně cestovatelů do země přijíždí z Laosu, Vietnamu a Thajska pozemní cestou.

Hlídač na hranicích
Převoz kurfů
Uvítací brána do Kambodži

Cenově výhodnou možností je zakoupit letenku do Bangkoku a poté se vydat po zemi do Kambodži. Buď můžete z Bangkoku jet vlakem do Aranyaprathet (odjezd 2krát denně, doba trvání cca 5h, pouze 3. třída, cena cca 25 CZK), kde železnice končí a vzít si taxíka k hraničnímu přechodu Poi Pet. Dále jet autobusem nebo taxíkem do Siem Reap.

Druhou možností je koupit si tzv. joint ticket – jízdenku, která platí z Bangkoku až do Siem Reap. Z Bangkoku odjedete brzy ráno dodávkou s dalšími cestujícími až k hraničnímu přechodu Poi Pet. VAROVÁNÍ: Řidič vás vysadí cca 500 m od hranic a vrhnou se na vás zaměstnanci jedné z cestovních agentur, dají vám vše potřebné k vyplnění žádosti o vízum a inkasují si 35 USD nebo 1300 THB. Nenechte se zmást ostatními, kteří tuto částku zaplatí a vyčkejte s žádostí přímo na hranicích, kam vás po půl hodině oddychu dovedou. Měsíční vízum má stát 20 USD nebo 1000 THB (pro Čechy se vyplatí zaplatit v dolarech) a na hranicích vám ho během 10 minut vydají bez problémů.

Export z Kambodži do Thajska
Policie

Po přechodu hranic se vás ujme zástupce kambodžské společnosti (vztahy mezi Thajskem a Kambodžou nejsou nejvstřícnější, a tak si navzájem nedovolují obchodovat ve svých zemích) a vezme vás do čekárny, kde ke svému překvapení budete čekat o trochu déle, než bylo v plánu. Ačkoliv vám cestovní agentura v Bangkoku řekla, že autobus z Poi Petu odjíždí ve 2 a druhý ve 3 odpoledne, ve skutečnosti má kambodžská strana připravený pouze jeden autobuse, který, doku se nenaplní, neodjede. Mezitím vám místní obchodníci budou nabízet dopravu do Siem Reap taxíkem za dalších 10 USD (přičemž autobus máte již zaplacený). Autobusem jsme vyráželi na cestu kolem 3.30, cestou jsme ještě stavěli v jedné restauraci u silnice a do Siem Reap dorazili kolem 7. hodiny večer.

Zde se nesmí čekat!
Vstupní brána do Kambodži

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top