Kambodža – Siem Reap

Kambodža: Siem Reap – Cestuj za babku

KAMBODŽA – Siem Reap

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravování
BanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

SIEM REAP

Siem Reap je asi nejnavštěvovanějším městem v zemi, a to proto, že leží 6 km od proslulého Angkor Watu. Město je poměrně turistické, takže tu existuje již dobré zázemí pro cestovatele všeho druhu. Bary, restaurace, internet café, hotely s bazény, guesthousy, banky, trhy atd. V Siem Reap to žije i v noci, zejména v Pub street nebo X Baru. Pub street je plná barů a restaurací.

Chrámový komplex Angkor Wat

Většina turistů v Siem Reap zůstane nakonec déle, než bylo v plánu. Návštěva Angkor Watu lze zrealizovat za jeden den (20 USD) nebo tři dny (40 USD). Komplex chrámů je dost velký, ale lze ho objet na kole. Vypůjčení kola stojí 1-2 USD/den, prohlídka tuk-tukem vyjde na cca 15 USD/den. Lidé k Angkor Watu jezdí již na východ slunce. Mezi nejkrásnější chrámy komplexu patří také Bayon, Angkor Thom, Banteay Srey, Ta Phrom, Banteay Kdei.

Je třeba dát pozor a koupit si vstupenku do areálu již cca 2 km před vstupem (k Angkor Watu vedou dvě cesty a pokud jedete na kole, mohli byste tu, kde prodávají lístky, minout).

K Angkor Watu můžete zajet také večer (jedna cesta tuk-tukem = 2 USD/dva lidi). V 17.30 končí kontrolorům lístků směna, a tak poté můžete do chrámu zdarma, ale pouze na chvíli, než vás vyženou, že se zavírá.

V areálu Angkor Watu můžete navštívit také muzeum min (landmine museum), kde se platí vstupné 2 USD a není třeba mít lístek do komplexu Angoru Watu.

Floating village Kompong Phluk

Pěkným jednodenním výletem je také návštěva jedné z tzv. floating villages. Plovoucí vesnice Kompong Phluk je velmi zajímavá, ale vidět ji není zadarmo. Musíte jet nejdřív k řece Tonlé Sap, poté nasednout na loď, která stojí 20 USD (pokud je vás víc, zaplatíte stejně dohromady 20 USD). Samotná plavba trvá cca 2,5h včetně hodinové přestávky v části vesnice, která je v suchém období bez vody, a tak tam mají jednu ulici, po které se dá normálně chodit.

Kam zajít na jídlo či pití

Mom’s bistro (Thnou street, Siem Reap) – především západní jídlo, levné pivo, místo, kde se scházejí expati

Moloppor café (Acharsvar Bvld., Siem Reap, +855 63 966 690, moloppor99@yahoo.co) – dobré khmerské jídlo již od 1.25 USD, vyzkoušejte shake z kešu oříšků za 1 USD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top