kambodža – Phnom Penh

Kambodža: Phnom Penh – Cestuj za babku





KAMBODŽA – Phnom Penh

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

Hlavní město Kambodži je logicky dražší než ostatní místa v zemi. Je to tu také dost rozdílné oproti primitivnímu venkovu. Nedoporučuji to přehánět s chozením po ulicích, protože je tu tak rušno, že se musíte stále vyhýbat projíždějícím vozidlům. Navštívit zde můžete Silver pagodu, královský palác, Wat Phnom – všude je vstupné.

Rudí Khmérové

Pokud se chcete dozvědět něco víc o strastné historii Kambodži a Khmérů, navštivte muzeum Tuol Sleng (bývalá škola, kde Rudí Khmerové v 70. letech týrali nepohodlné občany země, v rámci propagace agrárního komunismu), vstupné 3 USD, jednou ráno a poté v 15h promítají cca hodinový film. Dále můžete zajet navštívit tzv. Killing fields – místo, kde docházelo k masovým vraždám, 15 km od Phnom Penh, vstupné 2 USD.

Masáže a nákupy

Večer si zajděte na khmerskou masáž nebo na noční trh (který se koná pouze o víkendu), kde se můžete velmi dobře a za hubičku najíst.

Za nákupy doporučuji zajít na Russian market – mají tam všelicos – suvenýry, oblečení, DVD s novými filmy a nejrůznější padělky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top