Kambodža – Banlung

Kambodža: Banlung – Cestuj za Babku

KAMBODŽA – Banlung

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

BAN LUNG

Toto město leží na severo-východě Thajska uprostřed džungle. Z Kampong Cham se tam přes Kratie dostanete autobusem za cca 10 hodin. Cesta pomalu utíká a poslední třetina je nejvíce otravná, protože se sjede z asfaltové silnice na prašnou cestu, a tak se divíte, když opravdu dorazíte do cíle.

Ban Lung ale stojí za návštěvu. Je možné se tu projet na slonovi (15 USD/90 minut). Hodina a půl bohatě stačí, samotná jízda začne být po dvaceti minutách nudná, protože je vám horko a slon jde doslova „jak s hnojem“. Někteří si tu pronajímají kola a prozkoumávají okolí šlapajíc do pedálů, ale protože většina cest tu je prašných a o kopce tu není nouze, doporučuji pronajmout si znovu mototaxi (při smlouvání 10 USD/den). Mně se osvědčil kluk jménem Sat (092 177 988). Jeli jsme se podívat na dva vodopády a jezero Yaklom (všude je vstupné kolem 2 000 Riels). Kambodža je celkem špinavá země, v tamních řekách bych se nekoupala, ale kolem Ban Lung to je čisté. Na jezeře Yaklom se nesmí používat žádné lodě, a tak je to tu opravdu nenarušené. V jezeře i u vodopádů doporučuji se vykoupat.

Kde se ubytovat: Tribal hotel, 4-5 USD/dvoulůžkový pokoj, 200 metrů z hlavního trhu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top