Kambodža – ubytování

Ubytování v Kambodže – Cestuj za babku

KAMBODŽA – Phnom Penh

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

Kde se u Khmérů ubytovat

V Kambodže je podobně jako v Thajsku lehké sehnat ubytování a většinou není potřeba rezervace předem. Různí knižní průvodci obsahují informace o některých ubytovacích zařízeních, ale je nutno dodat, že mnohdy tyto informace nemusí být aktuální, protože se Kambodža velmi rychle rozvíjí a každým dnem se dokončují nové stavby a otevírají nové podniky, stejně tak jako se zavírají ty staré. Může se vám tedy stát, že to, co před dvěma lety byl guesthouse, je nyní hotel apod.

Guesthouse za 3 až 5 dolarů?

V Kambodže se vyplatí cestovat ve dvojici, protože často jsou pokoje vybaveny manželskou postelí a vy platíte stejně, ať už jsem dva či jeden. Všeobecně tedy platí, že platíte cenu za pokoj, ne za osobu. Například je tedy možné zůstat v pokoji pro dva s přistýlkou za pouhých 5 USD. Ceny pokoje v guesthousu nebo hostelu se pohybují kolem 5 USD/noc, někdy můžete na takovou cenu narazit i v jednodušším hotelu. Pokud šetříte a máte čas na hledání, určitě najdete i pokoj za 3 USD/noc, ale počítejte s tím, že to bude špinavý pokoj často bez okna a se společnými sprchami a toaletou, což může být někdy docela zážite vzhledem k tomu, že v těchto ubytovnách většinou dlouhodobě bydlí samotní Khmerové, kteří třeba cestují za prací.

Check-out bývá v 10 hodin a hotel i guesthouse vám většinou mohou zařídit autobusovou jízdenku a odvoz na autobusové nádraží. Levnější variantou ale bývá zajít si přímo na nádraží nebo do cestovní agentury a zakoupit jízdenku osobně.

Couchsurfing v Kambodže zatím moc rozšířen není, ale sem tam vás ubytují místní expati, dobrovolníci nebo studenti na výměnném pobytu. Samotných Khmerů v Couchsurifngu ještě není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top