Nakupování v Thajsku

Thajsko za babku – nakupování

THAJSKO ZA BABKU – NAKUPOVÁNÍ

Všeobecně o ThajskuDoprava a víza v ThajskuUbytování v ThajskuStravování v ThajskuNakupování v Thajsku

Thajské ostrovySeverní Thajsko

Thajsko je známé pro své levné a kvalitní oblečení a pro smlouvání. Nicméně osobně jsem čekala od smlouvání trochu víc. Prodejci zvyklí na přívaly turistů jsou čím dál méně ochotní smlouvat a když, tak sleví pouhých 50 THB. Záleží však, jaké máte štěstí. Ale i tak se v Thajsku vyplatí nakupovat. Mekkou milovníků nákupů je v Bangkoku Chatuchak víkendový trh, který je otevřen v sobotu a v neděli. K dostání tu je zejména oblečení, sluneční brýle, second hand oblečení, suvenýry, bižuterie, ale i zvířata, vybevaní do bytu, galanterie, železářství a také jídlo. Padělky tu sežene velmi lehce.

Pro ty, co do zaměstnání potřebují pěkný oblek nebo šaty na promoci, se vyplatí si oděv nechat ušít. V Thajsku ještě nepřišli na to, že když je něco do druhého dne hotové, měli by si říct o víc peněz, a tak můžete mít do druhého dne oblek z kašmíru ušitý na míru i s košilí a kravatou za cca 2 400 CZK. Sama mám zkušenost s obchodem „Vanita“, který sídlí hned u Khao San rd. (adresa 41 Chakra Pong rd., tel. 02 2818545, vanitafashion@hotmail.com). Tyto obchody většinou vlastní cizinci (zejména z Indie a Nepálu), šijí však pro ně Thajci. Ve Vanitě jsme si nechali ušít dva obleky s dvěma košilemi a dvěma kravatami za 9 400 THB, vše bylo hotovo do druhého dne a prodavač nám vše do detailu vysvětlit a dokonce nabídl dvě varianty obleku – horší a lepší provedení. Navíc si Vaše míry uchovají v databázi a Vy si pak můžete na dálku objednat košili (s obleky to nedělají) za 500 THB i s poštovným.

V Thajsku se vyplatí koupit i dioptrické brýle a znovu tu platí, že za skla do jedné hodiny neplatíte nic navíc. Chce to ale najít kamenný obchod, rozhodně nekupujte rámečky na ulicích. Rámečky i skla vyjdou o dost levněji než v Evropě a provedení i kvalita jsou výborné. Kontaktní čočky světoznámých značek jsou v Thajsku až neuvěřitelně levné. Krabička 6 ks měsíčních SoftLens stojí 550 THB!

Při nakupování si rozhodně dávejte pozor na to, co kupujete. Se zbožím nakoupeném na ulici musíte počítat, že nebude té nejlepší kvality a třeba nevydrží navěky (srovnala bych to s českými Vietnamci). Nicméně thajské zboží a zejména oděvy mají takový úspěch u zákazníků hlavně proto, že jsou originální, neokoukané a mají šmrnc.

Kromě hmotných věcí můžete v Thajsku levně pořídit i věci nehmotné, ale viditelné. Přišlo mi, že téměř každý turista, který do Thajska zavítá, se nechá potetovat. Až to je směšné, když pak potkáte skupinku turistů a všichni mají po těle různá vyobrazení a nápisy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top