Kambodža – Battambang

Kambodža: Battambang – Cestuj za Babku

KAMBODŽA – Battambang

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

BATTAMBANG

Z Phnom Penh do Battambang jede autobus nebo vlak. Město je tvořeno centrálním trhem, kolem kterého je pár guesthousů a hotelů. Pro turisty tu nedaleko mají připravenou zajímavou atrakci – jízdu na bambusovém vlaku. Na jedno vozítko se vejdou 4 lidé, dohromady zaplatíte 8 USD. Dovezou vás na místo, kde si můžete dát něco k pití, a zpět. Celé to trvá ani ne hodinu.

Noční život v Battambang prakticky neexistuje, je tu mrtvo a člověk by se divil, že to je druhé největší město po Phnom Penh.

Z Battambang do Siem Reap můžete jet jednak autobusem, ale také lodí, což vřele doporučuju. Tento výlet lodí je považován za nejhezčí v zemi a stojí 17 USD (vyplouvá se v 7h ráno). Cesta trvá mezi 5 a 11 hodinami dle ročního období. V lednu cesta trvá v průměru 8 hodin, protože je suché období a málo vody v řece. Estou se několikrát staví, jednou na oběd v jedné z tzv. floating villages (vesnice, které se skládají z domů na kůlech, lidé tu žijí prostě na vodě). Po vylodění 15 km od Siem Reap jeďte tuk-tukem za 1 USD do centra města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top