Kambodža – stravování

Jídlo v Kambodže – Cestuj za babku

KAMBODŽA – stravování

Úvod o KambodžeVšeobecné informace o KambodžeAngkor WatDoprava a víza UbytováníStravováníBanlungBattambangKampong ChamPhnom PenhSiem Reap

Jídlo v Kambodži

Co se jídla týče, Kambodža je trochu dražší než Thajsko. Respektive můžete zde jíst velmi levně, ale dvakrát si zrovna nepochutnáte. Khmerové totiž jedí úplně všechno, z prasete využijí každý kousek a je jedno, jestli to je maso nebo kloub či vaz. Pokud si tedy na ulici koupíte směs podobnou té, co vám tak chutnala v Thajsku, můžete být nemile překvapeni tím, že to, co vypadalo jako maso, vlastně maso vůbec není.

V restauraci ale dostanete dobré místní jídlo za cenu 1-3 USD, západní jídlo je zase trochu dražší – 3-7 USD.

Pokud spěcháte, dejte si na ulici sendvič se zelím, chilli a šunkou (nebo tlustým vepřovým) za 1 000 – 2 000 Riels. Jako dědictví po francouzské kolonizaci tu mají bagety. Ty se tu prodávají za 500 Riels (větší za 1 000 Riels). Můžete vyzkoušet také pražené malé krevetky (shrimps). Pro milovníky ovoce mají v Kambodži levné ananasy a manga (2 000 Riels/kus).

Pivo Anchor a Angkor nebo třtinová šťáva

Žízeň nejlépe zaženete místním pivem Angkor nebo Anchor (točené za 0,5 – 1 USD) a abstinenti udělají nejlépe, když si dají tzv. toek umpeu – šťáva z cukrové třtiny podávaná s ledem v igelitovém pytlíku s brčkem (velmi lahodná a levná: 500 Riels/pytlík).

Na trzích pořídíte většinu ovoce, zeleniny a masa. Maso nebývá skladováno v chladu, nýbrž jej pouze ovívají igeliťákami připevněnými na tyčce. Pokud máte chuť na Coca-Colu nebo Sprite, plechovka stojí většinou 2 000 Riels.

Kam na drink nebo jídlo

Mom’s bistro (Thnou street, Siem Reap) – především západní jídlo, levné pivo, místo, kde se scházejí expati

Moloppor café (Acharsvar Bvld., Siem Reap, +855 63 966 690, moloppor99@yahoo.co) – dobré khmerské jídlo již od 1.25 USD, vyzkoušejte shake z kešu oříšků za 1 USD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top