fbpx
Ubytování v Japonsku

Ubytování Japonsko – tipy na hotely v Tokiu, Kjótu, Hirošimě a dalších včetně ceny za noc

Do Japonska jsme vyrazili na dva týdny začátkem června. Byl to konec sezóny a trochu jsme riskovali, že nás zastihne období dešťů. To ale přišlo až den po našem odletu zpátky domů. Ubytování jsme řešili předem pouze pro první noc v Tokiu a pak postupně rezervovali další hotely vždy přes Booking.com s využitím jejich free cancellation – zrušení zdarma.

Díky tomu jsme byli flexibilní a mohli upravovat náš itinerář dle situace. Níže hotely, ve kterých jsme nocovali, včetně ceny za noc. Na konci článku najdete celkové náklady na ubytování v Japonsku.

  • Seznam nejlevnějších a dobře hodnocených hotelů v Tokiu ZDE
  • Seznam nejlevnějších a dobře hodnocených hotelů v Kjótu ZDE
  • Seznam nejlevnějších a dobře hodnocených hotelů v Hirošimě ZDE

Před cestou do Japonska si rozhodně přečtěte, co mě v této zemi zaujalo.

Jukata - tradiční kimono nabízené v hotelích nebo onsenech
Jukata – tradiční kimono nabízené v hotelích nebo onsenech

V Japonsku máte příležitost vyzkoušet netradiční ubytování na vícero způsobů – jednak ubytování v klášteře, poté ubytování v kapslových hotelech, kde si místo do pokoje zalezete do kapsle, a nakonec v tradičním japonském ryokanu, kde se spí na zemi, resp. matracích tatami. V hotelích, které nespadají do té nejlevnější kategorie, bude většinou k dispozici onsen – japonské tradiční lázně, buď ženy a muži zvlášť, v ryokanech to může být dohromady vždy pro jednu rodinu naráz. Pozor, do onsenu většinou nepustí člověka s tetováním.

Onsen pro celou rodinu v ryokanu - hotelu v japonském stylu
Onsen pro celou rodinu v ryokanu – hotelu v japonském stylu

Ve všech hotelích byl k dispozici šampon, mýdlo a kondicionér. Netahejte tedy tuto hygienu s sebou zbytečně. Často šlo navíc o dražší kosmetické značky typu Shiseido apod. Pokoje v Japonsku bývají malé, tak s tím počítejte.

Hygienické potřeby ve všech hotelích vždy k dispozici
Hygienické potřeby ve všech hotelích vždy k dispozici

V hotelích budou ve většině případech k dispozici hotelové přezůvky. Přezouvá se také na toaletu – všichni do těch jedněch toaletních přezůvek.

Na WC se přezouvá
Na WC se přezouvá

Tokio – hotely, kde jsme spali

V Tokiu jsme strávili první a poslední noc naší cesty. Ubytka jsme hledali blízko nádraží, ze kterého nám další den jel vlak, nebo s dobrou dostupností na letiště před odletem. Pokud v následujících hotelech, které tu doporučím, bude obsazeno, vyzkoušejte tento odkaz, který jsem pro vás připravila: jen změníte datum a ukáže vám to nejlevnější a zároveň nejlépe hodnocené hotely v Tokiu.

Po příletu jsme spali v HOTEL MYSTAYS Ueno Inaricho. Malý pokoj, ale čistý a tichý. Cena 8 580 jenů (1 802 CZK). Bez lázní.

Hotel Tokyo
Hotel Tokio

Poslední noc před odletem do ČR jsme nocovali v HOTEL MYSTAYS PREMIER Narita za 9 000 jenů (1 890 CZK) – je to hotel kousek od letiště s free shuttle. V hotelu byl bazén, museli jsme si ale zakoupit plavecké čepice. Seznam levných a dobře hodnocených hotelů v Tokiu ZDE.

Ubytování u letiště Narita
Ubytování u letiště Narita

Ubytování Kjóto

V Kjótu jsme narazili. Rezervovala jsem doporučený JAPANING HOTEL Briller Kyoto za krásnou cenu 6 256 jenů za noc (1 314 CZK). A protože jsem ještě neznala přesný termín naší návštěvy Kjóta, udělala jsem tři separátní rezervace – každou na jednu noc. Abych pak mohla díky free cancellation funkce na Booking.com zrušit tu noc, kterou nebudeme potřebovat (první nebo třetí). Jenže jsem byla nepozorná a omylem rezervovala různé typy pokojů. To by v normálním hotelu s recepcí šlo vyřešit. Ale tohle byl hotel bez recepce, jen s notebookem, na kterém uděláte check-in i check-out.

Automatizace služeb je fajn, ale zde se ukázalo, že ne vždy. Volala jsem na infolinku, že se nám toto stalo a zda nám mohou ten samý pokoj nechat i na další noc. Abychom se nemuseli ráno check-outovat a balit zavazadla. Jenže pokoj byl na další noc rezervovaný dalšími turisty. Nicméně nám vyšli vstříc a uklízečky nám batohy z původního pokoje přenesly do nového. Dopadlo to tedy dobře, ale tento hotel i tak nedoporučím. Zašlý pokoj, moc to tam nevonělo a z ulice hluk. Výhodou však byla lokalita blízko vlakového nádraží. Seznam nejlevnějších hotelů v Kjótu s dobrým hodnocením na najdete ZDE.

Ubytování Kjóto
Ubytování Kjóto

Ubytování a hotely Hirošima

Tady jsme chytli nově otevřený hotel za fajn cenu. Pokoj opět miniaturní, ale v horním patře s výhledem do dvou stran. Nest Hotel Hiroshima Hatchobori za cenu 11 700 jenů za dvě noci (2 457 CZK). Seznam nejlevnějších a výborně hodnocených hotelu v Hirošimě ZDE.

Ubytování Hirošima
Ubytování Hirošima

Ubytování Ósaka

Zde jsme strávili dvě noci v hotelu Kawarayamachi Crystal Hotel za 9 256 jenů za noc (1 944 CZK). Bylo to ok, ale nic spešl. Sznam všech dobrých levných hotelů v Ósace TADY.

Hotel Ósaka
Hotel Ósaka

Ubytování v klášteře v městečku Koyasan

Tohle je drahá záležitost, ale stojí za to. Do městečka Koyasan jsme jeli z Ósaky docela složitě, protože jedete regionálním vlakem (krásné výhledy) a pak lanovkou a pak autobusem. Dojedete do vesničky plné klášterů. A samozřejmě také turistů. Martin ale našel klášter, kde nás – turisů – bylo jen pět. Z toho jen my “mimojaponští”. Zde seznam všech levných a dobře hodnocených ubytování v Kosajanu.

Klášter v koyasanu
Klášter v koyasanu
Ubytování v klášteře v Japonsku
Ubytování v klášteře v Japonsku

Klášter se jmenuje Koyasan Temple stay – Henjokoin a noc tam stála 28 080 jenů (5 897 CZK) pro nás oba dohromady, s večeří a snídaní. Jídlo to ale ovšem nebylo jen tak nějaké – šlo o buddhistickou stravu pěti barev a pěti způsobů úprav. Zapíjela jsem to zeleným čajem tak moc, až jsem z toho v noci nespala. Ráno jsme se zúčastnili ceremonie a následné prohlídky kláštera. Mnich měl na krku pověšený překladač z japonštiny do angličtiny, ale překládal nepochopitelné věty, tak jsme toho moc nepobrali.

Takhle se jedlo v klášteře
Takhle se jedlo v klášteře

V klášteře měli také lázně, zvlášť ženy a muži. Moc příjemné.

Onsen v klášteře
Onsen v klášteře

Takayama – náš hotel

V Takayamě jsme spali dvě noci v lepším Best Western Hotel Takayama. Noc vyšla na 12 600 jenů (2 646 CZK). V hotelu byly také lázně, ale ne tradišní onsen, nýbrž moderní masážní vany a pára. Výhodou hotelu byla jeho blízkost k vlakovému nádraží.

Výhled z pokoje Best Western Hotel Takayama
Výhled z pokoje Best Western Hotel Takayama
Já ty japonský vychytávky fakt můžu - samoodmlžení zrcadla!
Já ty japonský vychytávky fakt můžu – samoodmlžení zrcadla!

Hotel v horách – Matsumoto

V Matsumotu jsme zatoužili zažít ještě jednu noc v tradičním hotelu japonského stylu – v ryokanu, na tatami matracích. Ubytovali jsme se v rodinném Ryokan Matsukaze. Zde měli lázně v druhé budově, a tak člověk musel přejít v jukatě přes silnici. Zároveň šlo o rodinné lázně – takže se jde mýt vždy celá rodina naráz a na dveřích jen otočí cedulku na obsazeno. Tohle si u nás moc představit neumím.

 Ryokan Matsukaze - Macumoto
Ubytování v ryoaknu Mastumoto
Do koupelny přes ulici - ubytování v Japonsku
Do koupelny přes ulici – ubytování v Japonsku

Ubytování Kanazawa

Sem asi moc turistů nejezdí, ale měli jsme čas, tak jsme skoro náhodně vybrali tohle město. Spali jsme zde jednu noc v  The Square Hotel KANAZAWA. Opět s lázněmi, rozděleno muži/ženy. Pěkný a nový hotel.

Ubytování Kanazawa
Ubytování Kanazawa
Onsen v hotelu v Kanazawě
Onsen v hotelu v Kanazawě

Kapslové hotely jsme v Japonsku tentorkát vynechali, moc se mi do nich nechtělo, mám z toho klaustrofobní pocity. Tak třeba příště.

Kolik stojí ubytování v Japonsku?

Nás (2 osoby) to celkem vyšlo na 135 234 jenů (cca 28 400 CZK). Za dva týdny – 14 nocí v 9 různých hotelech. Je to dost, ale věřte mi, dá se i za mnohem víc!

Další tripy: Jižní KoreaTaiwanMaledivyNYC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top