kam v unoru za teplem

10 tipů, kam na dovolenou v únoru za teplem včetně letenek

Můj doporučený seznam tipů, kam je v únoru nejlepší vyrazit do tepla, na pláž a k moři. Dala jsem si záležet, aby byl výběr rozmanitý a šlo jak o exotické destinace, tak o destinace typu “co nejkratší let a zároveň co největší teplo”. Níže teplotní tabulka – vždy teplota moře a vzduchu v únoru.

Kam v únoru za teplemTeplota mořeTeplota vzduchu
1. Maledivy28°C28°C
2. Florida23°C20-26°C
3. Karibik (Guadeloupe)27°C26-30°C
4. Kapverdy24°C25-27°C
5. Kanárské ostrovy20°C22-25°C
6. Emiráty23°C21-24°C
7. Srí Lanka28°C28-32°C
8. Mexiko (Cancún)27°C20-26°C
9. Omán24°C24-27°C
10. Španělsko (Málaga, Alicante)15°C16-21°C
11. Madeira20°C18-20°C
Zdroj: Holiday-weather.com, Seatemperature.org

1. Maledivy v únoru

Sen mnoha lidí a poslední roky díky nízkonákladovému spojení Wizzair (Vídeň -Abu Dhabi – Malé) i cenově výhodné letenky – třeba už za 6 500 Kč zpáteční. Pro mě to ale není, já nám koupila let z Prahy s Turkish Airlines za 16 tisíc. Na Maledivách zažijete šnorchlování mezi korálovými útesy s želvami, mantami, žralokem obrovským,…

2. Florida v únoru

Dejte si tam týdenní roadtrip jako my poprvé – viz náš článek z Floridy nebo zkuste najít Home Exchange a bydlet tam zdarma – to se nám podařilo na přelomu roku 2023/2024 (letěli jsme s polským LOTem Praha-Varšava-Miami). Floridu doporučím nejen pro teplo, moře a pláže (na kterých můžete najít fosílie žraločích zubů), ale také pro přírodu, rozmanitost fauny, aligátory.

A v neposlední řadě možnost vidět start rakety do vesmíru. Ubytování lze pohodlně řešit ze dne na den přes službu Hotwire, která funguje tak, že vám dá lepší cenu na zbývající volné pokoje výměnou za to, že nevíte, který ze 4 nabítených hotelů to přesně bude (lokalitu víte).

3. Karibik v únoru

Karibik může být dost drahá záležitost. Ostrovy jako Svatý Martin nebo Guadeloupe jsme si před lety mohli dovolit jen díky přespání u lidí přes Couchsurfing. Takovou zárukou je Dominikánská republika. A pokud vás lákají méně profláknutá místa, tak vyražte na ostrov Dominica (logicky zcela jiné místo než Dominikána). Na Dominikáně se nám moc libílo v ubytování Apart hotel Garden Villa.

Karibik Guadeloupe
Karibik Guadeloupe

4. Kapverdy v únoru

Cabo Verde, bývalá portugalská kolonie, poměrně oblíbená destinace i našich cestovek. S dětmi to nemusí být úplně ono, protože nikdy nevíte, jak moc tam bude foukat a může se stát, že budou tak velké vlny, že vyvěsí červenou vlajku. Chce to tedy dobře vybrat místo, protože jiní si zas chválí i s dětmi a přirovnávají ke Karibiku. My jsme tam ještě nebyli, jednou na to dojde.

5. Kanárské ostrovy v únoru

Zajímavé zejména proto, že tam letíte kolem 5h, což je na rozdíl od jiných zimních destinací pohodička. Máme zkušenost z Tenerife a byla to paráda. Nekoupali jsme se sice nějak moc – nejvíc na pláži Las Teresitas (nevynechat!), ale vzduch byl krásně teplý a sluníčka víc než dost. U této pláže rezervujte skvěle hodnocený apartmán Al-Cova House 13 nebo Casa Tia Julia. Jestli máte rádi ultra klid, tak zkuste, zda je volné toto ubytování v nádherné vesničce San Andrés.

Navíc plno rozmanitých výletů, můžete jít na trek nebo na pláž, na výhledy nebo na kafe. Atmosféra Kanárských ostrovů je nabíjející – hlavně když přiletíte z české zimy. Levné letenky na Tenerife zkuste hledat s Ryanair z Norimberka nebo Berlína (odtamtud také Easyjet).

Tenerife Kanáry
Tenerife Kanáry

6. Spojené arabské emiráty v únoru

Někdo se bojí, že bude zima, ale nám tam na konci února bylo hezky teplo. Nečekejte třicítky, nicméně moře teplé. Inspirujte se naším itinerářem a zkuste Emiráty projet na vlastní pěst – nocovali jsme v poušti v zážitkovém The Dunes Camping a vyzkoušeli taky výhodné ceny pětihvězdičkových hotelů – dali jsme dvě noci v tomto Fairmontu. Rozhodně nezůstávejte v Dubaji, tam max. na výlet.

soukromá hotelová pláž
soukromá hotelová pláž

7. Srí Lanka

Na Srí Lanku bych jela alespoň na dva týdny a nejen za plážemi. Nabízí toho totiž daleko víc – trek na Adamovu horu, návštěvu historických měst, čajové plantáže, safari a mnoho dalšího. Pro mě kulturně velice zajímavá země a dosti pálivé, leč výborné jídlo. Na pláži se nám líbilo zde: Mirissa a Unawatuna.

Na Mirisse se ubytujte v Bino Guest House – má krásnou předzahrádku, cena libová a hodnocení 9,7 z 10 nebo ve Flip Flop Inn. Na pláži Unawatuna rezervujte Secret Garden Villu, pokud bude ještě volná.

8. Mexiko

Lety do Cancúnu nebývají příliš drahé, a tak si na ně počíhejte a pak rovnou vyražte na ostrov s plážemi jak v Karibiku – Isla Mujeres. K tomu výborná mexická kuchyně a stejně vám to nedá a krom pěkného šnorchlování vyrazíte i na památky Yucatánu.

9. Omán

Omán je známý jako kids friendly destinace, kde je běžné kempovat, spát v přírodě, piknikovat. Můžete zvolit pobyt v hotelu a nic neřešit nebo vyrazit na vlastní pěst, což je něco, na co se taky chystáme. Jen ty letenky by mohly být výhodnější.

10. Španělsko – Málaga a Alicante v únoru

Tohle je rozhodně nejlepší varianta, když chcete ušetřit peníze i čas. Délka letu do 3 hodin a rázem jste ve španělském přívětivém podnebí. Za mě je Španělsko v zimě dobrou volbou. Navíc se tam letos – v roce 2024 – dostanete přímým letem z Prahy (a Pardubic) za dobrý peníz. V Malaze se ubytujte v centru za výbornou cenu v apartmánu El Alamo.

V Alicante jsme si zaplatili tento krásný dvoupokojový apartmán přímo v centru města. Hezky v centru Alicante najdete také tyto velmi dobře hodnocené apartmány. Levnější variantou je pak tento apartmán. Kdo rád design a chce to mít blíž k pláži, jděte do tohoto krásného apartmánu. A kdo chce terasu s výhledy ve čtvrti Santa Cruz, tak snad bude ještě volný tento.

Do Alicante s Easyjet a Eurowings (z Pardubic s Ryanair), do Málagy s Ryanair, Eurowings i Smartwings (od června 2024 také Ryanair z Ostravy). Pozor: letíte-li s dětmi do 2 let, dost možná se vyplatí Smartwings, u kterých kojenci platí pár stovek (na rozdíl od pevných 750 Kč u Ryanair). Mrkněte na naše tipy z Alicante.

Pláž v Alicante
Pláž v Alicante

11. Madeira v únoru

Nechtěla jsem ji vynechat, protože se jí říká ostrov věčného jara. Na Madeiru můžete vyrazit v podstatě kdykoliv a i v únoru vám tam může být hezky teplo. Jen pozor – jakmile vyrazíte do vnitrozemí do kopců, teplota rychle klesá. Letos na Madeiru z Prahy létají Smartwings a Eurowings za vysoké ceny, zkuste se ale podívat na Wizzair z Vídně nebo Easyjet z Berlína.

Ubytování v centru Funchalu berte levné Edificio Charles 206, toto studio nebo tento apartmán pro až 4 osoby. Luxusnější jsou pak krásné apartmány blízko tržnice a pak také barů Apartmány Santa Maria. Mimo Funchal v Santa Cruz, kde je fajn pláž (s dětským hřištěm), berte pro 4 osoby (i rodinu) dvouložnicový Duplex da Fontinha.

Na Madeiře není moc pláží se zlatým pískem, pokud ji chcete, tak se ubytujte v Calhetě v krásném Calheta lofts až pro 5 dospělých i s grilem a hned u pláže. Kdo chce zažít autentickou Madeiru, tak se ubytujte v Santaně v Casa da Olides. A nebo v mojí milované vesnici Jardim do Martin (zahrada moře) v nádherném dvouložnicovém Casa da Pitanga.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top