Filipíny – Apo Island

Apo island je malý ostrov vyhlášený zejména mezi potápěči. My se nepotápíme a líbilo se nám tam moc. Konečně místo, kde není tolik lidí, hezké koupání a hlavně želvy všude! Apo island jsme do itineráře naší cesty zařadili na konec jako relax před odletem zpět do ČR a rozhodně tostálo za to.

Ubytování na ostrově Apo

Záleží, zda potřebujete hodně šetřit nebo ne. Největším a nejlepším místem je však Liberty’s lodge. Krásné ubytování se super výhledem, skvělou restaurací a nijak přemrštěnou cenou 2150 PHP/noc pro dvě osoby včetně plné penze. Nelze než doporučit, protože jinde se na ostrově moc nenajíte a tady vaří moc dobře. Dokonce dělají pizzu, kdybyste už měli dost curry. Na ostrově není moc vody, a tak se nedivte, že ani na pokojích není zaveden vodovod. V jedné kádi máte sladkou vodu na mytí a v druhé slanou na splachování. Nicméně balenou vodu zde koupíte bez problémů.

Liberty, podle které se tento hotel jmenuje, je starší dáma, která z ostrova pochází a zaměstnává zde místní obyvatelstvo, které je víc než milé. Zejména večer je to na ostrov fajn, protože tu zůstáváte právě a pouze s místními, denní turisté už dávno odpluli a vy můžete dovádět na pláži s dětmi nebo koupit pivko a pozorovat západ slunce.

Jak se dostat na Apo island

Pravděpodobně pojedete přes Dumaguete, kde vás může personál z Liberty’s lodge vyzvednout. My jsme se vyzvednout nechali, ale protože byl třeba zajet pro další turisty na letiště, řdič nás vysadil u jeepney, který jel směr Malatapaya. Právě z Malatapayi vyplouvá loď na Apo island. Loď Herculis patří Liberty’s lodge a stojí 300 PHp/jedna cesta. Za stejnou cenu můžete jet i MHD lodí, která ale může vzít pouze dva turisty naráz – místní obyvatelstvo má přednost. Soukromá loď pak vychází na 2 000 PHP.

Želvy na ostrově Apo

Je jich tu hrozně moc. Stačí šnorchl a ještě v mělké vodě je uvidíte. Připlouvají se totiž do mělkých vod najíst. Zejména sem doporučuji podovdní foťák s sebou! Nemusíte na ně chodit v žádný přsný čas sni brzy ráno, my jsme je vídali po celý den. Jen ty želvy nesledujte příliš, nechte je se nadechnout.

Pokud se na ostrově nechystáte potápět, nic moc dalšího krom četby na pláži a šnorchlu se tu nedá dělat. Pláží je tu několik, což můžete spojit s výstupem na kopec a sestupem ke koupání, nicméně my jsme zůstali u té jedné hlavní pláže.

Filipíny - cestopisFilipíny - cestopis

Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top