Filipíny – žraloci v Oslobu

Filipíny – Oslob a whalesharks

Průvodce Filipínyostrov Palawan
Cacnipa island u Palawanuostrov Boholostrov Siquijor
Apo islandžraloci v Oslobu

Filipíny - žraloci v Oslobu
Filipíny - žraloci v Oslobu

Na jihu ostrova Cebu v Oslobu si můžete zaplavat se žraloky obrovskými. Je to nezapomenutelný zážitek, nicméně se připravte na davy lidí – bohužel se z tohoto místa stalo turistické centrum, kde je přes den nával a večer tu chcípnul pes.

Z ostrova Negros do Oslobu

Do Oslobu se dostanete autobusem jak ze severu, tak z jihu ostrova Cebu. My jsme jeli z ostrova Apo, takže přes Negros a přístav SIBULAN. V 16 hodin jsme nasedli na fastcraft směr LILOAN za 62 PHP. V Liloanu už čekaly autobusy CERES odjíždějící do města Cebu. Pokud se rozhodnete atrakci se žraloky podstoupit, tak vystupte již v TAN-AWAN – všude tam budou cedula whaleshark watching.

Ubytování u Oslobu ve vesničce Tan-awan

Tan-awan je vesnička, kam žraloci každý den připlouvají, není to tedy přímo Oslob. Ubytko volíme PB’s Sunrise View, kde pokoj vyjde na 1 000 PHP. Vesnička sama o sobě moc zajímavá není, lemuje silnici, sem tam obchůdek, jedna restaurace u silnice, která za moc nestojí, pak ji je pár ještě u pláže, kde si dáváme nudle a dobré seafood. Zdrželi jsme se tu poslední noc na Filipínách kvůli žralokům, nicméně pokud vás žraloci neberou, ani sem nejezděte.

Filipíny - žraloci v Oslobu
Filipíny - žraloci v Oslobu

Jak probíhá whaleshark watching

Brzy ráno se vydáváme ke žralokům, běží to tu jak na páse. Dají vám krátké školení o tom, co smíte a co ne – třeba přiblížit se na kratší vzdálenost jak 4 metry, zaplatíte a jde se na to. Ve vodě počítejte s tlačenicí s ostatními fotkychtivými turisty – takže čím dříve vyrazíte, tím lépe. Na druhou stranu hezší fotky budete mít až poté, co bude hezky svítit sluníčko. Ve vodě máte 30 minut, pak vás vyženou pryč, ať se stihne vystřídat co nejvíce turistů. Poté se pořádně osprchujte, voda, ve které totiž plavete, je plná něčeho, čím ty žraloky krmí, a vám to nemusí dělat dobře na kůži. Celkově je to fajn zážitek, kdy se zase dostante tak blízko tak velkému a ještě k tomu mírumilovnému tvorovi. Na druhou stranu tam jezdí opravdu hodně lidí a není to žádná romantika.

Průvodce Filipínyostrov Palawan
Cacnipa island u Palawanuostrov Boholostrov Siquijor
Apo islandžraloci v Oslobu

Filipíny - cestopisFilipíny - cestopis

Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis
Filipíny - cestopis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top