Thajské ostrovy

Thajské ostrovy za babku

Ko Phangan - žonglování s ohněm
Ko Nanguyan - potápění u Ko Tao
Na trajektu z Ko Phangan na Ko Tao
Prodej benzínu u silnice

KOH KRED – tento ostrov se nachází přímo v srdci Bangkoku, tedy přesněji řečeno trochu směrem na sever. Jeho obvod činí cca 7 km, takže ho můžete jednoduše obejít kolem dokola, nebo objet na kole či motorce, které na ostrově pronajímají za pakatel (cca 60 THB). Návštěvu tohoto ostrova doporučuji jako příjemný odpočinek od rušného Bangkoku, není tam hluk, máte pocit, že jsem někde na vesnici a život jeho obyvatel tak i vypadá.

Na ostrov se dostanete lodí, která jede směrem na sever, vystoupíte ve stanici Pakkred a dále pojedete autobusem č. 32 (20 minut minimálně) nebo dodávkou k pagodě, vedle které je molo, ze kterého odplouvá loď na Ko Kred za pouhé 2 THB. Plavba také trvá asi dvě minuty. V místě doplutí stojí nějaké stánky, samotný ostrov je známý pro keramiku, kterou zde vyrábí. Poslední loď z Pakkred zpátky do centra Bangkoku jede v cca 19h.

KOH PHANGAN – tento ostrov je asi nejznámější ostrov východního pobřeží Thajska. Konají se tam tzv. full moon party (vždy při úplňku) a half moon party (když je měsíce polovic) a vlastně každý den party. Pokud tedy máte chuť popít a zapařit na pláži, tohle je ideální místo. Pobaví se tu každý, protože tu jsou vždy lidi, co mají náladu zapařit.

Haad Rin je městečko, kde se tyto party konají a kde najdete nejvíc turistů, ovšem to neznamená, že nikde jinde se nic nekoná. Ba naopak, pokud se navíc chcete vyhnout turistům, je ideální zajet večer mimo Haad Rin a s jistotou narazíte na nějakou místní akci. Trajekty na Koh Phangan připlouvají do vesnice Thongsala, kde se na vás vrhnou řidiči tuk-tuků a budou vás chtít odvézt do Haad Rinu za 100 THB. V tomto případě bohužel smlouvání nepomůže.

Ko Phangan v noci na pláži
Noční Ko Phangan - skoky přes hořící lano

Kromě vysedávání v baru a na pláži v Haad Rinu je dobrý nápad objet ostrov na motorce. Ostrov je tak malý, že během jednoho dne ho máte objetý, pokud se chcete stavovat na více místech na koupání a jídlo, nechte si na objevování Koh Phanganu dva dny. Motorku lze pronajmout za 250 THB na celý den, k tomu počítejte dvě lahve benzínu, jedna za 50 THB (k dostání ve stáncích podél silnice). Velmi pěkná pláž s mořem ze dvou stran je na SZ ostrova – tato pláž vede na ostrov Koh Ma. Více info na WWW.

KOH TAO je miniaturní ostrůvek hodiny plavby z Koh Phangan. Trajekty připlouvají do Mae Haad a podobně jako na Koh Phanganu se hned po vylodění na vás nahrnou místní s nabídkou odvozu do hotelu. Pokud šetříte, můžete dojít pěšky – tedy za předpokladu, že se chcete ubytovat na Sairee beach, která je nejznámnější a nejturističtější, s mnohačetnými obchůdky, restauracemi a bary. Ostrůvek můžete také projet na motorce, ale dá se i pěšky.

Přístav Mae Haad - Ko Tao
Ko Tao - Sairee beach
Přístav Mae Haad - Ko Tao
Přístav Mae Haad - Ko Tao

Koh Tao je známý po celém světě svými ideálními podmínkami pro potápění. Sídlí tu mnoho diving school a pokud se chystáte dělat si potápěčský kurz, Koh Tao bude tím nejvhodnějším a nejlevnějším místem. Navíc zde často dostanete ubytování zdarma při absolvování kurzu. Jednodenní kurz nemá moc smysl, pokud už nemáte s potápěním zkušenosti. Samotný kurz, za jehož absolvování dostanete certifikát, trvá 4 dny. Pokud nemáte tolik času, dopřejte si jednodenní výlet kolem ostrova se šnorchlováním a zastávkou na ostrově Nanguyan, kde se můžete opalovat na pláži, kterou moře objímá dokonce ze třech stran! Výlet stojí 550-650 THB, přičemž se prodejci většinou domluví a dají všechny zákazníky dohromady na jednu větší loď, alternativa menší lodi se nejspíš nekoná příliš často. Na lodi pak obeplujete ostrov dokola a cca 3krát se zastavíte na různých místech šnorchlovat, pokaždé na cca 40 minut. Vybavení a oběd jsou již v ceně, na lodi jsou toalety, voda a káva.Plavba kolem Ko Tao
Plavba kolem Ko Tao

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top