Ubytování v Thajsku

Ubytování v Thajsku za babku

THAJSKO ZA BABKU – UBYTOVÁNÍ

Všeobecně o ThajskuDoprava a víza v ThajskuUbytování v ThajskuStravování v ThajskuNakupování v Thajsku

Thajské ostrovySeverní Thajsko

Co se týče ubytování, máte v Thajsku rozhodně na výběr. Pohodlnější hotely vás vyjdou na cca 40 USD/noc, levnější guesthousy se cenově pohybují mezi 150-500 THB/noc – záleží na pokoji, sociálním zařízení a také lokalitě. V Bangkoku je backpackerským a snad nejturističtějším místem Khao San road. Jedná se uličku doslova přeplněnou hostely, stánky, bary, restauracemi, tetovacími studii, pouličními prodejci a samotnými turisty. Žije to tu nepřetržitě ve dne v noci a seženete tu opravdu všechno od řidičského průkazu, studentského průkazu přes dobré jídlo k levným suvenýrům. Najít zde ubytování je víc než lehké, ale nedoporučuji se ubytovat na této ulici, protože pak hrozí, že se nevyspíte, jelikož tu jede hudba na plnou celou noc sedm dní v týdnu. Není ale nic lepšího, než se ubytovat kousek od Khao San v méně rušné uličce, neméně vybavené vším, co je potřeba, kromě diskoték, za kterými můžete do nedaleké Khao San. Do zmiňované uličky se dostanete tak, že vyjdete z Khao San na straně, kde je pagoda Chana Songkhram, přejdete silnici (Jakra pong Rd.) a dáte se kolem pagody dozadu.

Hodně možností ubytování najdete také na Sukumhvit road.

V jižním Thajsku je pochopitelně ubytování trochu dražší, ale kdo hledá, najde. Na Koh Phangan (ostrově známém pro tzv. Full moon party, doporučuji především pro ty, co rádi zapaří na pláži, zaskáčou si přes hořící lano a rádi popijí namíchaný drink z tzv. bucket) v městečku Haad Rin najít levnější bungalowy na Sunset beach, na té Sunrise se pořádají party. Na ostrově Koh Tao může být ubytování problém, ale přinejhorším se dá přespat na pláži a druhý den počkat na check-out, který bývá buď v 10 nebo v 11h. Většina lidí míří na pláž Sairee beach – dvoukilometrová pláž v blízké vzdálenosti od Mae Haad (místa, kam připlouvají lodě), takže tam bývá dost plno i mimo sezónu. V části blíž k Mae Haad najdete levnější pokoje/chatky už od 500 THB/noc, ve vzdálenější části jsou ceny bungalowů mezi 1200 a 1800 THB/noc. Celkově je Koh Tao dražší, co se týče ubytování.

Celkově záleží, co hledáte a jaký je váš budget. Opravdu si každý najde, co chce. Pokud hodně šetříte, musíte také slevit ze svých nároku. Pokoj za 150 THB bude nejspíš našedlý, často bez okna, se společnou sprchou a tureckým záchodem, které nebudou zrovna oplývat čistotou. Když ale pak uvidíte, že samotní majitelé spí na zemi na chodbě, budete se ve své posteli cítit jako králové :).Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top