Dovolená Moravský kras

Moravský kras – dovolená v neobyčejném hotelu

Do naší rubriky Netradiční spaní tímto článkem přibylo další neobyčejné místo, kde nocovat. Už jsme spali ve věži, v hausbótu, v klášteře, v bývalé kapli,…a teď už i v bývalé sýpce. Navíc v kraji, kde o výlety není nouze. A tak krom originálního hotelu budete mít možnost navštívit třeba unikátní jeskyně.

Jezírko u Blanenského zámku
Jezírko u Blanenského zámku

Brána Moravského krasu

Leží severovýchodně od Brna a je součástí Drahanské vrchoviny. Moravský kras znáte nejspíš díky propasti Macocha nebo Punkevním jeskyním. A městečko Blansko, které leží poblíž, se nazývá Bránou Moravského krasu.

V Blansku mají krásný zámek, na které v létě pro děti pořádají přespání – noc na zámku. Hned vedle zámku se rozkládá jezírko s parkem, na kterým stojí sýpka. Zámecká sýpka je dnes zrekonstruovaný hotel ideální pro dovolenou jak v páru, tak s dětmi.

hotel Zámecká sýpka
hotel Zámecká sýpka

Zámecká sýpka Blansko

My máme rádi, když někdo dá druhý život staré nevyužívané stavbě a přitom zachová prvky jejího původního účelu. Sýpka má tři patra – dole najdete stylovou restauraci s krásným lustrem, kde se podávají také snídaně. O patro níž ve sklepení mají pivotéku. V horních patrech pak pokoje a já doporučuji ty na straně s výhledem na zámecké jezírko a zámek samotný.

Pokoje jsou čisté a já speciálně ocenila dostatečné množství odkládacího prostoru – jak v koupelně na hygienu, tak v ložnici na kufry. My jsme měli rodinné apartmá – perfektní pro rodinu s dětmi, protože máte dvě ložnice. Nebo pro cestování v páru a s rodiči.

Jedinou nevýhodou byla absence výtahu, ale to je holt cena za ubytování na netradičním místě. Kočárek jsme nechávali dole v restaurace a jízdní kola lze zamknout také v přístřešku hned vedle sýpky.

Dětské hřiště hned u Zámecké sýpky
Dětské hřiště hned u Zámecké sýpky

Restaurace Blansko – v Rytířském sále

V restauraci nám chutnalo, já ocenila jejich vývar a Adámek dětské menu s poměrně velkým výběrem snad z 5-6 jídel. Martin kvitoval pivo, které si majitelé nechali speciálně pro sýpku uvařit. je super, že se dá sedět i venku před sýpkou a navíc s dohledem na přilehlé dětské hřiště. Takže rodiče si dají drink a děti si u toho hrají na vzduchu na hřišti.

V sýpce lze uspočádat firemní akci (v 1. patře salónek), svatbu, školení nebo oslavu. Nebo tam vzít vaše blízké na rande 🙂

Bowling Blansko

Hned vedle Zámecké sýpky najdete bowling, který patří stejnému majiteli. Specialitou toho bowlingu je úprava dráhy pro děti (koule jim nezajíždí do krajních žlabů).

Blanenský zámek
Blanenský zámek

Dovolená Blansko

Blanenský zámek nabízí stálé i dočasné expozice. V Blansku zajděte do Matějova pekařství a na věž kostela sv. Martina, kde sami můžete zazvonit na zvon, a to pomocí paličky na maso. Běžte se podívat také k dřevěnému kostelíku ve stylu rusínské gotiky. Je na něm zajímavé to, že byl postaven v 17. století v Nižním Selišti na Podkarpadské Rusi u hranic s Rumunskem. Ve 20. století byl společně s dalšími 6 kostely památkovým ústavem vybrán, odkoupen a převezen do ČR.

Na výlety do Moravského krasu se jděte zeptat do místního informačního centra, ale nás zaujal Dům přírody Moravského krasu, Kateřinská jeskyně, Jeskyně Výpustek,(prohlídky jeskyň rezervujte předem) a také židovská čtvrť v nedalekých Boskovicích.

Boskovice
Boskovice

V Boskovicích nevynechte unikátní konunitní a kulturní prostor v Panském dvoře – jmenuje se Prostor a připomněl mi pražská Kasárna Karlín. Venku pískoviště pro děti a sezení od kavárny, uvnitř kavárna a koncerní sál. A na kávu zajděte také do cafe Kababu.

Komunitní a kulturní Prostor - Boskovice
Komunitní a kulturní Prostor – Boskovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top