Malta

MALTA

MALTA

DOPRAVA

Na Maltu létá přímo z Prahy letecká společnost KM Malta Airlinea (Air Malta v roce 2024 zkrachovala). Maltské letiště se jmenuje Luqa a z něj se do Valletty, hlavního města Malty dostanete autobusovou linkou číslo 8.

STRAVOVÁNÍ NA MALTĚ

Malta leží blízko Itálie, a tak není podivuhodné, že maltská kuchyně se té italské podobá. Mezi oblíbené pokrmy patří ravioly-doporučuji restauraci ve Vallettě, která se jmenuje Luciano (22 Merchants Street). Místní specialitou je Fenech (králík)-na toho si zajděte do Malta Labour party restaurant ve Vallettě (Republic Street)-jedná se o restauraci politické strany, ceny jsou lidové. Další specialitou je ryba Lampuka a koláč z ní pečený (lampuki). Jako aperitiv se podávají keksy s různými omáčkami. Mezi nejznámnější patří Bigilla z čočky. Naopak jako digestiv dobře poslouží sýr Gbej-niet (žbejnět)-nakládaný s pepřem.

Nejoriginálnějším maltským pokrmem jsou Pastizzi – pečivo ve tvaru šátečku z listového těsta plněného ricottou. Pastizzerie-stánky s tímt pečivem a dalšími druhy, najdete téměř všude na ostrově a všude se ceny drží neuvěřitelně nízko.
Z nápojů na Maltě je velmi oblíbený soft drink jménem Kinnie a jeho konkurent od Coca-coly, který se jmenuje Krest. E to bublinková limonáda z pomeranče s trochu nahořklou, ale přece jenom sladkou chutí. Maltské pivo je reprezentováno ležáky Cisk a Hopleaf. Můžete si na jedno zajít do Simeons baru (Depiro street, Sliema). Kvalitní a cenově výhodné víno pořídíte v obchodě na adrese 41, Depiro street, Sliema.

UBYTOVÁNÍ

Malta, jako turistická destinace, hýří hotely, a to hlavně v oblasti St Julians a ve Sliemě – podívejte se na hotely zde. Ubytování lze řešit také jinak. Spousta mladých lidí bydlí za určitý poplatek u maltských rodin. Dá se také pronajmout i byt, ale je nutné počítat s vysokým nájemným.

ZÁBAVA A KULTURA

Noční život zaručuje oblast Malty, která se jmenuje Paceville. Je tu nesčetně diskoték doslova narvaných mladými lidmi. Pro ty, co nemají rádi přílišný hluk, se tu nabízí některý z barů ve Vallettě. V létě se na Maltě konají festy-křesťanské slavnosti spojené s hudbou, tancem, stánky a honosným průvodem. Na konci srpna se ve Vallettě koná festival vína-je to jedinečná příležitost ochutnat celou škálu maltských vín. Přes den uděláte nejlíp, když vyrazíte na pláž třeba do Golden beach – ta je ale tak oblíbená, že bývá přeplněná. Já osobně doporučuji pláž v Marsaskale.

OSTATNÍ

Na Maltě žije tradice trhů. Velmi pěkný trh mají ve Vallettě nebo ve Vittoriose (každé úterý).
Na výlet vyražte určitě na sousední ostrov Gozo. Jezdí tam pravidelně trajekt za přijatelnou cenu. Zaplatíte lístek na cestu tam, cesta zpátky je bezplatná.

Report z Malty 2018s Air Malta na Maltu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top