S Air Malta na Maltu

Proč jsem letos byla na Maltě dvakrát? V červnu jsem tam vzala Martina jako překvapení. Nevěděl, kam letí. Ale dlouho se to utajit nedalo, vzhledem k tomu, že není moc možností, kam by Air Malta z Prahy létala…Poté jsem dostala dvě letenky od Air Malta zdarma, a tak jsme se v září vydali znovu. Takhle jsme mohli aspoň porovnat, které období je lepší.

Nejlepší místo na ostrově Gozo – Xlendi

Kolik stojí letenka na Maltu

Air Malta jsou malé aerolinky. V sezóně však létají i do Prahy, a tak se s nimi dostanete za slunkem, modrou oblohou a mořem přímým letem trvajícím cca 2,5h. Naše červnové letenky jsem kupovala dost dopředu – už v září předešlého roku v akci. Díky tomu vyšla na 2 000 CZK zpáteční jedna. Od září ale proběhlo mnoho dalších akcí, takže si stačí počíhat na Facebooku nebo Instagramu Air Malta na tu pro vás. Letenky na poslední chvíli vycházely necelých 5 000 CZK zpáteční.

Co dostanete na palubě

Krom letenek jsme na palubě dostali bublinky, jídlo a pití zdarma, spolu s ručně psaným přáním podepsaným posádkou včetně kapitána. Pěkné gesto a na Instagramu se to fotkami, kdy cestující něco slavili a dostali „bonus“, jen hemží. Air Malta se evidentně snaží razit osobní přístup k pasažérům. K tomu první řada cestou tam i zpět. takže jsme z letadla vystupovali jako první a já si udělala nový rekord – od zastavení letadla na nástupiště autobusu za 8 minut! Dostali jsme dobrou gate.

Bonus nás potěšil a první řada taky!

Od července 2018 Air Malta zavedli placený palubní servis. Ceny přijatelné a už na cestě na Maltu můžete ochutnat některý z typických nápojů, jako například pivo Cisk, víno Caravaggio a hlavně nealko limonádu Kinnie. Kinnie je top, chutná hořce po pomerančích, krásně osvěží. Moje oblíbená, i když normálně tyhle limonády nepiju.

Kinnie
Kinnie

Během léta 2018 v Praze Air Malta ještě neměli on-line odbavení, ale prý se jeho zavedení již chystá. Z Malty stačilo udělat on-line check-in den před odletem a pak jsme mohli rovnou k security.

Letový řád na sezónu 2019

Příští rok se na Maltu můžete podívat už od 3. dubna a až do 26. října. Air Malta bude z Prahy létat dvakrát týdně – ve středu a v sobotu, odlet vždy v 11:10. Zpátky ve stejné dny s odletem z Malty v 7:50 ráno. Přílet do Prahy v 10:20, takže pokud máte trochu volnější pracovní dobu a jste z Prahy, můžete se na Maltu podívat za cenu “pouhých” dvou dnů dovolené – od soboty do středy. Že by dárek pro blízké?

Letový řád 2019

V říjnu začnou Air Malta létat také do Berlína, Liepzigu a Hamburku.

A kdy že je tedy lepší letět na Maltu? Za mě rozhodně spíš v červnu než v září. Míň turistů, víc kulturních akcí. A vůbec, příště bych zkusila letět už v květnu nebo naopak až v říjnu. Teploty ještě budou dobrý, kdežto v ČR to ještě/už na koupání nebude. A co tam vidět a dělat? Přečtěte si můj report z Malty včetně videa!

Roztomilých pláží na Gozu jako tahle najdete několik!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top