Týden na Madeiře – itinerář

leváda
v botanické zahradě

7 DNÍ NA MADEIŘE – ITINERÁŘ CESTY 2017

Obecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na MadeiřeVýšlap na nejvyšší horu Pico RuivoFotogalerieSlovník na cesty

sušení ryb v Paul do Mar

 

Na MAdeiře jsem v roce 2017 pracovala v hotelu. Před 5 lety jsem tu strávila Vánoce. A v březnu 2017 mi to nedalo, a tak se konal třetí výlet na tento portugalský ostrov. Níže popíšu náš týdenní itinerář, ale bude se trochu lišit od mainstreamu, protože jsem hledala ještě nepoznaná místa.

FUNCHAL

pohled na Funchal
Marína ve Funchalu


PORTO SANTO – neděle a pondělí

Porto Santo je vedlejší ostrov, ale součástí Madeiry. Rozhodli jsme se tam strávit 1,5 dne. Porto Santo je na Madiee vyhlášené písečnými plážemi, které Madeira nemá. Hodně obyvatel Madeiry tam má své letní domy. Dostali jsem se tam trajektem Porto Santo line (zpáteční za cca 50 EUR) – pluje to 2,5h a po cestě uvidíte krom Madeiry také neobydlené ostrovy Ilhas Desertas. Trajekt si celý projděte, krom kavárny i TV místnosti tam najdete také kino nebo sundeck.

Z přístavu do města se dostanete autobusem za 1.80 EUR. Ubytovali jsme se v Casa do Velho Dragoeiro za mimosezónní cenu. Krásné ubytko v centru, welcome drink, mimořádná snídaně a bazén. K tomu milý personál, co nám půjčil kola. A tak jsme na ně rovnou sedli a vyrazili s občasnými zastávkami na pláži do Ponta da Calheta, kde jsme si u moře dali oběd z vlastních zásob a pak kávu a madeirské pivo Coral. Pak jsme dali výšlap pod Pico do Castelo, kam jsme došli pěšky. Nestačilo nám to, a tak jsme ještě oběšli dokola vedlejší horu Pico do Facho. Sjezd na kole zpátky dolů jsme si zpestřili jízdou podél levády ke kapli (o velikosti kostela) Capela da Graca. Večer byly téměř všechny restaurace zavřené (březen prostě sezóna není), a tak jsme neodolali nabídce v podobě chobotnice a místní ryby espada v našem ubytku. V baru jsme pak ještě okusili víno z Porto Santa a hurá na kutě.

Druhý den se nesl v pěším duchu – prošli jsme městečko, dali si výbornou ponchu v Mercado velho, poslali pohledy a vydali se stopem do Porto dos Frades – zajímala nás pláž a vyhlášená restaurace. Jenže autobus z centra to vzal oklikou přes školu a pak to vypadalo, jako když jede okružní jízdu ostrovem, aby všem dětemze školy zastavil přesně v místě jejich bydliště. Dvakrát jsme přestupovali a celkově to trvalo asi 30 minut, než jsme se octli v pár km vzdáleném místě. Brali jsme to jako vyhlídkovou jízdu. Vyhlášená restaurace nezklamala – opět výborná chobotnice (polvo) a k tomu chléb potřený bylinkami a česnekem bolo do caco. Zpátky nás stopem svezli francouzští turisté, na hotelu jsme si sbalili saky paky a došli do censtra na bus směr přístav. Před devátou večer jsme se octli opět na Madeiře. K večeři jsme si dai napůl espetadu (maso na zavěšeném špízu) v restauraci Sete Mares nedaleko přístavu. Chutnalo!

SEVEROVÝCHOD MADEIRY – úterý

V úterý jsme autobusem 113 dojeli na letiště a u Guerin si půjčili auto (50 EUR na 5 dní). Z letiště jsme vyrazili rovnou na východní cíp ostrova adali trek k Ponta de Sao Lourenco. Cestou z treku jsme si chtěli dát oběd v Quinta do Lorde, ale ukázalo se, že jde o umělě vybudovaný rezort vypadající jako vesnička. Popojeli jsme dál a zakotvili v Canicalu, kde jsem si dala alší chobnotnici. Odpoledne jsme se vydali na trek z Ribeira Seca (Machico) – šli jsme po Vereda do Larano (mrkněte na mapy.cz) přes Boca do Risco, Espigao Amarelo až ke staré stanici lanovky nedaleko Porto da Cruz. Zpátky jsme šli téměř stejnou cestou. Tento trek mohu doporučit – žádní turisté a nevídané výhledy. Má třetí náavštěva Madeiry a tohle byla prostě krása. Nachodili jsme cca 24 km, ale téměř po rovině.

JIHOZÁPAD MADEIRY – středa v autě

Další den jsme začai v Camara do Lobos.

 

 

LEVÁDA ENCUMEADA – čtvrtek

 

 

 

PICO RUIVO A SANTANA – pátek

 

 

 

FUNCHAL A CURRAL DAS FREIRAS – sobota

 

 

 

SEVEROVÝCHOD MADEIRY – pondělí

 

 

 

SEVEROVÝCHOD MADEIRY – pondělí

 

 

 

 

Obecně o MadeiřeCo navštívit na ostrově MadeiraLevády na MadeiřeGastronomie na MadeiřeDoprava na MadeiřeVýšlap na nejvyšší horu Pico RuivoFotogalerieSlovník na cestyNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top