Tři dny v Andalusii- Aracena, Minas de Riotinto, Cádiz a Carmona

Do Andalusie jsme se vydali na prodloužený listopadový víkend. Ve čtvrtek odpoledne sedli do auta a za cca 5h už byli v neměckém Memminghemu, kde jsme přes Airbnbn přespali. V pátek ráno jsme nechali auto na parkovišti u letiště (za pouhých 14 EUR na tři dny!) a pěšky došli do terminálu (10 min chůze). Letenky do Sevilly jsme měli přes Ryanair a teplotní změna v listopadu byla opravdu příjemná!

V Seville na letišti jsme si půjčili auto u jedné z těch trochu dražších společností (Hertz), ale už nás nebaví se neustále dohadovat s Goldcar (včetně vracení prázdné nádrže a platbu za předražený benzín). A taky jsme se vyhli čekání ve frontě. Z letiště jsme zamířili do Araceny, místě prvního noclehu.

Aracena je krásné městečko s atmosférou. Na kopci zřícenina hradu a kostel, u kterého jsme si vychutnali červený západ slunce. Ve Španělsku to večer na ulicích žije. Na náměstí pobíhaly děti, pomalu se stmívalo a restaurace se připravovaly na večerní směnu. Kdo do těchto končin ještě nezavítal, tak vězte, že restaurace vaří většinou až od osmé hodiny. Takže se nám stalo, že jsme došli k doporučené restauraci a tam ani noha, abychom byli později svědky toho, jak se restaurace zaplnila do posledního místa. Počkali jsme tedy, až prijde kuchař a začnou vařit. Andalusie je známá pro svá tapas. A tak jsme si vybrali od všeho něco se zvláštním důrazem na seafood. K tomu skvělé víno a o fajn večer bylo postaráno. Nocovali jsme za 66 EUR včetně snídaně v hotelu La Era de Aracena. Za celý pobyt nejlevnější a moc pěkné ubytko s výhledem. A bohužel už zazimovaným bazénem.

 

Další den jsme znovu prošli Aracenu a na 10:45 koupili lístky na prohlídku místního krasového komplexu.

Minas de Riotinto – vláček, muzeum, důl, ubytko, večeře, kaštany,

Cádiz – parkování, restaurace

Carmona – bar na závěr, kostel, uličky

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top