Západ slunce na Ještědu

Recenze: Hotel Ještěd

Pokud máte rádi nevšední místa k přespání, tak Ještěd by měl být ve vašem hledáčku. Za cenu už od 2900 CZK za pokoj a noc včetně snídaně to rozhodně stojí. V létě i v zimě – vyzkoušela jsem obojí! A bonus pro ty, kteří mají kartu Benefit plus – můžete s ní pobyt na Ještědu zaplatit! Pozor, lanovka není v provozu z důvodu rekonstrukce ani v roce 2023! Pokud návštěvu Ještědu spojíte i s Libercem, mrkněte na můj článek Co vidět v Liberci.

Ještě z vyhlídky Červený kámen
Ještěd z vyhlídky Červený kámen

Máte-li rezervované ubytování, můžete autem až nahoru. Využijte toho a doražte na místo brzy odpoledne, ať stihnete dát pěší výlet ještě týž den. My jsme šli kus hřebenovky – po modrý na Výpřež, pak po naučné žluté ke Kamenným vratům, dále na supr vyhlídku Červený kámen a přes Nohylu letců po červený zpátky na Ještěd. Krásně nám přitom vyhládlo.

Večeře na Ještědu
Večeře na Ještědu

Večeři jsme dali a hotelové restauraci, kde vám do určité hodiny nabídnou ještě denní (levnější) menu, ale i tak ceny nejsou nijak astronomické – vezmeme-li v potaz kouzlo místa. Hoteloví hosté mají v restauraci na večer místo rezervované a lidi “zvenku” se do ní nedostanou. U večeře jsme sledovali západ slunce v přímém přenosu.

Večer jsme si dělali plány na východ slunce a ranní běhání. Pak jsme ale dali přednost kvalitnímu a dostatečně dlouhému spánku. Na východ slunce jsme se na Ještědu dostali až při naší další návštěvě hotelu o dva roky později.

A pak hurá na snídani, která je moc fajn – řekla bych takový lepší standard. Kdo na to má (nemyslím teď finančně), tak si může dát k snídani panáka 🙂

Economy pokoj na Ještědu

Check-out do 11 hodin, ale parkovat vás na vrcholu nechají dýl. My jsme vyrazili na další pěší výlet, tentokrát až do Kryštofova údolí – po zelené turistické trase do Srního sedla, dále po žluté až do Kryštofova údolí. Tam se podívejte do starého dřevěného kostela a počkejte si na celou – protože to se dává do pohybu jediný vesnický orloj v Česku. Zpátky jsme to vzali po trase modré, opět přes Výpřež. Stihla jsem u toho natrhat krabičku borůvek. Dost jsme chvátali, a tak jsme se zpátky na Ještědu ocitli něco po půl třetí odpoledne.

Jediný vesnický orloj v ČR
Jediný vesnický orloj v ČR

Ještě se nám nechtělo končit pěkný víkend, a tak jsme se stavili v nedalekém Českém Dubu. K našemu překvapení se tam nachází teprve v 90. letech objevená komenda Johanitů. Doporučuji prohlídku – podíváte se do podzemí a seznámíte se s příběhem, jak komendu objevili. Součástí komendy je i kaple, kde každý rok 25. a 26. prosince vystavují dřevěný Betlém. A každý rok k němu přibudou dvě nové figurky – kedna volená zástupci muzea a města, druhá pak veřejností.

A že nám mezitím dost vyhládlo, dali jsme si pozdní oběd a zároveň brzkou večeři v pivovaru Svijany.

Výhled z Ještědu
Výhled z Ještědu
Západ slunce z ještědské rozhledny
Západ slunce z ještědské rozhledny

Noc na Ještědu můžete rezervovat přímo na webu hotelu Ještěd nebo přes Booking.com. Mezi mé další tipy na netradiční ubytování v ČR patří třeba noc ve věži v Jičíně, hotel Anybody v Brně, penzion V Kapli nebo Dům hostů v Broumovském klášteře.

1 thought on “Recenze: Hotel Ještěd

  1. Odpovědět
    Alcakockova - 16.2.2021

    Tak přímo na Ještědu jsem ještě nespala. Děláme si s přítelem výšlap až na vrchol minimálně 1x ročně, ale vždycky ten den ještě sejdeme dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top