Průvodce Madeira

PRAHA

DOPRAVA

Do Prahy létá mnoho nízkonákladových společností, a tak cesta do Prahy nevyjde draho. Přímo v Praze existuje hustá síť MHD, jedná se o 3 linky metra, mnoho tramvají a autobusů a dokonce i jedna lanovka. Po Praze se tedy každý dostane tam, kam potřebuje, auto by bylo spíš na obtíž. Vřele doporučuji se pohybovat po Praze tramvají. Kromě několika nových moderních souprav tu ještě jezdí originální červené tramvaje.

Výhodná je denní nebo třídenní jízdenka. Od konce roku 2007 je dokonce možné nakupovat jízdenky přes sms.

STRAVOVÁNÍ

V Praze není nouze o dobré a cenově dostupné restaurace. Hodně z nich mívá polední levné polední menu, které návštěvníkům umožní okusit českou kuchyni, protože se vaří tradiční jídla. Pro ty, co mají rádi těstoviny, zmíním restauraci Velryba (Opatovická 21, metro Národní třída). V menu mají vylký výběr, zvláště dobré jsou těstoviny se smetanou a špenátem. Ceny průměrné.

Einstein pizzeria potěší všechny majitele ISIC karet se svou nabídkou 1+1 pizze zdarma.

Na malý hlad postačí stánek s palačinkami na Národní třídě u Tesca. Jedna palačinka stojí 25 Kč a dělají je i na slano. Největší hitovkou je kokosovo-čokoládová a špenátová.

Na jídlo po domácku si můžete zajít do pivnice na FSV UK v přízemí (Smetanovo nábřeží 4). Mezi zajímavosti patří knedlíky s vejci.

Asi každý by měl ochutnat nakládaný hermelín. Ten dostanete skoro v každé hospodě. V Praze se v posledních letech rozšířily asijské restaurace. Za velmi přijemné ceny se dobře najíte. Pro ty, co mají rádi sushi a mají velký hlad, tu je restaurace Running sushi (v obchodním centru Palladium, Náměstí republiky). V době od 11 do 17 hodin zde můžete sníst, co chcete, za velmi nízkou cenu 298 Kč.

Jindřišská ulice Staroměstské náměstí Pražská tramvaj

UBYTOVÁNÍ

V Praze se nachází nejen velké množství hotelů, ale také hostelů. Jeden z levných hotelů najdete za Hlavním nádražím.Ubytovat se lze také na studentských kolejích. Nejlevněji vyjde ubytování přes členy Hospitalityclubu. Členů tohoto spolku je v Praze hodně, a proto by neměl být problém najít někoho, kdo v t době, kdy to budete potřebovat, bude mít čas.

Věž staroměstské radnice Chrám Matky boží před Týnem Kdo uhádne, co to je?

ZÁBAVA A KULTURA

Pražské večery jsou jako stvořené k tomu si zajít na pivo.

Příjemná atmosféra vládne v Literární kavárně (Týnská 6), kde mají i dobrý nakládaný hermelín.

Útulným prostředím se může pochlubit Známá firma (ulice Husitská, naproti autobusové zastávce U Památníku). Nedaleko o tohoto baru najdete další dobrou hospodu U Vystřelenýho oka (kousek výš Husitskou ulicí nalevo). Zde také dobře vaří-určitě ochutnejte jejich zelňačku.

Milovníci čaje by se měli vydat do čajovny v ulici Mylíkova, č.p. 8 (nedaleko Národního divadla).

Pokud budete mít to štěstí, že se v Praze objevíte první pondělí v měsíci, pustí vás zdarma do Národního muzea. Na Operu můžete zajít za pouhých 40 Kč do Národního divadla, jste-li student a nevadí vám sedět v zadních horních řadách.

Kino za 25 Kč pro studenty a 50 Kč pro ostatní nabízí Francouzský institut v Praze (Štěpánská 35). Překlad do češtiny, ať už simultánní nebo titulky, je vždy zajištěn.

fotogalerie

© Tereza Schindlerová (Šimůnková) 2008-2018