Jedenáct tipů na cestovatelské restaurace v Praze

Aktualizace listopad 2019: Mám pro vás několik nových tipů na dobré jídlo v Praze. Zařadila jsem je hned na začátek seznamu, a tak už jich není 11, ale 14. Dobrou chuť!
Po minulém roce, kdy jsme to s cestováním trochu přehnali, jsme se rozhodli zpomalit. Je březen a ano, my jsme od začátku roku krom návratu ze Zélandu ještě nikam neletěli. Proč si ale zimní měsíce nezpříjemnit pochoutkami z různých koutů světa? Dala jsem pro vás dohromady seznam mých oblíbených restaurací se zahraniční kuchyní. Všechny v Praze.

1. Japonská restaurace

BON Fresh ramen and soba je bistro hned u Náměstí míru. Mají tam výborné soba nudle, jako jsme měli v Japonsku. Ramen je prý taky top. Ale co je nejlepší, prodávají také mou oblíbenou japonskou sladkost – mochi!

Soba nudle
Mochi vlevo dole

2. Kubánská restaurace

Tohle byla náhoda, samotnou by mě tam nenapadlo jít. Nedaleko Slávie a Edenu restaurace s názvem Havana nabízející kubánské speciality. Neotřelé a chutné. Na venkovní zahrádku se vejde dost lidí.

3. Turecká restaurace

Tohle je tip od kolegyně z Turecka. Přímo na tramvajové zastávce Arberovo náměstí směrem na Anděl. Bistro Pizza & Kebab Aladin. Na první pohled vypadá jako jiné kebabárny v Praze, na druhý už ne. Krom klasik mají také hotovky a lidi si tam chodí i pro jejich chléb. K tomu si můžete dát turecký čaj nebo ayran. Občas tam chodím na oběd.

Turecký oběd

4. Venezuelská restaurace

Jmenuje se Arepas de Lyna a najdete ji nedaleko Jířáku. Mají to tam malý, ale jídlo moc dobrý. Dejte si chipsy z platanu (banánu na vaření). Lepší rezervovat a hotovost s sebou.

Dobroty z Arepas de Lyna
Dobroty z Arepas de Lyna

5. Indonéská restaurace

Jávanka na Vinohradech. Nebyla jsem tam mnohokrát, protože ceny vyšší a porce menší, ale opět strašně dobrý!

6. Srílanská restaurace

Srilankan Curry House opět u Jířáku. Prostředí průměrné, ale jídlo báječné. Kdo na Srílance byl, tak zavzpomíná, a kdo ne, dostane chuť tam jet. Kdyby náhodou, tak se můžete inspirovat mými zápisky ze Srí Lanky.

7. Srbská restaurace

Pár zastávek tramvají od Anděla a jste Na Zlíchově, kde najdete srbskou restauraci Jelica. Krásný prostředí chaloupky a v létě se prý dobře sedí venku. Úplně zapomenete, že jste v Praze.

8. Indická restaurace

Těch je v Praze nespočet, a tak vybírám svu oblíbenou a cenově velmi přijatelnou – zejména díky skvělým poledním meníčkům. Jmenuje se Everest a nachází se kousek od Míráku. Naposledy mě tam nadchly jejich vegetairánské pokrmy. K pití si dejte mango lassi. Prostředí nic senzačního.

9. Korejská restaurace

Korejci jsou známí tím, že i když na cestách, vyhledávají svou domácí kuchyni. Takže nebuďte překpavení, až v Mamy Food potkáte samé Korejce. Mamy food mají dvě pobočky, chodím do té za OD Kotva. Lepší udělat rezervaci a vyplatí se jít na denní menu. Dejte si tradiční bibimbab nebo bulgogi. Mňam! A k pití čaje z ovoce, které v našich krajích neznáme.

Korejské předkrmy a bibimbab v Mamy food
Korejské předkrmy a bibimbab v Mamy food

10. Portugalská restaurace

Tu najdete opět na Vinohradech pod jménem Oliveria. Můžete tu koupit portugalská vína s sebou za cenu o 30 % nižší než konzumace v restauraci. O to ale tolik nejde. Na této restaraci je zajímavé, že je asi jediná v Praze, kde si můžete dát tradiční pokrm z porta – francesinhu! Takže jestli rádi zkoušíte nové chutě v nečekaném podání, tak je to právě tohle jídlo. A ke kávě nezapomeňte na portugalskou specialitku pastel de nata!

Francesinha z Porta
Francesinha z Porta
Pastel de nata
Pastel de nata

11. Taiwanská restaurace

Vyzkoušejte bistro Hoja, opět u Jířáku. Mají tu taiwanská vejce vařená v čaji, a pokud vás tohle zrovna neláká, tak vězte, že se vyplatí vyzkoušet. A nebojte, nemají „jen“ ta vejce.

Vajíčka vařená v čaji
Vajíčka vařená v čaji

12. Libanonská restaurace

Karavanseraj, teda oficiálně Klub cestovatelů na nábřeží. Hummus, falafel, babaganuš, tabouleh – no prostě kuchyně Blízkého východu, která mi vždycky připomene mou cestu do Sýrie v roce 2010. Vaří tu fakt výborně.

13. Francouzská restaurace

Tohle je místo pro opravdu speciální příležitost. Restauraci Papi Oliver nedaleko Arbesova náměstí vlastní mladík, vnuk známého franouzského šéfkuchaře Raymonda Olivera. Asi nepotkáte Francouze, co by ho neznal. V restauraci si vyberete s několika málo, za to výborně připravených jídel, a k tomu vám doporučí franouzská vína. Chceš vzít své blízké na něco extra? Tak tohle je ono.

14. Mexická restaurace

Těch je u nás nepochybně hodně a já ráda chodím do Las Adelitas na Americké (mají tři pobočky, ale tahle byla první, je malá a útulná). Mají tu výborné ceviche (něco jako tatarák z čertsvých ryb), aztéckou polévku a snad všichni tu pijí vyhlášenou frozen mango margaritu. Atmosféře dodáva španělsky mluvící personál. Sem chodíme spíše na slavnostní příležitosti.

ceviche v Las Adelitas
ceviche v Las Adelitas

Když mám chuť na mexiko přes oběd, dávám si na Andělu burrito v Burrito Loco (mají také více poboček, je to spíše fast food s jídlem s sebou, ale pochutnáte si).

No a když fakt slavíme, zavítáme do Barabizny na Zbraslavi, kde nás bohatá a barevná výzdoba opravdu přenese do Mexika.

2 thoughts on “Jedenáct tipů na cestovatelské restaurace v Praze

 1. Odpovědět
  Jana Horáková - 30.5.2019

  Nám se v Praze líbilo v Nuance Restaurant. Nabízejí typickou domácí kuchyni i tu zahraniční. A cenově navíc více než přijatelné 🙂

  1. Odpovědět
   Babka - 1.10.2019

   Děkuju za tip, vyzkouším!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top