Západ slunce na Ještědu

Jak se spí na Ještědu?

Pokud máte rádi nevšední místa k přespání, tak Ještěd by měl být ve vašem hledáčku. Za cenu už od 1 800 CZK za pokoj a noc včetně snídaně to rozhodně stojí. V létě i v zimě – vyzkoušela jsem obojí!

Ještě z vyhlídky Červený kámen
Ještě z vyhlídky Červený kámen

Máte-li rezervované ubytování, můžete autem až nahoru. Využijte toho a doražte na místo brzy odpoledne, ať stihnete dát pěší výlet ještě týž den. My jsme šli kus hřebenovky – po modrý na Výpřež, pak po naučné žluté ke Kamenným vratům, dále na supr vyhlídku Červený kámen a přes Nohylu letců po červený zpátky na Ještěd. Krásně nám přitom vyhládlo.

Večeře na Ještědu
Večeře na Ještědu

Večeři jsme dali a hotelové restauraci, kde vám do určité hodiny nabídnou ještě denní (levnější) menu, ale i tak ceny nejsou nijak astronomické – vezmeme-li v potaz kouzlo místa. Stůl si raději rezervujte, ať sedíte hezky u okna. A sledovat u toho západ sunce v přímém přenosu.

Večer jsme si dělali plány na východ slunce a ranní běhání. Pak jsme ale dali přednost kvalitnímu a dostatečně dlouhému spánku. A hurá na snídani, která je moc fajn – řekla bych takový lepší standard.

Economy pokoj na Ještědu

Check-out do 11 hodin, ale parkovat vás na vrcholu nechají dýl. My jsme vyrazili na další pěší výlet, tentokrát až do Kryštofova údolí – po zelené turistické trase do Srního sedla, dále po žluté až do Kryštofova údolí. Tam se podívejte do starého dřevěného kostela a počkejte si na celou – protože to se dává do pohybu jediný vesnický orloj v Česku. Zpátky jsme to vzali po trase modré, opět přes Výpřež. Stihla jsem u toho natrhat krabičku borůvek. Dost jsme chvátali, a tak jsme se zpátky na Ještědu ocitli něco po půl třetí odpoledne.

Jediný vesnický orloj v ČR
Jediný vesnický orloj v ČR

Ještě se nám nechtělo končit pěkný víkend, a tak jsme se stavili v nedalekém Českém Dubu. K našemu překvapení se tam nachází teprve v 90. letech objevená komenda Johanitů. Doporučuji prohlídku – podíváte se do podzemí a seznámíte se s příběhem, jak komendu objevili. Součástí komendy je i kaple, kde každý rok 25. a 26. prosince vystavují dřevěný Betlém. A každý rok k němu přibudou dvě nové figurky – kedna volená zástupci muzea a města, druhá pak veřejností.

A že nám mezitím dost vyhládlo, dali jsme si pozdní oběd a zároveň brzkou večeři v pivovaru Svijany.

Výhled z Ještědu
Výhled z Ještědu
Západ slunce z ještědské rozhledny
Západ slunce z ještědské rozhledny

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top